Vprašanja glede s.p.

Realizacija ideje, lean metode, analiza trga, s.p., d.o.o. ali druge oblike podjetja.
cc22
Rookie
Prispevkov: 19
Pridružen: 07 Nov 2008, 18:21

Re: Vprašanja glede s.p.

OdgovorNapisal/-a cc22 » 11 Apr 2010, 15:26

zdravo,
eno vprasanje glede teh subvencij:

kako pa je s to novo subvencijo za spodbujanje zaposlovanja? - klik

je kje doloceno koga lahko s.p. v tem primeru zaposli? npr. ali lahko kakega druzinskega clana, ki je trenutno na zavodu za zaposlovanje (in mogoce spada v to omenjeno skupino)? ima kdo kj vec informacij?
 

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: Vprašanja glede s.p.

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 11 Apr 2010, 17:47

Mislim, da ti že naslov pove kakšni so pogoji. Če jim ta oseba ustreza, potem jo lahko zaposliš.

cc22
Rookie
Prispevkov: 19
Pridružen: 07 Nov 2008, 18:21

Re: Vprašanja glede s.p.

OdgovorNapisal/-a cc22 » 12 Apr 2010, 00:48

to razumem, zanima me, ce je kaksna ovira, ce je ta oseba ozji druzinski clan? (tp nj bi blo prej ovira pr subvenciji pri zaposlitvi nekga z zavoda-zato me zanima, ce kle zdj velja isto)

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: Vprašanja glede s.p.

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 12 Apr 2010, 01:08

Ne, to ni problem.

Lea Bevčič
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 120
Pridružen: 23 Jun 2009, 21:04

Re: Vprašanja glede s.p.

OdgovorNapisal/-a Lea Bevčič » 13 Apr 2010, 08:23

Čev sprašujete za subvencijo za samozaposlitev v višini 4.500 eur potem se more samozaposlit nosilec s.p. ja, ki bi bili vi. Če potem nekoga zaposlite dodatno to nima s subvencijo nobene vloge. Lahko pa za novega zaposlenega, če ne padeta pod isto shemo obe subvenciji, pridobite še subvencijo za zaposlitev osebe, če je le ta na zavodu in spada v katerega od kriterijev za pridobitev subvencije na podlagi zaposlitve.
 

Doom3n
Uradnik
Prispevkov: 51
Pridružen: 17 Feb 2010, 19:14

Re: Vprašanja glede s.p.

OdgovorNapisal/-a Doom3n » 23 Apr 2010, 13:18

Kmalu imam namen odpreti "študentski" s.p. Poleg produktov, ki bi jih odkupoval od slovenskih uvoznikov, nekatero blago bi sam uvažal iz tujine.
Prodajal bi predvsem prek spleta (spletna trgovina), nekatere stvari, ki bi jih sam uvažal pa mogoče tudi na debelo.
Sem (izredni) študent, se pravi študiram ob delu in delam prek M-servisa. Prebral sem si vse kar piše na strani glede popoldanskega s.p-ja.Zanimajo me pa predvsem odgovori na sledeča vprašanja:

1. Katere dejavnosti moram v primeru, da gre za prodajo prek spleta in morebitno prodajo na debelo registrirat ob odprtju s.p-ja?
2. Ob uvozu blaga iz držav, ki niso članice EU plačam že v začetku davek in pa tudi občasno carinske dajatve. Se pravi, da bi v tem primeru imele moje cene že vključen davek in bi lahko napisal k ceni da je 20% DDV že vštet, ali bi ga moral še enkrat dodati?
3. Kateri plačilni način naj uporabljam, ko gre za kupovanje iz tujine, da bi se mi nabavna cena vštela v stroške s.p-ja, ali gre to na podlagi izstavljenega računa?
4. Ali so tudi popoldnanski s.p-ji upravičeni do subvencij?
5. Na kaj naj bi bili popolni začetki ob odprtju s.p-ja še posebaj previdni?

Hvala za nasvete.

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: Vprašanja glede s.p.

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 24 Apr 2010, 15:50

1. Poglej si v seznamu vseh dejavnosti, je na portalu.
2. Obakrat obračunaš davek. Vendar je eno vstopni eno pa izstopni davek, ki se konca meseca pobotata (poenostavljeno rečeno). Preberi računovodski slovarček na portalu, je tam lepo razloženo.
3. Karkoli želiš dati med stroške za to rabiš verodostojen račun (torej s podatki tvojega podjetja na računu).
4. Ne, subvencije so samo za samozaposlitev, kar popoldanski s.p. ni.
5. Si napravil poslovni načrt? Največji problem je v tem, da veliko podjetnikov ne upošteva vseh stroškov, postavijo prenizke marže itd. Dobro je imeti tudi računovodjo, predvsem ker gre za uvoz. Ti lahko marsikaj svetuje.

klavdijaglusic
Prispevkov: 1
Pridružen: 06 Maj 2010, 23:52

Re: Vprašanja glede s.p.

OdgovorNapisal/-a klavdijaglusic » 06 Maj 2010, 23:57

Mene zanima sledeče. Kako je glede DDV-ja pri popoldanskem s.p. glede na to da nisi davčni zavezanec? Ali davek obračunavaš v računu ali ne? Kako je z naročniki, če ta prejme račun brez davka in kako si potem oni pri tem obračunajo davek?

Hvala za odgovor

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: Vprašanja glede s.p.

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 07 Maj 2010, 09:55

Zavezanost k DDV ter oblika podjetja nimata nobene povezave.

Če nisi zavezanec, davka ne zaračunaš. Torej ga strankam ni potrebno plačati, posledično si ga (DDV zavezanci) niti ne morejo odbijati.
 

dolenc
Rookie
Prispevkov: 9
Pridružen: 09 Maj 2010, 10:12

Re: Vprašanja glede s.p.

OdgovorNapisal/-a dolenc » 09 Maj 2010, 10:17

Potem takem na spletni strani ni potrebno explicitno navajati DDV-ja in tudi na izračunu nakupa.

Primer:
Zap št. Naziv Cena
1. A 10 EUR

Skupaj: 10 EUR


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 54 gostov