Faktura in davek za enkratni projekt

Davki, prispevki, obdavčitev, pavšalni prispevki, DDV, dohodnina, davek od dohodkov pravnih oseb.
pastet89
Prispevkov: 2
Pridružen: 27 Jan 2018, 15:20

Faktura in davek za enkratni projekt

OdgovorNapisal/-a pastet89 » 27 Jan 2018, 15:28

Pozdravljeni,

sem Bolgar ki ne živi v Sloveniji in s mojim sodelovalcem sva dobila financiranje od Danske za projekt o razvoju ene mobile aplikacije.
Dolžna sva da tej ustanovi na Danskem predstaviva fakture za vse za kar plačujemo med projektom.

Programsko delo bo opravil študent stroke RIT iz Maribora. On je reden študent, ne dela, nije s.p. in to je njegovo prvo delo s čim se bo ukvarjal doslej. Gre za le en projekt, za kateri bi celoten znesek bil med 400 in 800 EUR. Skoraj gotovo je, da to bo njegova celotna dohodnina za to leto.

1) A lahko on nama izda fakturo o opravku dela ne da bi bil s.p.?
2) Koliko davka mora plačati in kako ga lahko prijavi?

Prosim, povejte mi kako naj naredimo to uradno in zakonsko. Vem, da gre za majhen denar, ampak nočem iti na varijento "noben ne bo izvedel, ne se ukvarjat s procedurami zaradi takega majhnega zneska...".

Hvala naprej.
 

TajnikB
Uradnik
Prispevkov: 88
Pridružen: 18 Dec 2017, 15:26

Re: Faktura in davek za enkratni projekt

OdgovorNapisal/-a TajnikB » 27 Jan 2018, 15:46

Študenta se najame in plača preko študentskega servisa.
Študentski servis potem uredi z davki in izstavi račun.

pastet89
Prispevkov: 2
Pridružen: 27 Jan 2018, 15:20

Re: Faktura in davek za enkratni projekt

OdgovorNapisal/-a pastet89 » 27 Jan 2018, 18:45

Hvala.

To smo že preverili kot možnost, ampak so nam rekli, da se ne more najeti študenta preko študentskega servisa, če je poslodavec v tujini.

TajnikB
Uradnik
Prispevkov: 88
Pridružen: 18 Dec 2017, 15:26

Re: Faktura in davek za enkratni projekt

OdgovorNapisal/-a TajnikB » 27 Jan 2018, 22:14

Kje pa ste preverili? Takoj sem našel navodila za tuja podjetja: https://www.studentski-servis.com/podjetja/foreigners


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 18 gostov