Vprašanja glede s.p.

Realizacija ideje, lean metode, analiza trga, s.p., d.o.o. ali druge oblike podjetja.
Jure Mercina
Vodja projektov
Prispevkov: 139
Pridružen: 06 Apr 2007, 15:50

Re: Vprašanja glede s.p.

OdgovorNapisal/-a Jure Mercina » 02 Jul 2010, 09:20

Zdravo,

poglej si omenjen razpis za spodbujanje zaposlovanja dolgotrajno brezposlenih oseb prejemnikov socialne pomoči pri centrih za socialno delo: http://www.ess.gov.si/delodajalci/finan ... si?aid=101

Subvencija je 4.500 oz. 9.000 EUR, odvisno od trajanja in vrste zaposlitve (določen/nedoločen čas).

Lp
Jure
 

cc22
Rookie
Prispevkov: 19
Pridružen: 07 Nov 2008, 18:21

Re: Vprašanja glede s.p.

OdgovorNapisal/-a cc22 » 13 Jul 2010, 09:29

Hvala za odgovore....

me se neki zanima: ali je predpogoj za s.p., da je davcni zavezanec, ce zeli imeti (spletno) trgovino in uvaza blago iz EU? (sm preprican, da ja-vendar me zanima, ce je mozno tudi, da ne?)

Hvala,
Lp!

Špela P.M.
Uradnik
Prispevkov: 64
Pridružen: 09 Nov 2009, 17:07

Re: Vprašanja glede s.p.

OdgovorNapisal/-a Špela P.M. » 14 Jul 2010, 08:14

Možno je tudi da ne. Odvisno je predvsem od dobavitelja. Med svojimi strankami imam take in tudi drugačne primere, tako da bo najbolje, da vprašaš dobavitelja.

Lp, Špela

dotnet
Prispevkov: 4
Pridružen: 29 Jun 2009, 22:32
Kraj: Maribor

Re: Vprašanja glede s.p.

OdgovorNapisal/-a dotnet » 27 Jul 2010, 13:17

Če sem zaposlen v tujini za polni delovni čas pri tujcu (ne kooperant) ali lahko v Sloveniji odprem popoldanski s.p. ali moram odpreti polnega?

Lea Bevčič
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 120
Pridružen: 23 Jun 2009, 21:04

Re: Vprašanja glede s.p.

OdgovorNapisal/-a Lea Bevčič » 03 Avg 2010, 11:40

Lahko popoldanski ampak morate iz tujega "zpiz"a (če Italija potem je to IMPS) prinesti potrdilo, da vam delodajalec plačuje zavarovanje in delovno dobo v tujini.
 

matevzkos1
Prispevkov: 1
Pridružen: 06 Avg 2010, 14:29

Re: Vprašanja glede s.p.

OdgovorNapisal/-a matevzkos1 » 06 Avg 2010, 14:32

Pozdravljeni!

Tukaj sem dokaj dolgo (registriran) pa vseeno nov na forumu.

Imel bi kar nekaj vprašanj, ker pa vem, da je vse že večkrat povedano oz. napisano bi vprašal samo kje to najdem ?


Kater članek bi mi koristil glede na to, da želim odpreti podjetje in me zanimajo vse osnovne oz. vse informacije kar zraven spada (kaj rabim, koliko vložka, kako...). Veliko sem že prebral vendar je še veliko stvari, ki jih nevem zato ne bi rad česa zgrešil.


Da ne bo pomote iskal sem po vašem portalu in naletel na zanimive članke ampak vsega skupaj je le malo preveč.

Hvala
LP

Matevž Kos

Lea Bevčič
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 120
Pridružen: 23 Jun 2009, 21:04

Re: Vprašanja glede s.p.

OdgovorNapisal/-a Lea Bevčič » 07 Avg 2010, 11:24

Poglejte na osnovni strani dogodek:
http://mladipodjetnik.si/novice-in-dogo ... o-podjetja

to bi mogoče najbolj konkretno koristilo.

Špela P.M.
Uradnik
Prispevkov: 64
Pridružen: 09 Nov 2009, 17:07

Re: Vprašanja glede s.p.

OdgovorNapisal/-a Špela P.M. » 08 Avg 2010, 20:19

Pozdravljen,

če imaš kako konkretno vprašanje ga lahko zastaviš tukaj ali pa mi ga pošlješ po mailu in ti bom nanj z veseljem odgovorila.

Lp, Špela

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: Vprašanja glede s.p.

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 08 Avg 2010, 22:49

matevzkos1 napisal/-a:Pozdravljeni!

Tukaj sem dokaj dolgo (registriran) pa vseeno nov na forumu.

Imel bi kar nekaj vprašanj, ker pa vem, da je vse že večkrat povedano oz. napisano bi vprašal samo kje to najdem ?


Kater članek bi mi koristil glede na to, da želim odpreti podjetje in me zanimajo vse osnovne oz. vse informacije kar zraven spada (kaj rabim, koliko vložka, kako...). Veliko sem že prebral vendar je še veliko stvari, ki jih nevem zato ne bi rad česa zgrešil.


Da ne bo pomote iskal sem po vašem portalu in naletel na zanimive članke ampak vsega skupaj je le malo preveč.

Hvala
LP

Matevž Kos


Hja je pač tako, da se vsega ne da strniti v en članek. Predlagam branje članka Kako postati samostojni podjetnik, pa razdelek z opisi gospodarskih družb. Veliko člankov v kotičku ustanovitev podjetja je pametno prebrati, je pa res, da se jih je sedaj nabralo že za par ur.
 

zvezdica
Rookie
Prispevkov: 8
Pridružen: 18 Avg 2010, 19:49

Re: Vprašanja glede s.p.

OdgovorNapisal/-a zvezdica » 18 Avg 2010, 20:10

Pozdravljeni,

sem na novo prijavljena tu gor :) pa bi imela tudi kar takoj na začetku par vprašanj.

Skratka: mož je ostal brez zaposlitve, prijavljen je na zavodu in prejema nadomestilo. Prijavil se je tudi v čakalno vrsto za odprtje s.p.-ja in seveda potem dodelitev 4500 eur nepovratnih sredstev. Ob prijavi mu je svetovalka rekla, da bo na vrsti v roku dveh mesecev, vendar je kakšen mesec in pol kasneje odgovorila, da morda bo šansa letos do konca leta ali šele drugo leto.
S tem, da ne razumem več kako lahko Zavod za zaposlovanje tako počasi črpa evropska sredstva za zaposlitev, če je pa v preteklem tednu na SLO 1 na teletekstu pisalo, da smo prepočasni pri črpanju teh sredstev, ki jih imamo na voljo. Se jim pa res da kaj delat :mad:
Zakaj nočejo organizirati tega pogovora s svetovalcem za presojo glede ustanovitve podjetja in izvesti 3 dnevni seminar, kljub temu da sredstev ni na razpolago? Saj bi lahko sredstva posameznik dobil tuki kasneje ko bi sredstva bila. Ne pristanejo tudi na to, da bi si človek sam plačal 3 dnevni seminar in se tako izognil čakanju.

Skratka, mož se je že z nekim podjetjem dogovoril, da bo odprl s.p. in bil njihov zastopnik, z poskusnim rokom dveh mesecev. Torej, kaj naj naredi, da bo lahko prejemal nadomestilo in čakal na vrsto na zavodu ter zraven tudi že začel delati kot zastopnik-ves denar bi stranke nakazovale direktno v matično podjetje, mož bi temu podjetju izstavljal račun za provizijo. Račun za provizijo bi začel izdajati šele po odprtju s.p.-ja, prej bi pa rad začel delati, vendar bi bil brez plačila. Kako urediti, da lahko delaš in ti inšpektor nič ne more?
Računala sva, da bi potem mož zaposlil mene v svojem s.p.-ju.
Pri meni pa je stvar takšna, da sem trenutno na porodniški, ki se mi izteče konec septembra, po vsej verjetnosti pa mi bo delodajalec odpovedal pogodbo za nedoločen čas.
Kaj če mi delodajalec vseeno da možnost dela, lahko vzamem 4 urni delovnik (skrajšani delovni čas), za ostale 4 ure pa odprem s.p. kot popoldansko dejavnost in potem mož lahko pri meni pomaga kot družinski član (če se ne motim sem nekje prebrala, da se plača na upravni enoti ena taksa za to zadevo)?
Koliko pa me potem nanesejo stroški, če bi odprla in zaprla s.p., ter bi potem mož odprl novega?


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 64 gostov