Kako prodajati podarjene stvari?

Zakoni, predpisi, pogodbe, pravni spori, registracija blagovne znamke, intelektualna lastnina, patenti.
cat3slick
Prispevkov: 3
Pridružen: 12 Feb 2010, 22:26

Kako prodajati podarjene stvari?

OdgovorNapisal/-a cat3slick » 25 Dec 2015, 18:20

Lepo pozdravljeni. Ukvarjam se s servisiranjem in raznoraznimi predelavami vozil, kjer se mi pogosto dogaja, da mi ostanejo uporabni rezervni deli, ki bi jih lahko prodal. Naj pojasnim na kratko. Stranke mi pripeljejo vozilo na katerem želijo določene spremembe. Stranke poskrbijo za potreben material, jaz pa poskrbim za strokovno vgradnjo. Pri tem mi ostanejo originalni deli, ki so še vedno popolnoma funkcionalni in primerni za prodajo kot rabljeni rezervni deli. Zanima me, kako lahko te dele legalno prodam z računom? Razgradnja vozil spada med dejavnost avto-odpadov, zato ne vem, kako naj v svoji avtomehanični delavnici, dele prikažem v zalogi in pozneje pri prodaji le-teh, izdam račun. Za vsak nasvet se že vnaprej lepo zahvaljujem.
 

novinec
Vodja oddelka
Prispevkov: 677
Pridružen: 20 Jan 2011, 18:39

Re: Kako prodajati podarjene stvari?

OdgovorNapisal/-a novinec » 27 Dec 2015, 16:17

Težko ti bo kdo od nas dal nasvet. Dejstvo je, da moraš dokazati izvor artikla in nabavno ceno. Mogoče narediš kak zapisnik, kakšno pogodbo s stranko ki i pripelje avto ipd... Nabavna cena bo seveda 0, tako da bo obdavčen celoten znesek po katerem boš prodal ta del.
Ne vem če ti bo pomagalo, nekako po logiki pa je

cat3slick
Prispevkov: 3
Pridružen: 12 Feb 2010, 22:26

Re: Kako prodajati podarjene stvari?

OdgovorNapisal/-a cat3slick » 31 Dec 2015, 14:30

Na kakšen princip pa delujejo trgovine, kot je recimo posredovalnica rabljenih predmetov http://www.robaraba.si? Verjetno deluje enako kot si želim delovati jaz, le da gre za drugo branžo. Mislim, da oni ne rabijo izdelovati zapisnika za vsako stvar, ki jo dobijo podarjeno ali se morda motim? Hvala za dodatna pojasnila.

novinec
Vodja oddelka
Prispevkov: 677
Pridružen: 20 Jan 2011, 18:39

Re: Kako prodajati podarjene stvari?

OdgovorNapisal/-a novinec » 31 Dec 2015, 18:58

Ne vem kako oni delajo . Najbolje bi bilo vprašati njihovo računovodstvo kako o knjžijo. Ampak nek dokument o vhosu moraš imeti.
Zdaj sem se spomil, postavi vprašanje na forumu www.davkoplacevalci.com. Moderator je davčni svetovalec. Tam sem do zdaj dobil jaz vse odgovore

cat3slick
Prispevkov: 3
Pridružen: 12 Feb 2010, 22:26

Re: Kako prodajati podarjene stvari?

OdgovorNapisal/-a cat3slick » 02 Jan 2016, 11:15

Najlepša hvala za tvoje nasvete!
 


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov