Vprašanja glede s.p.

Realizacija ideje, lean metode, analiza trga, s.p., d.o.o. ali druge oblike podjetja.
LukaZV
Rookie
Prispevkov: 12
Pridružen: 19 Nov 2015, 21:25

Re: Vprašanja glede s.p.

OdgovorNapisal/-a LukaZV » 29 Mar 2020, 19:27

Korona virus!

Mega paket vključuje sedaj tudi samozaposlene. Plačani prispevki + nadomestilo v visini 700 eur.

Je kdo zasledil kaj je s placilom akontacije dohodnine?

Bodo prispevki placani tudi za popoldanske sp-je?

Hvala za info ce ima kdo kaj :)
 

novinec
Vodja oddelka
Prispevkov: 677
Pridružen: 20 Jan 2011, 18:39

Re: Vprašanja glede s.p.

OdgovorNapisal/-a novinec » 30 Mar 2020, 22:29

Za popoldanske s.p. ni ničesar. Kar je tudi logično

chlawk
Prispevkov: 1
Pridružen: 23 Apr 2020, 11:28

Re: Vprašanja glede s.p.

OdgovorNapisal/-a chlawk » 23 Apr 2020, 11:34

Zdravo,

mene pa zanima glede temeljnega dohodka za samozaposlene (COVID-19).

V letu 2019 sem bil redno zaposlen v podjetju, zraven pa sem imel še popoldanski s.p.. Z letom 2020 sem prešel na polni s.p., tako da me zanima, kako se gleda prihodke (za 2019)? Vse prihodke? Samo popoldanski s.p.? Se jih ne gleda in se gleda samo za 2020 (do 12.3.)?

Hvala za odgovor.

p

novinec
Vodja oddelka
Prispevkov: 677
Pridružen: 20 Jan 2011, 18:39

Re: Vprašanja glede s.p.

OdgovorNapisal/-a novinec » 24 Apr 2020, 12:24

Vprašanje če bi to znal kdo tukaj odgovoriti !

Probaj tukaj postavit vprašanje

https://www.davkoplacevalci.com/davcni-klepet/seznam

mvidnjevi
Prispevkov: 1
Pridružen: 04 Maj 2020, 09:47

Re: Vprašanja glede s.p.

OdgovorNapisal/-a mvidnjevi » 08 Maj 2020, 12:46

Pozdravljeni,
Rad bi odprl normirani sp. Sem redno zaposlen in si bi se zdraven place zasluzit se kaksnih 500€ vec.
Namen dela je izrez lesa z laserjem. Sam stroj mi je poznan ker imam ze eno hobi varijanto in nebi bil problem bolj resen stroj kupit. Pride pa vprasanje kaj s prostorom katerega bi uporabljal za to dejavnost.
Je potrebno imet delavnico prijavljeno ali lahko tudi brez? Saj je pretezno rocnega dela( rocno brusenje, lepljenje) ter risanje in oblikovanje na racunalniku razen zaprtega stroja kateri bi mi naredil sam izrez ni drugih nevarnih strojev.

Se zahvaljujem za odgovor, Lp
 

novinec
Vodja oddelka
Prispevkov: 677
Pridružen: 20 Jan 2011, 18:39

Re: Vprašanja glede s.p.

OdgovorNapisal/-a novinec » 09 Maj 2020, 22:06

To je vprašanje za kakšno inšpekcijo .
Jaz ne bi ničesar spraševal, kar odprl bi. Da bi ti kdo prišel v kontrolo je kar majhna verjetnost.Bi probal imeti urejeno vse kar se tiče varstva pri delu.

addie
Prispevkov: 1
Pridružen: 23 Jul 2021, 14:00

Re: Vprašanja glede s.p.

OdgovorNapisal/-a addie » 23 Jul 2021, 14:06

Zdravo,

čez dober mesec bom odprla popoldanski s.p in ker sem že prejela nekaj računov za stroške, ki so nastali (nakup raznega materiala, izdelkov itd..), me zanima, ali lahko ob odprtju te račune uveljavljam kot stroške? Kljub temu, da so bili izdani name kot na fizično osebo (ker s.p. še ni registriran), pa vendar ali jih je možno potem vstaviti kot prejete račune pod s.p., ker so stroški vezani na posel?
HVala in lp

novinec
Vodja oddelka
Prispevkov: 677
Pridružen: 20 Jan 2011, 18:39

Re: Vprašanja glede s.p.

OdgovorNapisal/-a novinec » 23 Jul 2021, 23:26

ne gre

sportnopodjetje
Prispevkov: 1
Pridružen: 19 Apr 2022, 10:32

Re: Vprašanja glede s.p.

OdgovorNapisal/-a sportnopodjetje » 19 Apr 2022, 10:57

Pozdravljeni,
Imam vprasanje glede prispevkov. V kratkem bom zaposlen, hkrati pa opravljal tudi samostojno dejavnost. S.p. bom registriral prvič, zaposlen bom pa 20 ali 30 ur na teden. Bom tudi v tem primeru upravičen do 50% nižjih prispevkov za S.p? Pa še...zaposlitev mi čez nekaj mesecev poteče, z S.p. -jem pa bi nadaljeval. Bom takrat plačeval prispevke v polnem obsegu? Hvala in lp
 

Mirko79
Rookie
Prispevkov: 6
Pridružen: 20 Jul 2022, 04:29

Re: Vprašanja glede s.p.

OdgovorNapisal/-a Mirko79 » 27 Jul 2022, 01:39

Pozdravljeni.. upam da še kdo pregleduje to temo.

Jaz imam vprašanje glede sp in d.o.o. hkrati in sicer, v kako obliki bi bilo možno pri nas, da si sp, zaposlen v sp, in delaš za DOO, ... izvajam svetovalno storitev, ki jo lažje prodam za boljši dnar kot d.o.o., so pa stroški, pri D.o.o. seveda višji,... in bi mi bilo idealno imeti sp.. zdej ena opcija vem da je, da če nisem večinski lastnik d.o.o. in direktor d.o.o, bi se dalo, me pa zanima, ali se da tudi če sem oz kako bi se dalo... :)


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 61 gostov