Vprašanja glede s.p.

Realizacija ideje, lean metode, analiza trga, s.p., d.o.o. ali druge oblike podjetja.
Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: Vprašanja glede s.p.

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 14 Jun 2010, 21:56

Kako pa sploh lahko vodiš franšizo brez formalno urejene organizacije?

Sicer pa ugibam, da lahko sledi kazen s strani franšizodajalca, odvisno kakšno pogodbo imata.
 

Lea Bevčič
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 120
Pridružen: 23 Jun 2009, 21:04

Re: Vprašanja glede s.p.

OdgovorNapisal/-a Lea Bevčič » 15 Jun 2010, 12:06

Nobene dejavnosti ne moreš opravljati brez formalne oblike. Kako ma bi po tvoje dobival prejete račune? Na kakšno ime? Kaj pa izdane? Kaj pa davki? V bistvu sploh ne razumem vprašanja...

krivimetak
Prispevkov: 3
Pridružen: 16 Maj 2010, 13:14

Re: Vprašanja glede s.p.

OdgovorNapisal/-a krivimetak » 16 Jun 2010, 20:39

Hvala za hitre odgovore, bom še enkrat opisal primer.

Torej, imam odprt s.p. (tako zahteva firma) in sklenjeno franšizing pogodbo. Opravljam pa delo trgovskega potnika. Vsak mesec jim izstavim račun za plačo in nisem davčni zavezanec. Moj glavni problem je v tem, da ko plačam prispevke mi ostane bore malo. Zato me sedaj zanima če bi jaz odjavil s.p. (zaradi prispevkov) ali bi lahko še naprej opravljal posel. Jaz vem da je vse to kaznivo, ampak bi tvegal vseeno, ker mislim da nebi nobeden posumil ali pač. Samo me zanima, v kakšnem primeru bi me ujeli. Bi moja firma kaj opazila ko bi mi nakazala plačo da nisem več s.p. jevec.

LP

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: Vprašanja glede s.p.

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 16 Jun 2010, 20:53

Ja saj niti ne bi mogel izdati računa, če ne bi bil s.p....

bisconne
Prispevkov: 1
Pridružen: 30 Jun 2010, 11:34

Re: Vprašanja glede s.p.

OdgovorNapisal/-a bisconne » 30 Jun 2010, 11:45

Pozdravljeni!
Jaz imam pa eno vprašanje.
Jaz sem se pred parimi dnevi registriral za popoldanski s.p. No pri registraciji nisem bil pozoren oziroma me je referentka zavedla in sem se prijavil za zavezanca za DDV. Ker pa nikakor ne bom dosegel oziroma presegel meje 25 000 € se mi zdi, da je brez veze, da sem zavezanec za DDV.
Ali obstaja kakršnakoli varianta, da jaz to spremenim?
Prav tako me zanima, če lahko jaz s.p. zaprem in ga ponovno odprem pod drugim imenom. Ter se registriram kot ne zavezanec za DDV?
Hvala.
 

Lea Bevčič
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 120
Pridružen: 23 Jun 2009, 21:04

Re: Vprašanja glede s.p.

OdgovorNapisal/-a Lea Bevčič » 30 Jun 2010, 18:29

pozdravljeni,

kar se tiče s.p. ja in zapiranja in franšize se mi zdi vse skupaj malo čudno. Vi ste praktično s.p. in ste trgovski potnik. O kakšni franšizi govorimo pol? in o kakšni plači. Vam oni plačajo vašo provizijo za realizirano prodajo na terenu, če prav razumem. To ni plača. in mislim, da potrebujete konkretno svetovanje za katero se lahko obrnete na moj mail, ki je spodaj na linku ali pa telefon.

Vi, ki pa sprašujete o tem da ste se registrirali in da je bila oddana prijava za ddv se mi zdi pa tudi čudno. Kakšen naziv ima obrazec, ki ga imate? ker lahko, da je bila podana registracija na durs v zvezi s em koliko akontacije dohodnine boste plačevali kar je nekaj povsem drugega. Poglejte kateri obrazec je bil oddan pa mi napišite ime obrazca. In tudi če je bila podana prijava lahko pokličete na durs in jo prekličete, ker je itak potreba dati še dokaze, da boste ustvarjali tak promet. Ne bodo vas kar avtomatsko vključili v sistem samo z obrazcem za prijavo. Javite ime obrazca.
Zadnjič spremenil Lea Bevčič, dne 30 Jun 2010, 18:40, skupaj popravljeno 1 krat.

cc22
Rookie
Prispevkov: 19
Pridružen: 07 Nov 2008, 18:21

Re: Vprašanja glede s.p.

OdgovorNapisal/-a cc22 » 30 Jun 2010, 18:33

zivjo, imam eno vprasanje:

ali je se vedno mozno dobiti subvencijo s strani ZRSZ za zaposlitev osebe z zavoda (kot je bilo prejsna leta - mislim da 2500€)?? oz. ali je mozno dobiti kako subvencijo v takem primeru??

Lea Bevčič
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 120
Pridružen: 23 Jun 2009, 21:04

Re: Vprašanja glede s.p.

OdgovorNapisal/-a Lea Bevčič » 30 Jun 2010, 18:42

če mislite subvencijo za samozaposlitev 4500 se morate prijaviti na zavodu čim prej ker je gužva. Ne vem pa kakšen je vaš primer.

cc22
Rookie
Prispevkov: 19
Pridružen: 07 Nov 2008, 18:21

Re: Vprašanja glede s.p.

OdgovorNapisal/-a cc22 » 30 Jun 2010, 22:09

Lea Bevčič napisal/-a:če mislite subvencijo za samozaposlitev 4500 se morate prijaviti na zavodu čim prej ker je gužva. Ne vem pa kakšen je vaš primer.


ne, mislim na tisto, ko je nek delodajalec (npr. s.p.) zaposlil neko (brezposelno) osebo z zavoda in je na podlagi tega dobil neko subvencijo v visini okrog 2500€... zanima me, ali lahko dobim kako subvencijo v takem primeru, razen teh, ki so na seznamu (tezje zaposljive osebe, pripravnistvo, itd.)
 

Špela P.M.
Uradnik
Prispevkov: 64
Pridružen: 09 Nov 2009, 17:07

Re: Vprašanja glede s.p.

OdgovorNapisal/-a Špela P.M. » 30 Jun 2010, 22:34

Zdravo,

nazadnje, ko sem spraševala na zavodu za zaposlovanje so imeli za invalidne osebe in za tiste, ki so dolgotrajno brezposleni. MIslim, da ti dve zadevi še tečeta.

Lp, Špela


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 70 gostov