Facebook oglaševanje - težave s prejetimi računi

Davki, prispevki, obdavčitev, pavšalni prispevki, DDV, dohodnina, davek od dohodkov pravnih oseb.
Alen89
Rookie
Prispevkov: 15
Pridružen: 06 Nov 2008, 13:39
Kontakt:

Facebook oglaševanje - težave s prejetimi računi

OdgovorNapisal/-a Alen89 » 08 Jun 2016, 11:48

Živijo,

Kakšno leto že aktivno oglašujem preko Facebooka. Danes pa sem dobil od računovodje izredno zanimivo novico glede izdanih računov iz strani FB.

Facebook naj bi namreč bo besedah FURS-a delal napako pri izdajanju računov. Kot uporabnik pa sem soodgovoren za popravek te napake. Sedaj bi se moral prijaviti za posebno davčno številko in državi plačati 22% od vsakega prejetega računa za nazaj. :dizzy:

Kazen za takšno kršitev je poračun za nazaj + 4000 € globe. :coh:

Ker vem, da velika večina podjetij oglašuje na FB, me zanima ali je kdo že slišal za podobno informacijo in kako to zadevo urejate :?


Hvala za odgovor.

LP
 

Alen89
Rookie
Prispevkov: 15
Pridružen: 06 Nov 2008, 13:39
Kontakt:

Re: Facebook oglaševanje - težave s prejetimi računi

OdgovorNapisal/-a Alen89 » 08 Jun 2016, 11:50

(4) Ne glede na drugi odstavek tega člena mora vsak davčni zavezanec, ki ima sedež v Sloveniji in opravlja storitve na ozemlju druge države članice, za katere je plačnik DDV v skladu s 196. členom Direktive Sveta 2006/112/ES izključno prejemnik storitev in vsak davčni zavezanec, za katerega se na ozemlju Republike Slovenije opravijo storitve, za katere je v skladu s 3. točko prvega odstavka 76. člena dolžan plačati DDV, predložiti davčnemu organu zahtevek za izdajo identifikacijske številke za DDV.

Alen89
Rookie
Prispevkov: 15
Pridružen: 06 Nov 2008, 13:39
Kontakt:

Re: Facebook oglaševanje - težave s prejetimi računi

OdgovorNapisal/-a Alen89 » 08 Jun 2016, 12:30

Ok, težava je že rešena...zataknilo se je pri tem, da so mi izdajali račune brez DDV (ker sem ob registraciji označil, da sem davčni zavezanec).

To pomeni, da moram pač na vse te račune še dodatno plačati DDV državi in to je to.

podjetko
Rookie
Prispevkov: 6
Pridružen: 13 Maj 2016, 19:15

Re: Facebook oglaševanje - težave s prejetimi računi

OdgovorNapisal/-a podjetko » 08 Avg 2016, 00:37

Kako pa je z tem, če nisi davčni zavezanec? Označiš, da nisi davčni zavezanec in ne plačaš davka za oglaševanje in je stvar urejena?

SaLuTax
Pripravnik
Prispevkov: 22
Pridružen: 03 Dec 2016, 19:28

Re: Facebook oglaševanje - težave s prejetimi računi

OdgovorNapisal/-a SaLuTax » 03 Dec 2016, 20:26

ne-ce opravljas dejavnost in nimas DDV st.v Slo,moras najprej pridobiti DDV ID kot atipocni davcni za ezanec in nato opravis samoobdavcitev -placas 22%DDV.Pravice do odbitka nimas.
Brezplačen nasvet je običajno najdražji. :dizzy:
 


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov