Odgovori strokovnjakov na različna podjetniška vprašanja

Realizacija ideje, lean metode, analiza trga, s.p., d.o.o. ali druge oblike podjetja.
digitalmedia
Rookie
Prispevkov: 9
Pridružen: 20 Feb 2014, 20:49
Kraj: Škofja Loka
Kontakt:

Re: Odgovori strokovnjakov na različna podjetniška vprašanja

OdgovorNapisal/-a digitalmedia » 26 Jun 2014, 14:04

Nejc Setnikar napisal/-a:88.910 Dnevno varstvo otrok - kje ste pridobili podatek, da gre pri tej dejavnosti za varstvo otrok le v lastnih nepremičninah?

Če zgoraj navedeno drži, potem bi mogoče prišlo v poštev tole:

97.000 Dejavnost gospodinjstev z zaposlenim hišnim osebjem
V ta podrazred spada dejavnost gospodinjstev z zaposlenim hišnim osebjem (služkinje, kuharji, natakarji, strežniki, kletarji,
perice, vrtnarji, vratarji, konjarji, šoferji, vzgojiteljice, hišni učitelji, tajnice, varuške, ipd.). Ta podrazred omogoča
zaposlenemu hišnemu osebju, da to dejavnost navede v popisih prebivalstva ali študijah kot dejavnost svojega delodajalca,
čeprav je delodajalec posameznik.


Podatek o varstvu otrok v lastnih nepremičninah oz. stanovanju sem dobil na Ministrstvu za šolstvo, prav tako pa bolj podrobno piše v pogojih:

PROSTORSKI POGOJI
Varstvo otrok lahko poteka v stanovanju ene ali večstanovanjske stavbe, ki mora imeti v skladu s predpisi o graditvi objektov izdano uporabno dovoljenje, lahko pa se uporabljajo v ta namen tudi prostori, ki izpolnjujejo pogoje, ki so predpisani za vrtce.

Sem opazil tudi 97.000 samo nisem prepričan da to za s.p. pride v poštev, saj kot jaz to razumem je to dejavnost za gospodinjstva? Nekaj mi ne gre skupaj no :)
 

rdeczmaj
Rookie
Prispevkov: 7
Pridružen: 30 Jul 2014, 15:22

Re: Odgovori strokovnjakov na različna podjetniška vprašanja

OdgovorNapisal/-a rdeczmaj » 11 Sep 2014, 19:07

Pozdravljeni,

imam odprt sp, zanima me katero dejavnost bi moral reg. in kaj vse bi potreboval, če bi želel voziti ljudi v tujino in jim zaračunati.. Recimo v Bosno na tržnice, ali na dvodnevni izlet v Sarajevo itd.. Hvala za odgovor!

LP

Nejc Setnikar
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 317
Pridružen: 07 Jan 2014, 22:30

Re: Odgovori strokovnjakov na različna podjetniška vprašanja

OdgovorNapisal/-a Nejc Setnikar » 12 Sep 2014, 08:04

49.391 Medkrajevni in drug cestni potniški promet - za opravljanje te dejavnosti potrebujete ustrezno licenco.

rdeczmaj
Rookie
Prispevkov: 7
Pridružen: 30 Jul 2014, 15:22

Re: Odgovori strokovnjakov na različna podjetniška vprašanja

OdgovorNapisal/-a rdeczmaj » 16 Okt 2014, 10:53

ok hvala. Zanima pa me tudi, če je možno da moje podjetje nebi bilo vidno na internetu (bizi itd,). In pa če lahko vzamem avto na leasing čeprav sem šele začel.

LP Gregor

Nejc Setnikar
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 317
Pridružen: 07 Jan 2014, 22:30

Re: Odgovori strokovnjakov na različna podjetniška vprašanja

OdgovorNapisal/-a Nejc Setnikar » 16 Okt 2014, 11:25

Podatki o podjetju so javni in morajo biti javnosti dostopni. Ne vidim razloga, zakaj bi se ti podatki prikrivali...?

O leasingu se boste pa dogovorili z leasingodajalcem, drugi ovir ni...
 

rdeczmaj
Rookie
Prispevkov: 7
Pridružen: 30 Jul 2014, 15:22

Re: Odgovori strokovnjakov na različna podjetniška vprašanja

OdgovorNapisal/-a rdeczmaj » 16 Okt 2014, 15:26

Nejc Setnikar napisal/-a:Podatki o podjetju so javni in morajo biti javnosti dostopni. Ne vidim razloga, zakaj bi se ti podatki prikrivali...?

O leasingu se boste pa dogovorili z leasingodajalcem, drugi ovir ni...


ker sem novo nastali sp in me kličejo iz cele slovenije, kaj naj bi moral vse imet (varstvo pri delu,..). Zdi se mi da me je takrat na ajpesu vprašala, ali želim da so podatki vidni na netu-se bom pozanimal tam.

zanima me ali lahko pustim da ljudje kampirajo na moji parceli (travnik, kozolec..), ali to ni ni doviljeno? in kako dovoljenje bi moral pridobiti za to, ter katero dejavnost prijaviti

Hvala za odgovore!
LP

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: Odgovori strokovnjakov na različna podjetniška vprašanja

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 20 Okt 2014, 23:25

rdeczmaj napisal/-a:
Nejc Setnikar napisal/-a:Podatki o podjetju so javni in morajo biti javnosti dostopni. Ne vidim razloga, zakaj bi se ti podatki prikrivali...?

O leasingu se boste pa dogovorili z leasingodajalcem, drugi ovir ni...


ker sem novo nastali sp in me kličejo iz cele slovenije, kaj naj bi moral vse imet (varstvo pri delu,..). Zdi se mi da me je takrat na ajpesu vprašala, ali želim da so podatki vidni na netu-se bom pozanimal tam.

zanima me ali lahko pustim da ljudje kampirajo na moji parceli (travnik, kozolec..), ali to ni ni doviljeno? in kako dovoljenje bi moral pridobiti za to, ter katero dejavnost prijaviti

Hvala za odgovore!
LP


Gre za mail in gsm, nič drugega.

Montecarlo
Rookie
Prispevkov: 13
Pridružen: 17 Jan 2013, 12:15

Re: Odgovori strokovnjakov na različna podjetniška vprašanja

OdgovorNapisal/-a Montecarlo » 24 Okt 2014, 13:23

Pozdravljeni,

Zanima me, če imate kakšno izkušnjo glede pridobitve leasinga za osebno vozilo v kolikor imam dejavnost ''s.p. - normiranec''. Kolikor sem na grobo se pozanimal pri nekaterih od bank, pravijo da v kolikor si normiranec, da ni pogoja.?

Hvala
LP
Rok

Montecarlo
Rookie
Prispevkov: 13
Pridružen: 17 Jan 2013, 12:15

Re: Odgovori strokovnjakov na različna podjetniška vprašanja

OdgovorNapisal/-a Montecarlo » 07 Nov 2014, 00:20

Zdravo,
kaj novega, glede spodnjega vprasanja?
hvala

Montecarlo napisal/-a:Pozdravljeni,

Zanima me, če imate kakšno izkušnjo glede pridobitve leasinga za osebno vozilo v kolikor imam dejavnost ''s.p. - normiranec''. Kolikor sem na grobo se pozanimal pri nekaterih od bank, pravijo da v kolikor si normiranec, da ni pogoja.?

Hvala
LP
Rok
 

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: Odgovori strokovnjakov na različna podjetniška vprašanja

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 13 Nov 2014, 14:22

Ker v tem primeru ni bilanc in banka ne ve, kaj se dogaja z vašim podjetjem.


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 58 gostov