Zavod in spletna trgovina

Realizacija ideje, lean metode, analiza trga, s.p., d.o.o. ali druge oblike podjetja.
blacklotuss
Prispevkov: 1
Pridružen: 14 Feb 2021, 00:33

Zavod in spletna trgovina

OdgovorNapisal/-a blacklotuss » 14 Feb 2021, 00:40

Pozdravljeni,

ponujen mi je bil že ustanovljen zavod, vendar imam zoper tega nekaj vprašanj. Sicer vidim da so bila nekatera vprašanja že vprašana ampak, za vsak slučaj vprašam ponovno.

- Če postanem direktor Zavoda, redno pa sem zaposlen drugje, predvidevam, da ker nisem v delovnem razmerju ne plačujem nobenih stroškov z zavodom razen seveda TRR + Računovodske storitve.
- Ali lahko zavod koristim za spletno trgovino - kolikor razumem je zavod ustanovljen s podobno mislijo kot društvo - torej da je neprofiten? Kako do izplačila profita v tem primeru, predvidevam, da je zadeva dokaj podobna kot pri društvu ko ne moreš ravno na bankomat in dvigniti želene vsote.
- Še kakšni podobni hakeljci?

Vem, da mnogo ljudi uporablja celo društva za svoje spletne trgovine, vendar vem tudi da je to bolj tehnični obvod zakona o društvih kot legitimna zato me je zanimalo kakšna je situacija z zavodom.
 

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: Zavod in spletna trgovina

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 30 Sep 2021, 08:37

- Če postanem direktor Zavoda, redno pa sem zaposlen drugje, predvidevam, da ker nisem v delovnem razmerju ne plačujem nobenih stroškov z zavodom razen seveda TRR + Računovodske storitve.
DRŽI.

- Ali lahko zavod koristim za spletno trgovino - kolikor razumem je zavod ustanovljen s podobno mislijo kot društvo - torej da je neprofiten? Kako do izplačila profita v tem primeru, predvidevam, da je zadeva dokaj podobna kot pri društvu ko ne moreš ravno na bankomat in dvigniti želene vsote.
LAHKO IMATE SPLETNO TRGOVINO. DEJAVNOSTI SO LAHKO PROFITNE ALI NEPROFITNE. IZPLAČILA SO PREK PLAČE, STROŠKOV, LAHKO TUDI DOBIČEK...

- Še kakšni podobni hakeljci?
NIČ POSEBNEGA, DA BI SE LAHKO TAKO NA SPLOŠNO ODGOVORILO.


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 17 gostov