Ustanovitev s.p.

Realizacija ideje, lean metode, analiza trga, s.p., d.o.o. ali druge oblike podjetja.
Krism
Prispevkov: 1
Pridružen: 11 Avg 2015, 00:14

Ustanovitev s.p.

OdgovorNapisal/-a Krism » 20 Mar 2016, 21:22

Pozdravljeni!

Z naslednjim mesecem odpiram s.p.

Glede na posvetovanja sem se odločil da bom to opravil preko Točke VEM. Zanima me če lahko grem tja ter uredim papirje že v začetku tega tedna, vendar da bi bil začetek poslovanja recimo s 1.4.2016? Torej da bi od tega dne dalje plačeval prispevke.

po vašem mnenju, kaj se vam zdi boljše, ločen ali skupen račun pri s.pjih? +,-?
Katero banko priporočate, kateri so najbolj poslušni za samostojne podjetnike?:)

Koliko časa po ustanovitvi spja moram začet razmišljat o računovodji? Na mesec bom izdal max. 3 račune.

HVALA!!!

LP
 

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: Ustanovitev s.p.

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 20 Mar 2016, 22:06

Lahko napoveste odprtje s.p. predhodno, da.

Ali boste normiranec? V primeru, da ne, potem je bolje, da imate ločen račun, ker bo drugače vseskupaj precej zmedeno. Namreč ne bo jasno kateri stroški so od podjetja in kateri ne.

Na VEM tocko morate nesti tudi soglasje za poslovanje na naslovu, kjer boste registrirali sedež. Če tega ne morete dobiti si oglejte virtualno pisarno.

Glede računovodje: jaz bi predlagal, da se to uredi takoj ob prvem računu, da bo vse tako kot mora biti in postavita sistem za naprej. Vabljeni k nam na svetovanje, da gremo skozi podrobnosti.


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 28 gostov