Računalnik za s.p. in za osebno uporabo

Realizacija ideje, lean metode, analiza trga, s.p., d.o.o. ali druge oblike podjetja.
Preseren
Pripravnik
Prispevkov: 35
Pridružen: 24 Jul 2009, 14:51
Kraj: Maribor
Kontakt:

Računalnik za s.p. in za osebno uporabo

OdgovorNapisal/-a Preseren » 10 Maj 2010, 21:31

Lp,

v mojem upam da kmalu ustanovljenem s.p.-ju bom seveda vse svoje dni preživel za računalnikom, ki ga trenutno uporabljam za privat namene in ga bom tudi v prihodnosti. Ta računalnik ni najbolj čist, torej ima naložene nekatere programe, ki niso legalni.
A zaradi tega potrebujem ločen računalnik za s.p., ki bo popolnoma legalen?
Komu zaračunajo, če me dobijo, meni kot posamezniku ali podjetju? Ali oboje?
Ali lahko na podlagi tega, kar delam, težijo kje imam nekatere programe? Recimo, če imam za s.p. uradno en računalnik, ki je čist, tu pa tam pa za s.p. delo uporabim zasebnega oziroma program na zasebnem ki ni legalen. A lahko inšpektor reče "take obdelave fotografij pa ne moreš delati v paintu, ziher si uporabil kaj drugega, torej ti računam"?

Hvala
 

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: Računalnik za s.p. in za osebno uporabo

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 10 Maj 2010, 22:11

Načeloma bi moral meti to rešeno, da. Vendar po drugi strani, so kontrole zaenkrat še redke. Se pa dogajajo.

Dodal bi samo to, da morda ni pametno, da takšna vprašanja zastavljaš na forumu v katerem imaš podpis :)

mr Vragec
Pripravnik
Prispevkov: 28
Pridružen: 14 Dec 2009, 14:42

Re: Računalnik za s.p. in za osebno uporabo

OdgovorNapisal/-a mr Vragec » 11 Maj 2010, 08:38

Priporočam ti uporabo open source OS-a, in se lahko inšpektor pod nosom obriše z njegovo položnico.

Z malo dodatno vloženega časa lahko delaš čudeže, pa še sam bog ne bo vedel kako in kaj ;).

Za podrobnosti me kontaktiraj.

lp

pero
Rookie
Prispevkov: 7
Pridružen: 27 Mar 2009, 01:14

Re: Računalnik za s.p. in za osebno uporabo

OdgovorNapisal/-a pero » 11 Maj 2010, 12:19

Jaz sem za delo kupil kar novega ki že ima licenčni OS, in je vse clean in bo tako tudi ostalo. Niso tako dragi računalniki, da bi bilo vredno tvegati.

lp

Preseren
Pripravnik
Prispevkov: 35
Pridružen: 24 Jul 2009, 14:51
Kraj: Maribor
Kontakt:

Re: Računalnik za s.p. in za osebno uporabo

OdgovorNapisal/-a Preseren » 11 Maj 2010, 13:11

Ja, sej se ne gre tolko za windowse, te že imam licenčne, to ni problem in za marsikaj drugega uporabljam open source, ampak nekatere stvari imam že tako naštudirane, da jih res ne bi menjaval, jih pa rabim bolj redko. Corel lahko nadomestim s picaso in Inkscape-jem, tu pa tam pa rabim Corel, ker drugače porabim 100x več časa.
No, bomo nekaj skupaj spacali...
@Borut, firma še ni ustanovljena, tak da ni frke prevelike :D
 


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 37 gostov