Zavezanec za DDV

Davki, prispevki, obdavčitev, pavšalni prispevki, DDV, dohodnina, davek od dohodkov pravnih oseb.
stanes
Prispevkov: 3
Pridružen: 24 Maj 2016, 14:55

Zavezanec za DDV

OdgovorNapisal/-a stanes » 01 Jul 2016, 00:42

Pozdravljeni,

v kratkem bom dosegel 50.000 eur prometa v zadnjih 12 mesecih, zato sem se (prostovoljno) prijavil za DDV zavezanca. Ukvarjam se s trgovino, robo nabavljam pri EU partnerjih in prodajam v Sloveniji fizičnim osebam. Dokler nisem doma vstopil v DDV sistem, sem bil atipični zavezanec za DDV v tujini. Torej, robo, ki sem jo nabavil v EU, sem doma zavedel kot "prejeti račun, samoobdavčitev 22% DDV, ki se ne odbija". Do 15. v mesecu sem oddal DDV obračun in plačal 22% ddv-ja slovenski davkariji. Ko sem račun izdal končnemu kupcu, ddv-ja nisem obračunal, ker doma nisem bil zavezanec za DDV. Kaj pa sedaj? Ali prav razmišljam sledeče: ker sem zavezanec za ddv, bom sedaj od eu partnerjev moral dobiti račun z njihovim obračunanim ddv-jem vred (torej že njim ga bom plačal). Ta prejeti račun bom zavedel kot "prejeti račun, samoobdavčitev 22% ddv, ki SE odbija%. Ko bom izdal račun končnemu kupcu, mu bom zaračunal 22% DDV. Razlika med vstopnim in izstopnim DDV-jem pa je tista, ki jo bom še moral poravnati davkariji.

Vse štima ali sem ga kje polomil?
 

novinec
Vodja oddelka
Prispevkov: 677
Pridružen: 20 Jan 2011, 18:39

Re: Zavezanec za DDV

OdgovorNapisal/-a novinec » 01 Jul 2016, 21:06

Ne stima.
Od tujcev dobiš račun brez DDV

stanes
Prispevkov: 3
Pridružen: 24 Maj 2016, 14:55

Re: Zavezanec za DDV

OdgovorNapisal/-a stanes » 04 Jul 2016, 10:15

Hvala za odgovor. Torej ostane vse, tako kot je, še vedno bom dobil od eu partnerjev račun brez ddv. Sam pa bom končnim strankam zaračunal 22% ddv in ga v celoti plačal državi. Ta ddv bom lahko zbijal kvečjemu s prejetimi računi slovenskih podjetij, ki so zavezanci za ddv (ko bom nabavljal karkoli za mojo firmo, npr. pisarniški material, pc, printer, ...).

novinec
Vodja oddelka
Prispevkov: 677
Pridružen: 20 Jan 2011, 18:39

Re: Zavezanec za DDV

OdgovorNapisal/-a novinec » 06 Jul 2016, 14:49

Točno tako


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 19 gostov