Odgovori strokovnjakov na različna podjetniška vprašanja

Realizacija ideje, lean metode, analiza trga, s.p., d.o.o. ali druge oblike podjetja.
exide
Rookie
Prispevkov: 12
Pridružen: 08 Mar 2016, 15:50

Re: Odgovori strokovnjakov na različna podjetniška vprašanja

OdgovorNapisal/-a exide » 04 Jul 2016, 15:07

Imam normiran s.p. in imam računalniške storitve. Sedaj bi pri nekomu urejal omrežje in bi stranki dobavil vso potrebno opremo. Enostavno kupim opremo na firmo in jo potem prodam stranki naprej iz svoje firme, poleg storitve? Kakšne trgovske dejavnosti nimam registrirane.
 

Nejc Setnikar
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 317
Pridružen: 07 Jan 2014, 22:30

Re: Odgovori strokovnjakov na različna podjetniška vprašanja

OdgovorNapisal/-a Nejc Setnikar » 11 Jul 2016, 11:21

V kolikor se oprema proda v sklopu "montaže", potem ni potrebna doregistracija dejavnosti. Sicer vas pa to nič ne stane, doregistracija dejavnosti je namreč brezplačna, poleg tega dejavnost trgovine ne zahteva vstopnih pogojev, zato ne vidim razloga, da ne bi svojim dejavnostim dodali še trgovino oz. maloprodajo...

exide
Rookie
Prispevkov: 12
Pridružen: 08 Mar 2016, 15:50

Re: Odgovori strokovnjakov na različna podjetniška vprašanja

OdgovorNapisal/-a exide » 18 Jul 2016, 16:51

Se pravi, da doregistriram zraven druga trgovina na drobno v nespecializiranih prodajalnah? Rabim potem voditi še kakšno zalogo?

podjetko
Rookie
Prispevkov: 6
Pridružen: 13 Maj 2016, 19:15

Re: Odgovori strokovnjakov na različna podjetniška vprašanja

OdgovorNapisal/-a podjetko » 08 Avg 2016, 00:50

Pozdravljeni. Imam normiran popoldanski sp in me zanima, kako dolgo bom lahko ostal davčni nezavezanec? Je to omejeno na določeno časovno obdobje, ali lahko to traja tudi več let, dokler ne presežem letnega prometa 50.000€ ? Lp

modrivlak
Uradnik
Prispevkov: 76
Pridružen: 15 Mar 2016, 17:31

Re: Odgovori strokovnjakov na različna podjetniška vprašanja

OdgovorNapisal/-a modrivlak » 08 Avg 2016, 16:59

Traja nenehno dokler v poslovnem letu ne presežeš 50.000 prometa oziroma se ne spremeni zakon.
 

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: Odgovori strokovnjakov na različna podjetniška vprašanja

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 09 Avg 2016, 17:00

Meja je višja v primeru, da gre za polni s.p. ali imate nekoga zaposlenega za vsaj 5 mesecev v letu:
"V davčnem letu pred tem davčnim letom njegovi prihodki iz dejavnosti ne presegajo 100.000 evrov in je bila pri zavezancu obvezno pokojninsko in invalidsko zavarovana vsaj ena oseba za polni delovni čas neprekinjeno najmanj 5 mesecev."

gost_
Prispevkov: 1
Pridružen: 24 Maj 2017, 08:28

Re: Odgovori strokovnjakov na različna podjetniška vprašanja

OdgovorNapisal/-a gost_ » 24 Maj 2017, 08:41

Živjo

Odprl bi popoldanski s.p oz s.p.
Potreboval bi pomoč pri osnovnih zadevah (kako izbrati ime podjetja, določiti ceno izdelka, trženje, logotip...itd).
Se pravi,da bi potreboval podjetje ali posameznika,ki bi postavil oz razvil celotni koncept podjetja (s.p).
Koliko okvirno se gibljejo cene za tako storitev oz svetovanje ?

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: Odgovori strokovnjakov na različna podjetniška vprašanja

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 10 Jul 2017, 10:09

Od 500 do 1000 evrov bi se že dalo nekaj dobiti. Kontaktirajte nas na info at mp pika si

Samosm
Prispevkov: 1
Pridružen: 23 Jul 2020, 21:50

Re: Odgovori strokovnjakov na različna podjetniška vprašanja

OdgovorNapisal/-a Samosm » 23 Jul 2020, 22:12

Pozdravljeni!

Rad bi začel prodajati predelano sadje, ki mi je trenutno hobi. Prodal sem že kar nekaj izdelkov, sedaj pa bi rad poslovanje legaliziral in povečal.

Zanima me katera je najprimernejša pot do poslovanja, če bi letno imel okoli 1000€ prometa in če bi ta promet poveča na 10.000€.

Hvala!

Samo
 


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: Google [Bot] in 54 gostov