Kaj lahko storim z neprevzetim blagom?

Zakoni, predpisi, pogodbe, pravni spori, registracija blagovne znamke, intelektualna lastnina, patenti.
epag1412
Rookie
Prispevkov: 7
Pridružen: 10 Sep 2017, 21:46

Kaj lahko storim z neprevzetim blagom?

OdgovorNapisal/-a epag1412 » 06 Feb 2019, 23:20

Pred 3 leti sem izdelal neko blago za naročnika(podjetje), ki je sicer vse plačal, vendar pa ga ni nikoli prevzel, ker je podjetje imelo neke težave s poslovanjem, sedaj pa gre v stečaj.. zanima me, kaj lahko storim s tem blagom??
 

_ToMy_
Uradnik
Prispevkov: 56
Pridružen: 12 Apr 2011, 12:00

Re: Kaj lahko storim z neprevzetim blagom?

OdgovorNapisal/-a _ToMy_ » 07 Feb 2019, 23:36

V kolikor je podjetje blago plačalo, ter plačilo tudi knjižilo in je bilo "večje vrednosti" (npr pohištvo,...) se lahko sedaj v kolikor je podjetje v stečaju kaj hitro zgodi, da bo stečajni upravitelj to transakcijo oz naročilo "izvohal" in želel blago prevzeti ter prodati na dražbi.

Priporočam vam da počakate do konca stečajnega postopka, v kolikor tudi po tem ne bo blaga nihče želel, lahko pomoje z njim delate kar vam je volja.

TajnikB
Uradnik
Prispevkov: 88
Pridružen: 18 Dec 2017, 15:26

Re: Kaj lahko storim z neprevzetim blagom?

OdgovorNapisal/-a TajnikB » 16 Feb 2019, 00:37

Ni tako enostavno, ker 'karkoli' se a) ne more delati s tujo lastnino oz. upravičenji upnikov, b) poleg tega je bila izdelava verjetno poknjižena v strošek in je bilo plačano toliko manj dobička. Se pravi gre razen zatajitve še za dreganje v pravice lastnika (upnikov) in davkarije.
Jaz bi predlagal da se takoj obvesti stečajnika in zaračuna ležarnino oz skladiščenje.


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov