Vprašanja glede s.p.

Realizacija ideje, lean metode, analiza trga, s.p., d.o.o. ali druge oblike podjetja.
tina.skrt
Prispevkov: 3
Pridružen: 23 Feb 2018, 22:47

Re: Vprašanja glede s.p.

OdgovorNapisal/-a tina.skrt » 06 Mar 2018, 10:48

Pozdravljeni,
zanima me, ali je možno, da kot študentka odprem normiran s.p. in ga kasneje spremenim v navadnega?

Lp
 

_ToMy_
Uradnik
Prispevkov: 56
Pridružen: 12 Apr 2011, 12:00

Re: Vprašanja glede s.p.

OdgovorNapisal/-a _ToMy_ » 06 Mar 2018, 11:49

Ne, študentski s.p, ki je obstajal včasih več ne obstaja, lahko odprete le navadni "polni" s.p. z polnimi prispevki, posledično pa izgubite pravice iz naslova študentskega statusa - vsaj po mojih informacijah

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: Vprašanja glede s.p.

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 08 Jun 2018, 14:02

tina.skrt napisal/-a:Pozdravljeni,
zanima me, ali je možno, da kot študentka odprem normiran s.p. in ga kasneje spremenim v navadnega?

Lp


Kot rečeno - odprete lahko samo polni sp. Kar se obdavčitve tiče pa to spreminjate ob oddaji bilanc / davčnega obračuna.

radovedna
Prispevkov: 1
Pridružen: 08 Jun 2018, 14:52

Re: Vprašanja glede s.p.

OdgovorNapisal/-a radovedna » 08 Jun 2018, 15:05

Zivjo,

s.p. imam registriran na stalnem naslovu (hisa starsev). Opravljam svetovalno dejavnost, delo pa lahko opravljam kjerkoli, kjer je internetna povezava. Vecinoma delam od doma, obcasno v pisarni narocnika, obcasno pa tudi med pocitnicami v tujini, itd... Moje delo torej ni vezano na prostor.

Rada bi najela stanovanje, ki je izven kraja/UE mojega stalnega prebivalisca. Tam bi si rada uredila tudi zacasno prebivalisce. Delo bom se naprej opravljala z razlicnih lokacij (stalno prebivalisce, zacasno prebivalisce, tujina,...).

Ali lahko registrirano dejavnost pustim na stalnem naslovu, ali moram v primeru prijave zacasnega prebivalisca drugje spremeniti tudi naslov dejavnosti in tako pridobiti soglasje lastnika stanovanja in vsa ostala potrebna soglasja (etazni lastniki, itd...)?

Za nasvet se vam najlepse zahvaljujem!

jernejpitbull
Prispevkov: 4
Pridružen: 06 Sep 2018, 19:52

Re: Vprašanja glede s.p.

OdgovorNapisal/-a jernejpitbull » 15 Okt 2018, 22:05

Pozdravljeni!
Obračam se še na ta forum, ker nikjer ne najdem pravega odgovora...in sicer :
Odpiram popoldanski sp-normiranec...izdelke ki bi prodajal (dekoracije za dom - manjše vrednosti) bi naročal preko Ebaya in pri nas prodajal! Zanima me ali lahko naročam oz.kopujem izdelke z Visa kartico katero uporabljam že cca 4 leta pač za svoje potrebe ali mora biti na računu ki ga dobim na mail točno ime moje spletne trgovine ali je dovolj da je samo moje (naslov, ime bo ostalo enako samo ime trgovine moram izbrati)?
Zanima me tudi ali lahko prodajam izdelke v spletni trgovini katere imam že doma, ki so kupleni pred odprtjem spletne trgovine,zapakirane z računi na mailu, ali je določen rok staranja izdelka npr 1leto (prodajal sem malce na črno vendar sedaj želim uradno) Prosim za pomoč ker če se že spuščam v sp želim da je vse tako kot mora biti in da ponoči mirno spim!!Ali so računi plačila ki ti jih ebay pišlje na mail verodostojni za inšpekcijo?Najlepša hvala
 

Lmiha
Uradnik
Prispevkov: 95
Pridružen: 14 Okt 2015, 11:15

Re: Vprašanja glede s.p.

OdgovorNapisal/-a Lmiha » 15 Okt 2018, 22:21

Hej Jernej.


Lahko se mi javis v inbox ali pa mi pusti št. Pa ti z veseljem vse odgovorim :) da bo poslovanje čim bolj uspešno.

Srečno na poslovni poti.

jankec
Rookie
Prispevkov: 6
Pridružen: 07 Dec 2017, 17:44

Re: Vprašanja glede s.p.

OdgovorNapisal/-a jankec » 21 Okt 2019, 22:53

Prosim za odgovor.
Ker imam idejo da bi odprl s.p. določeno dejavnost gledam "konkurenco" - izvajalce, ki že delajo v mojem okolišu. Gledam njihov promet na stop. neplačnikih oz. ajpes.si.
Ali je iz javnih finančnih podatkov mogoče ven izrbskati koliko plače si je prislužil?

Ker gledam, je zelo različno, nekateri imajo 5000e dobička, drugi 20000e, tretji tudi 75000e, promet pa ni tako nihajoč kot dobiček.
Vem da je ves dobiček last osebe, ki ima s.p. in kako je obdavčen (dohodnina), zanima pa me, če se v finančnih podatkih zasledi, kakšno "plačo" si privatnik daje/upošteva.

Zahvaljujem se v naprej tistemu, ki mi bo odgovoril.
Najlepša hvala.

novinec
Vodja oddelka
Prispevkov: 677
Pridružen: 20 Jan 2011, 18:39

Re: Vprašanja glede s.p.

OdgovorNapisal/-a novinec » 22 Okt 2019, 13:05

ne da se

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: Vprašanja glede s.p.

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 25 Okt 2019, 17:29

radovedna napisal/-a:Zivjo,

s.p. imam registriran na stalnem naslovu (hisa starsev). Opravljam svetovalno dejavnost, delo pa lahko opravljam kjerkoli, kjer je internetna povezava. Vecinoma delam od doma, obcasno v pisarni narocnika, obcasno pa tudi med pocitnicami v tujini, itd... Moje delo torej ni vezano na prostor.

Rada bi najela stanovanje, ki je izven kraja/UE mojega stalnega prebivalisca. Tam bi si rada uredila tudi zacasno prebivalisce. Delo bom se naprej opravljala z razlicnih lokacij (stalno prebivalisce, zacasno prebivalisce, tujina,...).

Ali lahko registrirano dejavnost pustim na stalnem naslovu, ali moram v primeru prijave zacasnega prebivalisca drugje spremeniti tudi naslov dejavnosti in tako pridobiti soglasje lastnika stanovanja in vsa ostala potrebna soglasja (etazni lastniki, itd...)?

Za nasvet se vam najlepse zahvaljujem!


Naslov imate lahko na stari lokaciji.
 

Kajnaj
Prispevkov: 1
Pridružen: 06 Dec 2019, 14:36

Re: Vprašanja glede s.p.

OdgovorNapisal/-a Kajnaj » 06 Dec 2019, 15:02

Pozdravljeni,

delam kot trenerka/vaditeljica za različna podjetja (avtorske pogodbe). Zaslužim med 800-1000e mesečno in kljub temu se mi zdi, da je za takšno vrst dela edina možnost odpiranje s.p.-ja. Sem že stokrat slišala, da premalo zaslužim, da bi odprla s.p., ampak res ne vidim neke druge možnosti.
Problem je, da se res imam fajn in najraje ne bi iskala druge službe, ampak tudi obstaja možnost, da bom nekega dne najdla nekoga, ki me bo zaposlil in ne bo nobenih problemov.

Zdaj ne vem kaj naj naredim, po eni strani bi odprla s.p., ampak po drugi me skrbi, da mi bo ostalo komaj 200-300e mesečno.


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 19 gostov