Uvoz in prodaja med podjetji

Davki, prispevki, obdavčitev, pavšalni prispevki, DDV, dohodnina, davek od dohodkov pravnih oseb.
BioMasa
Prispevkov: 3
Pridružen: 25 Jun 2015, 17:15

Uvoz in prodaja med podjetji

OdgovorNapisal/-a BioMasa » 04 Jul 2015, 17:50

Zdravo,

imam eno vprašanje glede davkov.

Za potrebe prodaje produkta, je bilo ustanovljeno podjetje XX d.o.o., ki ni davčni zavezanec in večinoma posluje le s fizičnimi osebami (zato ni DDV zavezanec - vsaj dokler ne bo moralo biti zaradi prometa). Dobavitelj iz tujine (znotraj EU) pa zahteva, da sem DDV zavezanec. Zato bom izdelke uvažal s svojim s.p.jem YY s.p., ki pa je davčni zavezanec in se ukvarja s transportom.

Zanima me ali lahko izdelek kupim (uvozim) kot YY s.p., in ga prodam XX d.o.o. z DDVjem, nato pa ga XX d.o.o. prodaja dalje brez DDVja fizičnim osebam. Zanima me tudi ali ga lahko prodam po isti ceni kot sem ga nabavil + DDV ali mora biti cena nujno višja? In če mora biti višja, za koliko mora biti višja, če moja nabavna cena (torej tudi prodajna cena) že vključuje stroške prevoza, produkti pa se ne bi fizično premikali zaradi prodaje med podjetjema (isti skladiščni prostori)? Super bi bilo če bi lahko bila nižja hehe :)

Hvala vsem za pomoč in lep vikend še naprej :)
 

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 24 gostov