Spletna Trgovina

Realizacija ideje, lean metode, analiza trga, s.p., d.o.o. ali druge oblike podjetja.
oppro
Uradnik
Prispevkov: 59
Pridružen: 17 Sep 2009, 02:27

Spletna Trgovina

OdgovorNapisal/-a oppro » 10 Maj 2010, 14:29

Pozdravljeni

[na kratko] rad bi odprl svojo spletno trgovino.

[na dolgo] Z spletno trgovino se ukvarjam ze 2 leti, se pred tem sem produkte prodajal po raznih trgih, forumih, prodajalnah. Trenutno imam ze skoraj koncano svojo spletno trgovino, ki je tudi ze na internetu, vendar zaradi pravila o oglasevanju, naslova strani ne bom izspostavljal. Pac razumem pomen spletne trgovine, razumem kako to potema in razumem kako jo voditi. Moji problemi se zacnejo sedaj, ko bi rad dobil kaksno novo vez oziroma novega suplejerja, za katerega bi jaz prodajal potem produkte. Trenutne vezi ki jih imam, vsega skupaj 5, so odlicne. Vse se iz Kitajske, cene imajo smešno nizke, nekatere celo free shipping, vendar je problem ker dobava traja 1 mesec. Vsega po ze po zdravi logiki ne morem imeti na dobavi, kajti ponujam ogromno produktov. Tako da bi prosil, lahko tudi preko ZS, ce ima kdo kaksno idejo, kje dobiti dobrega dobavitelja.

LP
 

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: Spletna Trgovina

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 10 Maj 2010, 15:58

Med drugim lahko vprašanje zastaviš v temi iščem poslovnega partnerja na forumu. Boš moral pa v vsakem primeru malo bolj točno povedati za katere produkte gre.

oppro
Uradnik
Prispevkov: 59
Pridružen: 17 Sep 2009, 02:27

Re: Spletna Trgovina

OdgovorNapisal/-a oppro » 15 Maj 2010, 00:49

Imam eno vprasanje in sicer koliko produktov lahko narocim iz Kitajske? Evo bom dal primer,

Rad bi narocil 100 ocal iz kitajske vendar nimam firme ne nic ... kolikor vem ti zaplenejo ce je vec indenticnih kosov... Koliko torej lahko jaz narocim očal ?

LP

Luka
Pripravnik
Prispevkov: 35
Pridružen: 22 Okt 2007, 23:19

Re: Spletna Trgovina

OdgovorNapisal/-a Luka » 15 Maj 2010, 07:50

Zakaj bi ti zaplenili karkoli?
Ponavadi je bilo tako, da si pri carini zadevo spravil mimo brez carinjena, če si pripeljal en kos, če naročiš kontejner pa pač ne gre.

Brez podjetja bo pomoje mal težka, se boš moral z nekom dogovoriti ali pa ustanoviti s.p.
Potem je pametno poiskati podjetje za posredništvo, ker posli s Kitajsko niso tako enostavni, oni pa ti blago pregledajo in uredijo use papirje - se splača, da nimaš sam toliko jeb.
Ko pride blago v Slovenijo ti ga pocarinijo in obdavčijo in nato je tvoje.

sasok
Pripravnik
Prispevkov: 41
Pridružen: 10 Maj 2007, 23:04

Re: Spletna Trgovina

OdgovorNapisal/-a sasok » 15 Maj 2010, 11:13

Če boš naročal ponaredke znanih blagovnih znamk ti jih bodo sigurno zaplenili in uničili.

Sicer pa ni razloga. Carine načeloma ne briga ali imaš ti podjetje, kitajcev tudi ne, dokler dobijo denar.
 


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov