Izjava o varstvu pri delu

Zakoni, predpisi, pogodbe, pravni spori, registracija blagovne znamke, intelektualna lastnina, patenti.
gumilutka
Prispevkov: 4
Pridružen: 26 Feb 2016, 11:24

Izjava o varstvu pri delu

OdgovorNapisal/-a gumilutka » 17 Avg 2016, 14:25

Pozdravljeni!
Odprla bom fizično trgovino z tekstilom .SP že imam odprt, ker sem do sedaj imela samo spletno prodajo. Ukvarjam se z iskanjem pravega odgovora in sicer; ali potrebujem izdelan elaborat in izpit iz varstva pri delu. Ko preberem 56 ćlen, piše, da lahko, če si samozaposlen in nimaš zaposlenih, lahko sam napišeš na papir ocenitev in izjavo. Ali to drži in ne bo kazni od inšpektorja? Sedaj, ko sem imela spletno prodajo, sem sama napisala izjavo. Tokrat pa, ko bom imela trgovino ( brez zaposlenih ) ali je dovolj ta izjava????? Kakšne so vaše izkušnje in kaj je prav?
Hvala
 

Nejc Setnikar
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 317
Pridružen: 07 Jan 2014, 22:30

Re: Izjava o varstvu pri delu

OdgovorNapisal/-a Nejc Setnikar » 23 Avg 2016, 15:00

Dokler nimate zaposlenih in dokler ne opravljate tveganega dela, je takšna izjava dovolj. Če pa boste imeli fizično trgovino, v kateri pričakujete večji pretok strank, pa je strokovno izdelavna izjava o varnosti z oceno tveganja vsekakor smiselna.

gumilutka
Prispevkov: 4
Pridružen: 26 Feb 2016, 11:24

Re: Izjava o varstvu pri delu

OdgovorNapisal/-a gumilutka » 23 Avg 2016, 23:06

Hvala g. Nejc za odgovor. Torej, tudi,če ne napišem oz., dam delat strokovno izjavo za fizično trgovino, me inšpektor ne kaznuje, ker je dovolj moja pisna izjava?


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov