Vprašanja glede d.o.o., d.d., k.d.d.

Realizacija ideje, lean metode, analiza trga, s.p., d.o.o. ali druge oblike podjetja.
RokaRoki
Rookie
Prispevkov: 5
Pridružen: 11 Nov 2008, 07:14

Re: Vprašanja glede d.o.o., d.d., k.d.d.

OdgovorNapisal/-a RokaRoki » 28 Sep 2010, 19:47

Pozdravljeni!
Imam vprašanje glede osebnega dopolnilnega dela, a nikjer ne najdem ustrezne teme na forumu, zato moj post premaknite, če ne spada sem.
Sicer še imam s.p., vendar sem se preselila v Pomurje in sedanja dejavnost, varstvo živali na domu, ne gre. Vsi silni strokovnjaki mi očitno ne znajo svetovati, s čim naj se ukvarjam, da bi ga lahko obdržala, saj v odgovor dobivam le linke o Zakonu o Pomurju in podobne zadeve. Jaz pa moram poskrbeti zase, kako naj investiram v Pomurje in zaposlujem delavce od tu ...
O zidariji, vodovodu in elektriki nimam pojma, zato žal razmišljam, da bi s.p. ukinila.

Edini nasvet, ki sem ga dobila, je bil naslednji, da naj grem na Zavod za zaposlovanje, mož, ki je zaposlen, pa naj odpre osebno dopolnilno delo, jaz pa naj delam zanj.
Na spletni strani DURS nisem našla ničesar, če je takšno delo dovoljeno, saj ne morem izdajati računov v imenu nekoga drugega. Kako je s tem?
Osebno nisem navdušena nad tem, saj se mi zdi, da gre le za ogromno birokracije, denarja pa je seveda malo, saj ne smem presegati minimalnega dohodka, pa vseeno me zanima karkoli, kako naj si uredim zadeve, da bom lahko preživela.
Hvala za odgovor!
Barbara
 


Lea Bevčič
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 120
Pridružen: 23 Jun 2009, 21:04

Re: Vprašanja glede d.o.o., d.d., k.d.d.

OdgovorNapisal/-a Lea Bevčič » 30 Sep 2010, 16:44

Pozdravljeni,

na zavodu za zaposlovanje so verjetno mislili, da naj vaš mož odpre dopolnilni s.p. (popoldanski) ampak, da bi vi delala zanj pomeni, da vas bi zaposlil. Tu nastopi problem izplačevanja plače, če že sedaj z s.p. jem ne morete preživeti se mi to ne zdi ravno rešitev.Če bi pa delala v okviru pomoči pri njegovem "popoldanskem" s.p. ju , ker ožji družinski člani lahko pomagajo brez zaposlitve, pa je treba na Upravni enoti to pomoč prijaviti plačati mesečn pavšalni znesek ampak je treba definirati katere dneve in ure bi vi delala, ki pa ne smejo presegati 40 ur na mesec.

Maxlp
Rookie
Prispevkov: 5
Pridružen: 26 Okt 2010, 13:26

Re: Vprašanja glede d.o.o., d.d., k.d.d.

OdgovorNapisal/-a Maxlp » 26 Okt 2010, 13:43

Pozdravljeni!
Imam nekaj vprašanj v zvezi z d.o.o. podjetjem. In sicer: doma imamo podjetje, v katerem pa ni nihče zaposlen. In dejstvo je, da se tudi nihče drug v družini ne more, ker so ali že zaposleni ali pa so dijaki/študenti. V načrtu imamo uvoz tehničnih izdelkov iz EU, ki jih pri nas še ni, zato menimo, da bi bila prodaja dobra. Težava se pa pojavi pri izplačilu tega "zasluženega" denarja. Kaj narediti, če v podjetju ni nihče zaposlen, da si lahko izplačaš "zaslužek"? Je možno "zaposliti" študenta, ki bi delal preko napotnice in tako izplačal "zaslužek" podjetja?
Zanima me pa tudi, če je zakonsko določeno, da mora imeti podjetje, ki uvaža tehnične naprave, zagotovljen servis teh naprav v Sloveniji, ali to ni obvezno?

Najlepša hvala za odgovore! :)

Maxlp
Rookie
Prispevkov: 5
Pridružen: 26 Okt 2010, 13:26

Re: Vprašanja glede d.o.o., d.d., k.d.d.

OdgovorNapisal/-a Maxlp » 30 Okt 2010, 09:26

Lepo prosim za odgovor na zgornja vprašanja :worship:.
 

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: Vprašanja glede d.o.o., d.d., k.d.d.

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 31 Okt 2010, 00:25

Lahko se zadeve izplačajo prek napotnic ali pa prek stroškov. Za to boste rabili poslovodno pogodbo (brez nagrade najbolje).

BB400
Vodja projektov
Prispevkov: 109
Pridružen: 20 Jun 2009, 16:13
Kraj: Ljubljana

Re: Vprašanja glede d.o.o., d.d., k.d.d.

OdgovorNapisal/-a BB400 » 07 Nov 2010, 23:10

mene pa zanimajo stvari glede knjige sklepov.
to je nujno imeti pri enoosebnem d.o.o.?

kaj se piše v to knjigo?
kdo vpisuje sklepe v to knjigo? računovodja? lastnik?

Jure Mercina
Vodja projektov
Prispevkov: 139
Pridružen: 06 Apr 2007, 15:50

Re: Vprašanja glede d.o.o., d.d., k.d.d.

OdgovorNapisal/-a Jure Mercina » 08 Nov 2010, 10:21

Zdravo!

Knjigo sklepov moraš imeti tudi pri enoosebnem d.o.o., v njo pa se vpisujejo sklepi družbenika. Kateri sklepi morajo biti vpisani v knjigo sklepov, sicer nimajo pravnega učinka, določa 505. člen ZGD-1, in sicer so to sklepi o:

- sprejetju letnega poročila in uporabi bilančnega dobička;
- zahtevi za vplačilo osnovnih vložkov;
- vračanju naknadnih vplačil;
- delitvi in prenehanju poslovnih deležev;
- postavitvi in odpoklicu poslovodij;
- ukrepih za pregled in nadzor dela poslovodij;
- postavitvi prokurista in poslovnega pooblaščenca;
- uveljavljanju zahtevkov družbe proti poslovodjem ali družbenikom v zvezi s povračilom škode, nastale pri ustanavljanju ali poslovodenju;
- zastopanju družbe v sodnih postopkih proti poslovodjem, in
- drugih zadevah, za katere tako določa ta zakon ali družbena pogodba.

Sklepe v knjigo sklepov vpisuje družbenik sam. Knjigo sklepov mora pred prvim vpisom potrditi notar, obstaja pa tudi elektronska knjiga sklepov, ki jo vodi Notarska zbornica. Več informacij o tem lahko najdeš v Pravilniku o overitvi in vodenju knjige sklepov družbe z enim družbenikom: http://zakonodaja.gov.si/rpsi/r03/predpis_PRAV7303.html

Lp
Jure

horch
Rookie
Prispevkov: 6
Pridružen: 15 Avg 2009, 16:11

Re: Vprašanja glede d.o.o., d.d., k.d.d.

OdgovorNapisal/-a horch » 04 Dec 2010, 12:42

Pozdravljeni!

Pri d.o.o.-ju se vedno ob koncu leta pokaže približno koliko davka bo potrebno plačati državi, ki je seveda odvisen od dobička. Ker se doma ukvarjamo z gradbeništvom, vsi vemo da je pozimi dobro imeti nekaj zaloge (zatišje) in bi se zato pred iztekom novega leta poskusil izogniti kakšnemu večjemu nakupu in s tem posledično povečanju stroškov, da mi nebi bilo potrebno plačati davkov.

Zdej pa mene zanima, kako bi na najbolj enostaven in učinkovit način dosegel, da bi dursu prikazal čimmanj dobička, obenem pa denar prihranil do spomladi, ko bi lažje opravil kak nakup za podjetje (za drugo leto spomladi načrtujemo nakup novega tovornjaka).

Človek nikoli ne ve kako dolga bo zima in kako dolgo bodo prihodki v podjetju minimalni (samo pluženje in še kakšna malenkost), zato je ta čas v letu res neugoden za porabljat denar. Plače in prispevke pa je pač treba plačevat.

Verjetno ste vi istega mnenja, da je ob koncu leta najbolje imeti prikazano "pozitivno nulo"? Po domače, da podjetje posluje z majhnim dobičkom (in posledično plača zato manj davka državi), ne pa z minusom seveda. Razen v primeru, ko želiš nato v bližnji prihodnosti vzeti kak večji kredit in se banke začnejo ozirat na tvoje preteklo poslovanje.
 

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: Vprašanja glede d.o.o., d.d., k.d.d.

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 04 Dec 2010, 16:28

Težko.

Konec leta vsi prikazujejo stroškov kolikor se da, kolikor vem kakšne pametne rešitve za vaš problem ni.


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov