SP - več poslovnih prostorov

Realizacija ideje, lean metode, analiza trga, s.p., d.o.o. ali druge oblike podjetja.
sebastianl
Rookie
Prispevkov: 5
Pridružen: 11 Mar 2010, 11:31

SP - več poslovnih prostorov

OdgovorNapisal/-a sebastianl » 11 Mar 2010, 11:38

Pozdravljeni. V aprilu nameravam odpreti sp na domačem naslovu. V prvih mesecih bi tam tudi izvajal svojo dejavnost kar pomeni, da bi med stroške vključil tudi del stroškov za elektriko, kurjavo...
Moje vprašanje je, ali imam lahko kot sp več poslovnih prostorov. Npr. če naknadno najemem dodaten poslovni prostor (pisarno), ali lahko med svoje stroške poleg stroškov na "domačem" poslovnem prostoru, vključim še stroške najemnine za drugi poslovni prostor. Dejavnost bi potem dejansko opravljal v obeh prostorih (npr. nekje bi sprejemal stranke, drugje bi programiral...).

Še vprašanje glede soglasja etažnih lastnikov za opravljanje dejavnosti (večstanovanjski blok). Zasledil sem naslednje:
---
Za opravljanje dejavnosti mora etažni lastnik pridobiti soglasja solastnikov, ki imajo več kakor tri četrtine solastniških deležev, vključujoč soglasja etažnih lastnikov vseh posameznih delov, katerih zidovi ali stropi mejijo z njegovo stanovanjsko enoto.
---
Moje vprašanje: 3/4 delež lastnikov stanovanj v celotni zgradbi ali 3/4 delež lastnikov stanovanja, kjer bo poslovni prostor? Zgornji tekst je namreč dvoumen - zanima me praksa. Opazil sem tudi, da so na našem naslovu (1 leto stara zgradba) tudi že prijavljeni SPji, pa po mojem vedenju še noben ni zbiral nobenih podpisov.

Najlepša hvala za odgovore.
 

Lea Bevčič
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 120
Pridružen: 23 Jun 2009, 21:04

Re: SP - več poslovnih prostorov

OdgovorNapisal/-a Lea Bevčič » 12 Mar 2010, 10:57

Pogoji se nanašajo na dejavnost, ki bi posegala v življenje stanovalcev. Če boste vi doma samo programirali za to ne potrebujete soglasij. Drugo bi bilo če bi odpirali trgovino kamor bi množično prihajale stranke ampak tu bi bilo potrebno narediti tudi še marsi kaj drugega (uporabno, oceno tveganja...).
kar se tiče dveh prostorov mislim, da ni tećav dokler cena vaših storitev vzdrži take stroške. Kar se tiče pa stroškov, ki jih bi prijavili tam kjer živite pa se nanašajo tudi na to kdo je lastnik stanovanja.


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 22 gostov