Začetniška vprašanja

Realizacija ideje, lean metode, analiza trga, s.p., d.o.o. ali druge oblike podjetja.
Nezkas90
Prispevkov: 2
Pridružen: 06 Sep 2022, 17:08

Začetniška vprašanja

OdgovorNapisal/-a Nezkas90 » 06 Sep 2022, 18:23

Pozdravljeni,

trenutno sem v izdelavi spletne trgovine, do launcha imam še približno 3 tedne do enega meseca. Je pa to zame prvič, da sem se lotila nekaj takega, pa me zanima par stvari ki jih potrebujem na začetku da gre vse tako kot mora.

Torej, zanima me naslednje..

1. Kakšne oblike podjetja se mi najbol splača odpreti? Trenutno sem zaposlena, tako da sem razmišljala o popoldanskem s.p. z normiranimi stroški?

2. Na kaj vse moram paziti na začetku, da so stvari po predpisih? Tu mislim predvsem o izdaji računov, vodenje vsega, itd.? Vse ostale stvari, kar se tiče izdelkov, prodaje, itd. mi je jasno, nisem pa še imela izkušenj z vodenjem podjetja.

3. Cene v spletni trgovini vrjetno na izdelkih napišem brez DDV, v košarici in checkoutu pa prikažem z DDV, ali se motim?

4. Katere programe nujno potrebujem (računi, itd...), in katere stvari moram nujno delati?

5. Je še kakšna stvar, oz. nasvet za začetek?

Hvala lepa za vaš čas že v naprej.
 

novinec
Vodja oddelka
Prispevkov: 677
Pridružen: 20 Jan 2011, 18:39

Re: Začetniška vprašanja

OdgovorNapisal/-a novinec » 07 Sep 2022, 10:47

oprosti, ampak na ta vprašanja bi morala vedeti vse odgovore že preden si se spustila v to !

MaBiz
Uradnik
Prispevkov: 56
Pridružen: 07 Okt 2014, 13:53

Re: Začetniška vprašanja

OdgovorNapisal/-a MaBiz » 08 Sep 2022, 14:39

Živjo Nežka,
da bi se ti lahko dalo odgovore je potrebno vedeti še nekaj zadev:
- od kod boš nabavljala izdelke (slo, eu, us, cn) katere boš prodajala?
- na katerih trgih boš izdelke prodajala?
- katere vrste idelkov boš prodajala?

Zgoraj omenjeno vpliva na nekaj zadev vezano na samo poslovanje in način delovanja ( obliko podjetja, zavezanec za ddv itd).

Pred začetkom vse lepo pripravi ( registracija podjetja, računovodstvo/računovodski program za izdajo računov, pogoji poslovanja, podatki podjetja in vse potrebno objavljeno na spletni trgovini itd), preden uradno štartaš projekt.

Cene v trgovini ob izdelkih so končne, ki jo kupec plača / torej z vključenim ddv (v kolikor je podjetje zavezanec). Na koncu pri potrditivi oz na računu je ta končni znesek razčljenjen na ceno izdelka in ddv.

Program za izdajo računov in davčno potrditev tipa minimax, e-racuni ali kaj podobnega. Kjer boš vodila zaloge in izdajala račune kupcem.

Se boš mogla kar potrudit, da ti uspe (seveda odvisno kaj je cilj) ker spl. trgovin je malo morje. Če misliš, da boš trgovino samo postavila in bodo ljudje prišli se motiš. V ozadju je še mnogo dela in marketinga(dosti plačljivega), da prideš do potencialnih kupcev ;)

Pa srečno.

Nezkas90
Prispevkov: 2
Pridružen: 06 Sep 2022, 17:08

Re: Začetniška vprašanja

OdgovorNapisal/-a Nezkas90 » 08 Sep 2022, 23:11

MaBiz napisal/-a:Živjo Nežka,
da bi se ti lahko dalo odgovore je potrebno vedeti še nekaj zadev:
- od kod boš nabavljala izdelke (slo, eu, us, cn) katere boš prodajala?
- na katerih trgih boš izdelke prodajala?
- katere vrste idelkov boš prodajala?

Zgoraj omenjeno vpliva na nekaj zadev vezano na samo poslovanje in način delovanja ( obliko podjetja, zavezanec za ddv itd).

Pred začetkom vse lepo pripravi ( registracija podjetja, računovodstvo/računovodski program za izdajo računov, pogoji poslovanja, podatki podjetja in vse potrebno objavljeno na spletni trgovini itd), preden uradno štartaš projekt.

Cene v trgovini ob izdelkih so končne, ki jo kupec plača / torej z vključenim ddv (v kolikor je podjetje zavezanec). Na koncu pri potrditivi oz na računu je ta končni znesek razčljenjen na ceno izdelka in ddv.

Program za izdajo računov in davčno potrditev tipa minimax, e-racuni ali kaj podobnega. Kjer boš vodila zaloge in izdajala račune kupcem.

Se boš mogla kar potrudit, da ti uspe (seveda odvisno kaj je cilj) ker spl. trgovin je malo morje. Če misliš, da boš trgovino samo postavila in bodo ljudje prišli se motiš. V ozadju je še mnogo dela in marketinga(dosti plačljivega), da prideš do potencialnih kupcev ;)

Pa srečno.


Živjo, najprej hvala lepa za super odgovor, vem da so to za vas čiste osnove, meni pa je vse to novo :)

- izdelki so kupljeni v SLO in NL (EU). Je pa tako da niso vsi na zalogi, naprimer en izdelek dam v izdelavo sele ko narocilo dobim, ampak je izdelan in odposlan ze naslednji dan.

- za začetek mislim prodajati samo v Sloveniji.

- gre pa se za fizične izdelke kot so oblačila in nakit.

Večino stvari na spletni strani, kot so pogoji, GDPR, piskotki in ostale stvari so pripravljene, bolj me pa zanima katero obliko podjetja se bolj izplaca. Zelo me bega par stvari, ker mislim ponuditi cash on delivery, sem nekje zasledila da je potrebna davcna blagajna, ampak pri normiranih stroskih naj to nebi bilo potrebno?

Ok super, to mi je potem jasno, cena na izdelku je koncna cena za kupca (razen postnina, itd..).

Zanima me samo se glede racunov in vodenja zaloge... prodajam vecinoma izdelke po narocilu, ki pa jih nimam na zalogi. Ko narocilo pride, jaz posredujem sele do "dobavitelja", ki mi ta izdelek naredi, jaz pa ga odposljem. Ni ravno dropshipping po definiciji, ampak nimam pa zaloge. Vsaj za enkrat se ne.

Hvala tudi za mnenje, vem da je spletnih trgovin 100 in 1, ampak mislim da sem tu za enkrat najmocnejsa. Imam kar nekaj ad spenda na razlicnih platformah (FB ads, google search in video ads, tiktok), nekaj znanja imam iz SEO, pa tudi organic marketing mi je kar sel. Ne pisem tega da bi se hvalila, ampak da boste bolje razumeli mojo situacijo, ker sem vse to do sedaj delala za druge spletne trgovine in nimam nič izkusenj iz vodenja podjetja :)

Hvala lepa se enkrat.


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 60 gostov