Zaposlitev preko s.p. in zakonodaja

Zakoni, predpisi, pogodbe, pravni spori, registracija blagovne znamke, intelektualna lastnina, patenti.
freekshot
Prispevkov: 1
Pridružen: 27 Maj 2017, 00:57

Zaposlitev preko s.p. in zakonodaja

OdgovorNapisal/-a freekshot » 27 Maj 2017, 01:30

Živjo,

Imam kar komplicirano zadevo, zato prosim potrpežljivost;

Imam svoj s.p. Sem normiranec. Z delodajalcem sem šel v posel. Pogodba ki jo je on sestavil je sicer nična, saj notri ni navedeno nobenih konkretnih zneskov, plače, prispevkov, itd. Bolj kot ne samo obveznosti (moje/njegove) in pa konkurenčna klavzula. Ampak ok. Ker ga poznam sem mislil da bo ustni dogovor ok in pa "pogodba o sodelovanju" za primer kakšnega obiska. Sej se razumemo. Vem, sem :coh:

Ok;
Delal sem 3 mesece jesni in 3 mesece spomladi. Vmes dela ni bilo. Tako smo bili tudi dogovorjeni.
Zdaj hoče da mu vrnem del zneska, ki sem ga zaračunal "preveč".
Dogovorjeno je bilo da mi plača;
900€ čistega dobička (moja plača)
Vse prispevke s.p., stroške, akont.doh, kilometrino, vse kar spada zraven.
Po mojih izračunih (900+ vse kar sem naštel) je za 176h dela dobil račun 2056€.
No on pravi da sem mu dal za 300€ prevelik račun. Delo je bilo Septembra. Vračilo hoče sedaj.

Poleg tega pravi, da ker imam s.p., mi ne pripada bolniška, ne pripada regres, ne pripada dopust in prav tako tudi ne malica :S . Oziroma to on smatra da je vse v 900€ plače.

In zdaj ne vem kaj naj naredim. Na tak način želi narediti za 3 račune v preteklem letu in tako po njegovo znese 800€ dobropisa. Seveda pa zamuja s plačilom za April že 12 dni, kateri je 1000€.

Ali obstaja kje zakonik v katerem piše ali ti tudi kot s.p. zakonsko pripadajo malica, regres, bolniška itd. in si to lahko vračunamo zraven kot je to pri redni zaposlitvi ali ne?

Mislim da bo zaenkrat dovolj, :nervious:

Hvala za pomoč
 

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: Zaposlitev preko s.p. in zakonodaja

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 17 Jul 2017, 14:47

Najbolje, da se oglasite pri našem Nejcu na pravnem svetovanju. Imate zelo specifičen primer, kar nekaj denarja je v igri, tako da ne vem, če je najbolj pametno pomoč iskati na forumu. Usmeritve ja, za kaj konkretnega bo pa potrebno, da se zadevo pogleda s strani pravnika.


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov