Obračun dohodnine po letu 2018 (obrazec DDD-DDD)

Davki, prispevki, obdavčitev, pavšalni prispevki, DDV, dohodnina, davek od dohodkov pravnih oseb.
Silver
Prispevkov: 2
Pridružen: 20 Avg 2009, 22:25

Obračun dohodnine po letu 2018 (obrazec DDD-DDD)

OdgovorNapisal/-a Silver » 13 Mar 2018, 12:06

Pred kratkim sem zaprl s.p. in me čaka oddaja obračuna dohodnine za leto 2018. Veselo odprem program Silvester Fineus, vnesem davčno obdobje od začetka leta do npr. danes in seveda šok - to ni več možno! :S

Na e-davkih sem našel slednje obvestilo:
Za davčno leto 2018
Za pripravo in oddajo obračunov DOD-DDPO in DDD-DDD, ki se nanašajo na davčna obdobja od 1. 1. 2018 dalje, je od dne, 26. 1. 2018, možno pripraviti obračun direktno na portalu eDavki.
Za davčno leto 2018 oddaja obračunov z uporabo aplikacij Silvester Pelias in Silvester Fineus ni več mogoča.

Tudi stran za pomoč je zelo skopa s podatki ...


OK, grem na portal e-davki, Dokumenti, Nov dokument, izberem "DDD-DDD Obračun akontacije dohodnine in dohodnine od dohodka iz dejavnosti". Tam me pričaka zelo nezgovoren obrazec "Oddaja obračuna z uvozom" in gumbek za uvoz "Datoteka". :urgh:

Vse kar sem uspel najti je, da je potrebno oddati dokument v XML obliki, nikjer pa ne piše kako, niti po katerem standardu se ga pripravi. :coh: :coh: :coh:

Vprašanje se torej glasi: kako pripraviti XML za oddajo obrazca DDD-DDD?
 

kumbro
Uradnik
Prispevkov: 52
Pridružen: 03 Nov 2017, 23:41

Re: Obračun dohodnine po letu 2018 (obrazec DDD-DDD)

OdgovorNapisal/-a kumbro » 13 Mar 2018, 12:17

Če nisi spregledal opcije, možno da nimaš ustreznih pooblastil. Oddaja gre brez težav.
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.

Silver
Prispevkov: 2
Pridružen: 20 Avg 2009, 22:25

Re: Obračun dohodnine po letu 2018 (obrazec DDD-DDD)

OdgovorNapisal/-a Silver » 13 Mar 2018, 12:56

Aja, šele zdaj sem poštekal ... Obračun z uvozom sploh ni relevanten za 2018, samo vpišeš obdobje in klikneš "naprej" - pa se odpre obrazec.
Buksl :D


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov