Konec dela v tujini preko potnih nalogov!

Davki, prispevki, obdavčitev, pavšalni prispevki, DDV, dohodnina, davek od dohodkov pravnih oseb.
Klemenco
Prispevkov: 1
Pridružen: 16 Nov 2017, 16:12

Konec dela v tujini preko potnih nalogov!

OdgovorNapisal/-a Klemenco » 16 Nov 2017, 16:25

Pozdravljeni,
Imam manjše podjetje (4 stalno zaposleni) ki sem ga ustanovil pred tremi leti kot gradbinec (po vrsti ''nategov'',neizplačevanja plač, dogovorjenih zneskov za pridobljene posle ipd.), začel sem sam in kot sem napisal zgoraj sedaj stalno zaposljujem 3 zaposlene poleg mene...
Ko sem podjetje ''štartal'' sem prišel do gradbenih poslov preko večjega slovenskega proizvajalca kovinskih konstrukcij ter modularnih objektov, kar naenkrat sem skoraj 100% poslovnega rezultata dosegal v tujini vendar za Slovenskega naročnika/proizvajalca kot podizvajalec... Zaposleni dobivajo neke normalne plače ter seveda dnevnice ki jim pripadajo (v tujini se dela na podlagi A1 obrazca ki ga izdajo na lokalnem ZZZS-ju)...
Danes sem bil pri svoji računovodkinji ki mi je pojasnila da od novega leta naprej (2018) tak način plačevanja ne bo več možen, kar bi praktično pomenilo da bi izgubil konkurenčnost saj bi moral urejati papirje za ''napotene delavce'' s čimer bi stroški zagotovo narasli, poleg tega verjetno ''hitre'' posliče v smislu: ''pojdite naslednji teden v Avstrijo za dva dni'' presprosto ne bo možno legalno izpeljati...
Ima kdo izkušnje s to zadevo oz. ima kdo podoben problem?
Lp
Klemen
 

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 16 gostov