Dilema pri izbiri računovodstva

klekej
Pripravnik
Prispevkov: 45
Pridružen: 17 Mar 2012, 14:39

Re: Dilema pri izbiri računovodstva

OdgovorNapisal/-a klekej » 24 Jan 2018, 17:57

Še eno vprašanje..a je stanje na računu pravne osebe javno? Kako lahko računovodski servis s katerim ne delam, vidi to stanje?
 

TajnikB
Uradnik
Prispevkov: 88
Pridružen: 18 Dec 2017, 15:26

Re: Dilema pri izbiri računovodstva

OdgovorNapisal/-a TajnikB » 25 Jan 2018, 01:27

Računovodja mora ločiti med kategorijami stroškov in vlaganji v naložbe oz. v sredstva in zaloge, ker če tega ne loči, dobi napačne rezultate (glede dobička, zadolženosti, ipd). In za rezultate je zainteresirana davkarija.

V najslabšem primeru lahko zaradi nesposobnega računovodje davkarija ugotovi davčno utajo, zaračuna neplačan davek, naloži globo, vam pa recimo ne uspe poravnati dolga, zato zaprete firmo in ostanete brez hiše oz. brez vsega. To je seveda hipotetičen črn scenarij.

Po drugi strani je enako nevarno, če podjetnik ne pozna zadev niti v osnove, da bi lahko imel toliko občutka o tem kako funkcionira podjetje, da bi lahko kontroliral računovodjo. Ker računovodja je lahko tudi goljuf, oziroma lahko spravi podjetnika v globoke težave, pa podjetnik tega sploh ne opazi.

Zato je podjetniško izobraževanje in informiranje, zadeva, ki traja celo življenje in recimo da ta portal pripeva k tem.

klekej
Pripravnik
Prispevkov: 45
Pridružen: 17 Mar 2012, 14:39

Re: Dilema pri izbiri računovodstva

OdgovorNapisal/-a klekej » 25 Jan 2018, 20:50

Ok, to mi je jasno, pri teh stvareh je treba biti res previden. Kaj pa stanje na računu? Ziher sem, da mi je en računovodja rekel koliko sem imel denarja na računu ob koncu leta. Kje je to vidno?

Vprašanje za vse..bi vzeli računovodski servis, ki je imel negativen izid ob koncu leta?

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: Dilema pri izbiri računovodstva

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 29 Jan 2018, 18:18

Je vidno v bilanci pod denarnimi sredstvi.

Glede negativnega izida: vprašanje, zakaj je tako. Lahko so zaposlovali, lahko imajo kakšno nepremičnino na firmi in se le ta amortizira...

klekej
Pripravnik
Prispevkov: 45
Pridružen: 17 Mar 2012, 14:39

Re: Dilema pri izbiri računovodstva

OdgovorNapisal/-a klekej » 29 Jan 2018, 19:59

Točno tako naj bi bilo, poslovni prostor in zaposlitev. Gledal sem na znanje, prilagodljivost, odnos..in s tem so me prepričali. Sicer pa nimam odpovednega roka, če ne bi šlo vse po načrtih.
 


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 49 gostov