odprtje podjetja in zavod ter ostalo?

Realizacija ideje, lean metode, analiza trga, s.p., d.o.o. ali druge oblike podjetja.
ice83
Prispevkov: 3
Pridružen: 01 Avg 2017, 17:25

odprtje podjetja in zavod ter ostalo?

OdgovorNapisal/-a ice83 » 08 Avg 2017, 23:23

Torej, po nekaj letih v temu poslu, se spravljamo "na svoje" in sicer bo dejavnost prodaja rabljenih vozil, financiranja itd...

Rabim pa nekaj nasvetov, znanja, idej, itd...

- Katero obliko izbrati, s.p. ali d.o.o. ? Glede zaloge vozil bo ta cca 10 vozil, mogoče 15, več budžet ne bo dopuščal. Verjetno DDV ne bo izkazan na večini ker je običajno odkup od fizične osebe....bo pa sem ter tja kakšen iz uvoza tudi, tam pa se bo DDV poznal seveda...
. Trenutno sem na zavodu kjer se izteka nadomestilo ki je pripadalo x mesecev, kako postopati dalje? Neka tiha zelja je ostati na zavodu se 6 mesecev, vendar mi to močno otezi poslovanje v podjetju, negre se mi za nadomestilo ki ga itak ne bo več,ampak bi bil rad 12 mesecev prijavljen tam iz drugih razlogov.

- Ko mi poteče zadnji mesec nadomestila brezposelnosti, kaj se zgodi z zdravstvenim zavarovanjem? Kako je glede delovne dobe ki se bo prekinila oziroma se je ze ob zaključku pri prejšnjem delodajalcu?

- Če nebom nikjer zaposlen ( v primeru da izberem d.o.o.), katere stvari je potrebno plačevati? Obvezno in dodatno zavarovanje, še kaj takega? Za prispevke v d.o.o. vem da jih je potrebno, če bom zaposlen tam, vendar to še ni dorečeno.

Nekaj sem ze govoril z racunovodjam, vendar se gre večini samo za to da "pridi k nam pa bo super", bog ne daj kaj svetovati prej, bil sem tudi na DATA izobraževanju, vendar so tako splošne zadeve tam da mi je jasno zakaj je tečaj brezplačen, da ne govorim o tem da je bilo kar nekaj informacij celo napačnih.
 

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: odprtje podjetja in zavod ter ostalo?

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 11 Avg 2017, 10:36

Res bo najbolje, da se oglasite osebno, ampak pri nas :)
https://mladipodjetnik.si/novice-in-dog ... svetovanje

Mi delujemo tako, da se:
- najprej prijavite
- pošljete vprašanja
- pogledamo / naštudiramo
- se dobimo / raztolmačimo, vprašate še kaj ekstra.

Je pa vedno money back guarantee, če slučajno ne bi bili zadovoljni.

Glede zavoda za nadaljnjih 6 mesecev: težko bo, bi se pa dalo prek kakšne podjemne pogodbe, nekaj lahko zaslužite na mesec, pa ste še vedno vpisani v evidenco.

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: odprtje podjetja in zavod ter ostalo?

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 11 Avg 2017, 10:36

Res bo najbolje, da se oglasite osebno, ampak pri nas :)
https://mladipodjetnik.si/novice-in-dog ... svetovanje

Mi delujemo tako, da se:
- najprej prijavite
- pošljete vprašanja
- pogledamo / naštudiramo
- se dobimo / raztolmačimo, vprašate še kaj ekstra.

Je pa vedno money back guarantee, če slučajno ne bi bili zadovoljni.

Glede zavoda za nadaljnjih 6 mesecev: težko bo, bi se pa dalo prek kakšne podjemne pogodbe, nekaj lahko zaslužite na mesec, pa ste še vedno vpisani v evidenco.


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov