RAČUNOVODSTVO

Zanima nas kdo ste in kaj delate. Morda najdemo možnosti za sodelovanje.
puma123
Rookie
Prispevkov: 15
Pridružen: 01 Jun 2011, 12:42

RAČUNOVODSTVO

OdgovorNapisal/-a puma123 » 17 Feb 2012, 19:43

Pozdravljeni,

Enkrat pred časom sem se prijavila v forum in vprašala, ali naj grem na svoje. Svetovali ste mi naj grem, vendar nisem.
Delala sem v računovodsem servisu, dejansko sem si to želela. Tam si pridoiš največ izkušenj, ker je veliko različnih podjetij in se seveda veliko dogaja.
Veseli me delo s številkami. Rada tuhtam zakaj nekaj gre in zakaj ne.
Delo me je veselilo in prav vesela sem ila vsaega izziva.
Vendar nisem ila zadovoljna z plačilom.
Zdelo se mi je mojo zagnanost izkoriščajo na tak način, da vidijo da sem zadovoljna in bom že delala tudi za majhno plačilo, z dokaj neurejenim delovnim razmerjem.

Uprla sem se in zdaj imam čas rsat po tem forumu....vsaj nekaj dobrega!

Seveda so mi vsi prijatelji rekli, da sem prav naredila! Da se ne smem pustit.
Kaj pa zdaj?
Nekaj časa bom razmišljala, brsala po forumih in morala nato neaj narediti.

Laho zopet poskusim srečo io si psihično spočijem. Začnem iskat novo delo v servisu, mogoče celo na taem delovnem mestu, jer bom morala eno in isto stvar delat cel dan (tu sem vsaj imela razgiano delo, vse za svoje strane, kaj pač sodi zraven...)
Če bom veliko izbirala in čakala na pravi oglas, bo verjetno trajalo predolgo,v teh kriznih časih.

Glede tega pa da bi šla na svoje, kje pa naj dobim stranke?
Koliko mi je znano, ljudje težo menjajo računovodski servis..

Čisto sem zbegana, zato bom vesela vaših predlogov...

lep pozdrav,
 

novinec
Vodja oddelka
Prispevkov: 677
Pridružen: 20 Jan 2011, 18:39

Re: RAČUNOVODSTVO

OdgovorNapisal/-a novinec » 18 Feb 2012, 22:26

Ne obupuj! Sigurno se bo najdel kdo, ki bo cenil tvoje znanje. Ti opišem naš primer; potrebovali smo novo zaposleno, ki bo zraven klasičnih, tajniških opravil znala še narediti kaj drugega. Recimo fakturirati, narediti kakšno analizo, torej ukvarjanje z kupci. Iskali smo osebo z delno računovodskim znanjem, ki bi tudi pripravila vse papirje do računovodstav. Tako bi na nek način tudi prihranili. Dali smo oglas v časopis samo enkrat (več ni bilo potrebno), dobili 250 prošenj. Večina je bila brez izkušenj, od univ. dipl.ekon. do srednjih šol, večina mladih, ki so izkali prvo zaposlitev. Med vsemi smo opravili 20 razgovorov, na koncu se odločali med dvema osebama. Ta, ki je ostala je izhajala iz istih delovnih razmer kot ti ! Danes je še vedno zadovoljni član našega kolektiva, redno zaposlena, pa tudi precej obremenjena z delom.
Če povzamem, iskali smo osebo z več znanji, med 250 osebami je bilo samo mislim da kakšnih 5 ustreznih. Torej imaš velike šanse da najdeš zaposlitev

Je pa res, da se računovodski servis zelo težko menja, sploh pa za nekoga, ki še nima kilometrine.

Sem zadnjič čital zanimivo zgodbo iz Zagreba. Odpuščena tajnica je dala oglas da opravlja tajniška, računovodska in ostala poslovna dela za manjša podjetja, ki nimajo svoje administracije. V njihovem imenu piše ponudbe, fakture, pošilja faxe,maile, skrbi za dokumentacijo, potne naloge...........itd. Vsa dela opravlja od doma. V enem letu je prišla tako daleč, da bo začela zaposlovati....Mislim, da je tudi pri nas dosti takšnih manjših izvajalcev, ki so večinoma na terenu, pa se jim ponudi popolna pisarna!!

Predvsem se pa spočij, umiri, glej pozitivno naprej, se izobražuj itd.. oči pa imej široko odprte.
Upam da ti je kaj pomagalo, bi bil vesel če se boš kaj oglasila na forumu z pozitivno novico

puma123
Rookie
Prispevkov: 15
Pridružen: 01 Jun 2011, 12:42

Re: RAČUNOVODSTVO

OdgovorNapisal/-a puma123 » 19 Feb 2012, 00:23

Pozdravljeni,

Sem zelo vesela, da vidim vaš komentar! :)
Omenila sem le računovodstvo.
Pred tem sem delala tudi nekaj let v komerciali (sem zelo hitro začela delati,...tudi pozneje študirala o delu...) , nato nekaj let kot poslovna sekretarka, zraven delala del kadrovske, urejala vizume...
Manjale so mi le še izkušnje iz računovodstva, zato potem delo v servisu po vsako ceno!
Hotela sem celoto! Ne na četrt.

Včasih se mi zdi, da vem vse, nato pa da nimam pojma- vsega pač ne moreš vedeti!
Potrebno se je nenehno učiti kaj novega. Sicer tudi postane dolgočasno.

Imate prav, mogoče pa malo kaj skombiniram.
Ali bo pa kdo drug kdaj skombiniral, tako kot v vašem primeru, če sama ne bom imela takega poguma, kot punca iz Zagreba recimo!

le obupat ne smem, to še samo sebi dopovem, pa bo.. :)
lp


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 27 gostov