Kako zaceti?

Zanima nas kdo ste in kaj delate. Morda najdemo možnosti za sodelovanje.
pinky
Prispevkov: 2
Pridružen: 03 Apr 2010, 17:15

Kako zaceti?

OdgovorNapisal/-a pinky » 03 Apr 2010, 17:21

:flower:

Pozdravljeni,

Ze nekaj let razmisljam o pecenju piskotov (takih in drugacnih) s posebno dekoracijo. Sem umetniski tip in pecem z velikim uzitkom. Vglavnem zivim v tujini tako,da bi delala za tuji trg. Kako zaceti, kje dobiti informacije, da bi imela svojo spletno stran in prodajala moje izdelke?
Hvala vnaprej,
 

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: Kako zaceti?

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 03 Apr 2010, 18:28

Dobrodošla na forumu. Upam da ti uspe realizacija ideje, če pa kaj ne bo jasno, pa kar zastavi vprašanje :)

pinky
Prispevkov: 2
Pridružen: 03 Apr 2010, 17:15

Re: Kako zaceti?

OdgovorNapisal/-a pinky » 03 Apr 2010, 18:43

Hvala za dobrodoslico. Ja vsekakor mi ni jasno kako zaceti s tem, na kaksen nacin?
Imate kaksno idejo?
Hvala.

Lepe velikonocne praznike.

Luka
Pripravnik
Prispevkov: 35
Pridružen: 22 Okt 2007, 23:19

Re: Kako zaceti?

OdgovorNapisal/-a Luka » 03 Apr 2010, 19:00

najprej daj svojo idejo na papir, temu pravimo poslovni načrt =)
Napišeš kaj bi delala, kakšne stroške boš pri tem imela, po kok boš prodajala zadeve, komu boš prodajala, kakšna je konkurenca itd.. Imaš na internetu cel kup navodil kako napisati poslovni načrt, pa tudi kakšnega boš našla za primer.
Poslovni načrt je dobro imeti ker z njim predstaviš svojo idejo morebitnim partnerjem in ker s tem oceniš idejo. Ko imaš zadevo na papirju lahko svojo idejo še razvijaš, komu pokažeš da ti da še on kakšno idejo/svoj pogled. Razne odhodke in prihodke moraš oceniti čim bolj natančno, ker boš samo tako dobro predvidela svoje poslovanje.

Zdaj ne vemo, kje živiš, zakonodaja je v vsaki državi drugačna, tako da se boš morala pozanimiti na raznih upravnih enotah kako je s podjetji, če ga ne boš v Sloveniji odpirala. Pri nas drugače odpreš s.p. (cca 200€ mesečno) ali d.o.o. (nekaj čez 7000€ kapitala za ustanovitev). Razlike med enim in drugim boš našla na internetu (tudi na mladipodjetnik.si). Uglavnem podjetje rabiš, ker moraš izdati račun!

Glede spletne strani nevem kaj te zanima. Če jo potrebuješ, me lahko kontaktiraš, drugače pa imaš eno morje podjetij, ki ti bo pri tem pomagalo. Splača se investirati malo več, da dobiš nekaj solidnega, ne računaj da boš z investicijo 200€ kaj naredila. Če se ne spoznaš na to, je dobra podpora s strani izvajalca še toliko bolj pomembna!

Še kaj? =)


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 21 gostov