1. Račun storno za nazaj - Kaj z DDV + 2. Neupoštevan račun za DDV iz prejšnjega obdobja

Davki, prispevki, obdavčitev, pavšalni prispevki, DDV, dohodnina, davek od dohodkov pravnih oseb.
llandlord
Prispevkov: 1
Pridružen: 26 Okt 2017, 10:42

1. Račun storno za nazaj - Kaj z DDV + 2. Neupoštevan račun za DDV iz prejšnjega obdobja

OdgovorNapisal/-a llandlord » 26 Okt 2017, 10:44

Zdravo,

imam dva problema, ki jih moram rešit, prosim za pomoč ali napotitev naprej.

Sem normiran s.p., enostavno knjigovodstvo - sam svoj mojster, DDV plačujem na 3 mesece

1. Račun storno za nazaj - Kaj z DDV
nekje na začetku leta sem izdal račun za cc. 1000 EUR in ga poslal stranki na email. DDV sem v tistem tromesečju normalno obračunal in plačal - cc. 180 EUR. Na ta račun sem pozabil in čez kake pol leta pobaral stranko kaj je s plačilo. Takrat sem ugotovil, da sem račun poslal na napačen email. Stranka seveda računa ni dobila, niti knjižila. Ker sem pri njih takrat ravno nabavljal material in storitve, mi je zaračunal 1000 EUR manj. Sedaj pa ne vem kaj narediti s tisto fakturo in kaj z DDV.

Moja ideja je da fakturo označim kot storno ( v glavni knjigi in na računu samem), v naslednjem obračunskem obdobju za ddv, prikažem toliko manjši DDV (-1000 prometa in -180 EUR DDV). Bo to ok?

2. Neupoštevan račun za DDV iz prejšnjega obdobja

V prejšnjem obdobju sem spregledal 3 vhodne fakture, DDV za tisto obdboje sem že obračunal in plačal. Kaj naredim s temi fakturami.

Moja ideja je da jih upoštevam v naslednjem obdobju. Bo to ok ?


Hvala in lep pozdrav,
LL.
 

Spark
Prispevkov: 2
Pridružen: 24 Okt 2017, 20:12

Re: 1. Račun storno za nazaj - Kaj z DDV + 2. Neupoštevan račun za DDV iz prejšnjega obdobja

OdgovorNapisal/-a Spark » 26 Okt 2017, 18:54

Jaz bi na tvojem mestu poklical na FURS in jim to objasnil, če se le da, tudi da bi mi poslali odgovor na mail v pisni obliki, da imaš tudi dokaz da so ti dovolili in kaj moraš narediti. Včasih je potrebno narediti tudi samoprijavo, če pač zafrkneš in takrat stvar potem pravilno oddati še 1x - bolje to kot kakšna globa :) saj če dobiš normalnega referenta ni težav ali kazni. Sicer ne vem če je pri normiranem SPju tako strogo, ampak verjetno je za vse enako. Namreč FURS zadeve obdeluje lahko z velikimi zamiki oz. ko pač ugotovijo, da nekaj ne štima in kljub temu, da je pri tebi na koncu vse ok oz. nula, ni nujno, da ne bo njim karkoli striglo pri številkah.

kumbro
Uradnik
Prispevkov: 52
Pridružen: 03 Nov 2017, 23:41

Re: 1. Račun storno za nazaj - Kaj z DDV + 2. Neupoštevan račun za DDV iz prejšnjega obdobja

OdgovorNapisal/-a kumbro » 03 Nov 2017, 23:59

1. Storitev je bila opravljena, torej je osnova za obračun DDV, računa kar tako nebi stornirali. Na kakšni osnovi pa je sploh vaš kupec oz. dobavitelj dal tistih 1.000 € popusta?? Predlagam da kupec račun knjiži sedaj - seveda si lahko odbija DDV, vam pa izstavi račun za tisto na podlagi česa je bil tisti popust (verjetno neke storitve) z datumom opravljanja v tekočem obdobju (da ni zamudnih obresti iz prejšnjih obdobij). Znesek enostavno kompenzirata in je to to.

2. DDV lahko odbijate še 1 leto od opravljanja storitve (povedano po domače), torej pravilno razmišljanje.


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov