S.P., PAYPAL, prodaja preko spleta

Davki, prispevki, obdavčitev, pavšalni prispevki, DDV, dohodnina, davek od dohodkov pravnih oseb.
Faceless
Prispevkov: 1
Pridružen: 03 Mar 2015, 13:33

S.P., PAYPAL, prodaja preko spleta

OdgovorNapisal/-a Faceless » 03 Mar 2015, 13:35

Pozdravljeni,

Odprl sem S.P. in ukvarjal se bom s spletno trgovino - predvsem prodajo v tujino. Za "vmesnik" bom uporabljal PAYPAL. Kjerkoli vprašam, povprašujem in zaslišujem nihče točno ne ve, kaj moram storiti.

Imam dve zadevi:

1. ZADEVA

Pa vzemimo primer enega meseca: Recimo, da bom v tem mesecu prodal 10 izdelkov preko internetne trgovine npr. Ebay, Amazon, Bolha,.... (to so le primeri kakšna je internetna trgovina - gre za posredništvo in ne dejansko mojo spletno stran) Izdelke pa bodo kupili John 1, John 2, John 3, John 4,...

Ko bo nakup opravljen bom tako imenovan "ORDER CONFIRMATION" dobil na spletni strani kjer prodajam (podatki o tem kdo ga je kupil) ter plačilo se bo prikazalo na paypalu kjer imam "Buissnes account" (kjer bo pisalo od koga sem dobil nakazano in koliko). Tako bom imel konec meseca 10 INVOICEV (da je bilo plačano moji trgovini - kjer dejanskih podatkov o S.P.-ju ni saj je le ime trgovine), ter 10 prilivov na Paypal kjer bo pisalo od katerega Johna sem nakazilo dobil.

Ko bo mesec končan, bom svoji računovodkinji poslal skupen račun na katerem bodo vsi moji podatki in bo spodaj pisalo:

- 1. izdelek...
- 2. izdelek...
- 3. izdelek...

Za vsak izdelek tudi cena, ter skupna cena (prihodek) celotnega meseca.



2. ZADEVA

Določene stvari bom naročeval preko paypala iz tujine. Kot vsi vemo tujci večinoma ne izdajajo originalnih (fizičnih) računov tudi če jih za njih prosiš, temveč napišejo naj INVOICE služi kot original račun. Kako v stroške podjetja pravilno vnesti takšen račun? Je fotokopija paypal plačila dovolj?


Se opravičujem za dolg post in "butl-štuk" pisanje vendar sem poskušal zadevo kar najbolj nazorno razložiti.
 

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: S.P., PAYPAL, prodaja preko spleta

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 15 Maj 2015, 15:16

Najbolje je, da vprašaš računovodjo. Ne delajo vsi isto. Nekateri paypal vodijo kot ločen račun, drugi samo obravnavajo posamezna prenakazila in se potem izda račune na podlagi prenakazanega zneska... Najdi računovodstvo, ki zna delat s paypalom, lahko se obrneš na mojca at kleos . si.

Fotokopija paypal plačila ni dovolj, dobiti moraš čimbolj verodostojen račun. Sicer spet računovodska zadeva...

rovnca
Prispevkov: 1
Pridružen: 04 Okt 2016, 12:45

Re: S.P., PAYPAL, prodaja preko spleta

OdgovorNapisal/-a rovnca » 04 Okt 2016, 14:09

Tudi jaz se ukvarjam s prodajo preko Ebay-a, nakazila pa letijo na Paypal. Sem normirani sp, in me zanima par stvari:

1: Ali mora za vsko nakazilo na moj paypal račun obstajati nakazilo na moj s.p. račun ali pa lahko naredim prenakazilo v enem večjem znesku (za več nakazil na paypal skupaj)

2: Kako je z Paypal provizijo? Če mi nekdo nakaže 100€ si potem paypal takoj vzame npr 5€. Ali moram jaz prijaviti kot moj prihodek 100€ ali 95€? Namreč na svoj sp bančni račun si lahko prenakažem le 95€ in če sem prav poučn se obdavčijo prilivi na moj SP bančni račun in ne prilivi na paypal.

Upam da mi zna kdo odgovoriti - Hvala

Nejc Setnikar
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 317
Pridružen: 07 Jan 2014, 22:30

Re: S.P., PAYPAL, prodaja preko spleta

OdgovorNapisal/-a Nejc Setnikar » 28 Okt 2016, 08:00

1. To, kako si boste prenakazovali denar iz Paypala, je vaša stvar. Davčne organe zanima samo vaša prijava Paypal računa (ki ga oni smatrajo kot še en TRR) in prilivi na Paypal.

2. Paypal prilivi so obdavčeni enako kot vsi ostali prilivi (na TRR, v gotovinsko blagajno, obresti itd.). Če Paypala ne prijavite, in od prihodkov na Paypal ne obračunate davčšin, ste v prekršku. Paypalova provizija se pa smatra kot strošek...

SaLuTax
Pripravnik
Prispevkov: 22
Pridružen: 03 Dec 2016, 19:28

Re: S.P., PAYPAL, prodaja preko spleta

OdgovorNapisal/-a SaLuTax » 03 Dec 2016, 20:17

"Kako v stroške podjetja pravilno vnesti takšen račun? Je fotokopija paypal plačila dovolj? "


Fotokopija je dovolj,ne glede na racunovodjo. tudi FB;G.Adwords...ne posiljajo original podpisanih racunov. gre za znane ponudnike storitev,katerih aktivnositi,ki so jih opravili za vas, so razvidne iz vasega accounta in enostavno sledljive vasim PP aktivnostim (prejem/izvedba) placil.
Brezplačen nasvet je običajno najdražji. :dizzy:
 


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov