Obvezen delovni čas?

Zakoni, predpisi, pogodbe, pravni spori, registracija blagovne znamke, intelektualna lastnina, patenti.
sinolog78
Rookie
Prispevkov: 12
Pridružen: 02 Maj 2015, 22:24

Obvezen delovni čas?

OdgovorNapisal/-a sinolog78 » 07 Avg 2015, 18:59

Smo nova turistična agencija, ki pa pri nas nima nobenih strank. Vse naše stranke so tuje, turisti, ki obiščejo Slovenijo in ostale države bivše SFRJ. Posledično vse delo opravljamo na terenu in doma, za računalnikom in po telefonu. GZS smo se zavezali, da bomo imeli uradne ure, ki so obvezne. Posledično bi moral biti nekdo ob uradnih urah v pisarni. Kaj lahko storim? Dodatne zaposlitve si ne moremo privoščiti, poleg tega bi bil to absurd, da zaposlim nekoga samo da mi "čuva" pisarno. Dela za nove ljudi še nimam. Tudi direktor in prokurist sta trenutno še bolj ali manj ljubiteljska in nista zaposlena v podjetju.
Me lahko kdo kaznuje, če ob prijavljenem delovnem času ni nikogar v pisarni?
Aja, tudi naše dejanske delovne ure so prilagojene tujini, se pravi smo do 11h gotovi :)
 

Nejc Setnikar
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 317
Pridružen: 07 Jan 2014, 22:30

Re: Obvezen delovni čas?

OdgovorNapisal/-a Nejc Setnikar » 10 Avg 2015, 07:38

Zakon o spodbujanju razvoja turizma:

37. člen
(pogoji za pridobitev licence za dejavnost prodaje turističnih aranžmajev)
(1) Pravna oseba ali samostojni podjetnik posameznik, ki želi pridobiti licenco za dejavnost prodaje turističnih aranžmajev iz prvega odstavka 35. člena tega zakona, mora predložiti naslednja dokazila:
- da ima opravljanje dejavnosti prodaje oziroma posredovanja turističnih aranžmajev vpisano v ustrezni register oziroma vpisnik,
- obvestilo o identifikaciji in razvrstitvi v dejavnosti,
- obratovalni čas,
- da ima poslovni prostor, ki ne sme biti v stanovanju in je dostopen strankam v opredeljenem obratovalnem času, ki mora biti izobešen na vidnem mestu,
- da oseba, ki vodi dejavnost, ni bila pravnomočno obsojena zaradi kaznivega dejanja zoper gospodarstvo, pravni promet, oziroma ji ni bil izrečen varnostni ukrep prepovedi opravljanja dejavnosti s področja prodaje oziroma posredovanja turističnih aranžmajev, dokler ta prepoved traja,
- da ima oseba, ki vodi dejavnost in zastopa turističnega agenta v pravnem prometu najmanj višjo strokovno izobrazbo in tri leta delovnih izkušenj v tej dejavnosti.

45. člen
(prekrški)
(8) Z globo od 1,000.000 do 3,000.000 tolarjev se kaznuje za prekršek pravna oseba, če opravlja dejavnost prodaje turističnih aranžmajev, čeprav nima licence iz prvega odstavka 35. člena tega zakona oziroma ne izpolnjuje pogojev za pridobitev licence iz četrte, pete in šeste alinee prvega odstavka 37. člena tega zakona.
(9) Z globo od 50.000 do 200.000 tolarjev se kaznuje za prekršek iz prejšnjega odstavka odgovorna oseba pravne osebe.
(10) Z globo od 300.000 do 1.000.000 tolarjev se kaznuje za prekršek iz osmega odstavka tega člena samostojni podjetnik posameznik.

Nadzor nad obratovalnim časom turistične agencije opravlja Tržni inšpektorat.

darkside
Vodja projektov
Prispevkov: 183
Pridružen: 17 Jun 2012, 18:38

Re: Obvezen delovni čas?

OdgovorNapisal/-a darkside » 13 Avg 2015, 14:46

Mislim, da bi bil že čas da se tole posodobi ker namreč že nekaj let imamo eure in ne tolarje tako, da je "staromodno" pisati v miljonih tolarjev kazni namesto tisočakih eur.

Nejc Setnikar
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 317
Pridružen: 07 Jan 2014, 22:30

Re: Obvezen delovni čas?

OdgovorNapisal/-a Nejc Setnikar » 13 Avg 2015, 15:35

Taka je vsebina veljavnega zakona.

darkside
Vodja projektov
Prispevkov: 183
Pridružen: 17 Jun 2012, 18:38

Re: Obvezen delovni čas?

OdgovorNapisal/-a darkside » 14 Avg 2015, 15:15

Sem preveril pred objavo :) izgleda, da bodo spremenili v eure šele ko bo zopet sprememba v zakonu glede tega. Čeprav sem mislil, da so vse takrat menjali in spremenili kazni v eure.
 

sinolog78
Rookie
Prispevkov: 12
Pridružen: 02 Maj 2015, 22:24

Re: Obvezen delovni čas?

OdgovorNapisal/-a sinolog78 » 17 Avg 2015, 11:37

Hvala za C/P vsebine zakona. To nam je znano, ker smo vse licence in dovoljenja pridobili. Za naše podjetje je obvezen delovni čas neživljenjski, ker nimamo strank, ki bi hodile v poslovalnico. Naše stranke pridejo sem potovat od daleč, ne prodajamo turističnih aranžmajev slovenskim strankam. Organiziramo, prevzamemo, pospremimo. Kot sem napisal, ne mislim plačevat nekoga, ki mi bo čuval pisarno in visel na facebooku, ker dela itak ne bo imel.

Nejc Setnikar
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 317
Pridružen: 07 Jan 2014, 22:30

Re: Obvezen delovni čas?

OdgovorNapisal/-a Nejc Setnikar » 17 Avg 2015, 13:36

Glede na to, da dolžina obratovalnega časa ni določena, bi si upal trditi, da imate lahko obratovalni čas npr. 2 uri tedensko.

Ker pa zadeve ne poznam dovolj dobro, priporočam, da to preverite še na Turistični zbornici.

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: Obvezen delovni čas?

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 20 Avg 2015, 00:25

Tako je. Plus prostor mora imeti uproabno dovoljenje. Kontaktirajte nas, če ga vaš nima.


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov