Uvoz iz Amerike

podjetni22
Prispevkov: 4
Pridružen: 03 Dec 2017, 14:04

Uvoz iz Amerike

OdgovorNapisal/-a podjetni22 » 03 Dec 2017, 14:16

Zdravo,
imam spletno trgovino in sem zavezanec za DDV. Do sedaj sem kupoval na področju EU, sedaj pa sem našel zanimivega dobavitelja iz Amerike. Ali ima kdo izkušnje z uvozom iz ZDA? Kako poteka postopek carinjenja ? Je potreben kakšen poseben obrazec, ki ga izpolni dobavitelj. Ali jaz zaprosim carino, ali me ona pozove, ko prispe roba v Slovenijo. Vsaka info dobrodošla.
LP
 

mfisnar
Pripravnik
Prispevkov: 25
Pridružen: 31 Jan 2014, 19:47

Re: Uvoz iz Amerike

OdgovorNapisal/-a mfisnar » 04 Dec 2017, 16:45

Pozdrav,

Odvisno kakšne količine boš vozil. Ali boš sam vse rihtal ali boš mel cargo agente...itd itd.
Lep pozdrav
Marko
FINDSOL d.o.o.
optimizacija podjetij, kadrov in procesov
office@findsol.si

podjetni22
Prispevkov: 4
Pridružen: 03 Dec 2017, 14:04

Re: Uvoz iz Amerike

OdgovorNapisal/-a podjetni22 » 06 Dec 2017, 13:09

LP.
Imam direkten kontakt do dobavitelja, pošiljal bi mi letalsko, nato GSL ali DPD. Naenkrat cca 1000 EUR vrednosti. Če ni prezahtevno bi urejal sam (saj veš na začetku je vsak strošek pomemben).
LP Kristian

novinec
Vodja oddelka
Prispevkov: 677
Pridružen: 20 Jan 2011, 18:39

Re: Uvoz iz Amerike

OdgovorNapisal/-a novinec » 06 Dec 2017, 22:58

Pokliči na DHL v Trzinu , ti bodo vse razložili kaj potrebuješ

mladapodjetnica
Prispevkov: 1
Pridružen: 12 Jun 2019, 14:16

kako postati uvoznik

OdgovorNapisal/-a mladapodjetnica » 12 Jun 2019, 14:26

Zdravo,
želim postati uvoznica nekega kozmetičnega izdelka iz Amerike. Na našem trgu ga še ni, lahko ga naročiš samo preko spleta direktno na njihovi strani. zaenkrat še nimam nobenega znanja, zato me zanima če bi mi lahko malo pomagali. pač kako to vse deluje, kako s tem začneš. kaj vse potrebujem. ali obstaja kakšna knjiga, ki bi to zelo dobro opisala?
 

TajnikB
Uradnik
Prispevkov: 88
Pridružen: 18 Dec 2017, 15:26

Re: Uvoz iz Amerike

OdgovorNapisal/-a TajnikB » 26 Jun 2019, 17:29

mladapodjetnica: pogoji za kozmetiko so v EU drugačni kot v ZDA. Zato te kozmetike verjetno ni pri nas na tržišču. Za to področje je potrebno skoraj toliko znanja kot za prodajo živil.

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: Uvoz iz Amerike

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 12 Avg 2019, 23:17

Vse kar hočeš prodajat v EU mora ustrezat EU standardom. Če izdelka še ni na trgu, potem boš morala ti opraviti vsa začetna testiranja, ki pokažejo, da je izdelek varen.

sparkyca
Prispevkov: 2
Pridružen: 13 Okt 2019, 22:10

Re: Uvoz iz Amerike

OdgovorNapisal/-a sparkyca » 13 Okt 2019, 22:23

Pozdravljeni.

Tudi mene zanima uvoz izdelka iz zda (kozmetični artikel). V Sloveniji ga še ni, prodajajo ga v nekaterih evropskih državah zato sklepam da ni sporen. Prodaja bi na začetku potekala preko fb strani, instagram, kasneje je v planu spletna stran kjer bi bilo več artiklov.
Kako začeti? Kontaktiram proizvajalca in od tam naprej? Na kaj je treba biti pozoren? Verjetno bi za začetek bilo najbolj pametno prodajati preko popoldanskega s.p.? Sem čisti začetnik tako da bi bila vesela katerekoli informacije :) lep pozdrav


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 14 gostov