Knjiženje različnih cen enakih artiklov, zaradi različnega trga (HR + SLO)

_ToMy_
Uradnik
Prispevkov: 56
Pridružen: 12 Apr 2011, 12:00

Knjiženje različnih cen enakih artiklov, zaradi različnega trga (HR + SLO)

OdgovorNapisal/-a _ToMy_ » 15 Mar 2019, 17:57

Pozdravljeni!

Ker se naše podjetje v kratkem širi na Hrvaški trg oz. se z idejo šele spogleduje, bi imel vprašanje, na katerega mi bo morda znal odgovoriti kdo tukaj.

Naše podjetje produkt v Sloveniji ponuja po ceni 24,99 €, na Hrvaškem pa bi ta enaki produkt želeli ponujati za ceno 200 HRK (lažji marketing, okrogel znesek,...), vendar imamo težavo kako omenjeno knjižiti pri izdaji računa.

Ker večino plačil prejmemo preko PayPala, se nam prejet znesek avtomatsko pretvori v €€, kar pomeni da račun izdamo v EUR, vendar ne vemo kako naj v tem primeru izdamo račun, da bomo lahko morebitnemu nadzoru razložili, zakaj enak artikel enkrat stane 24,99 €, drugič 26,.. € (ekvivalent 200 HRK).

Poigravamo se z sledečimi idejami:
- K storitvi pri izdanemu računu zapišemo (HR trg)
- Redno cena produkta dvignemo na 26,.. € (kar je 200 HRK), ter nato za Slo trg obračunavamo popust, ki bo ceno znižal na 24,99 €
- K računom izdanim za HR trg, dodamo dodatno postavko administrativni stroški z takšnim stroškov, da pridemo na pravilni končni znesek v €

Že vnaprej bi bil hvaležen vsem ki mi lahko pomagajo pri dilemi, ali me informirajo kako to počnejo sami
 

Lmiha
Uradnik
Prispevkov: 95
Pridružen: 14 Okt 2015, 11:15

Re: Knjiženje različnih cen enakih artiklov, zaradi različnega trga (HR + SLO)

OdgovorNapisal/-a Lmiha » 15 Mar 2019, 21:24

Jaz sem se pred zacetkom poslovanja na Hrvaškem ukvarjal z isto dilemo.
Top seller imamo za 19.99€.

Ampak smo enostavno sli direktno pretvorbo na tisti dan. Torej 149kn. In sedaj je cena 149kn.

To je to.

Jaz na tvojem mestu bi ceno 24.99€ izracunal na danasnji dan in prodajal po tej ceni.

Sicer pa ti izdas racun itak v EUR torej lahko daš isti artikel v primer minimax.
Izdelek a Slovenija 24.99e
Izdelej a hrvaska 25.99e

To je to. V postni program, dpd, gls kamor koli pa potem vneses kune ce je to odkupnina. Na spl. Strani pa kot omenjeno jaz bi na tvojem mestu cene izenacil. Najmanj težav in komplikacij bos imel.

Srecno

Lmiha
Uradnik
Prispevkov: 95
Pridružen: 14 Okt 2015, 11:15

Re: Knjiženje različnih cen enakih artiklov, zaradi različnega trga (HR + SLO)

OdgovorNapisal/-a Lmiha » 15 Mar 2019, 21:29

Kar se tice morebitne razlage komur koli.

Kot omenjeno imas ti pravico prodajat izdelek po drugacni ceni za drugi trg. Samo jasno moras met to pac oznacen, dolocen.

V tvojem primeru in na povedano bi jaz naredil kot sem omenil. Produkt a slovenija 24.99. Produkt a hrvaska 26.59e to je 200kn na danajsi dan.

Ampak se vedno ostajam na tem da bi na tvojem mestu dal 24.99 slovenija in 182kn na danasnji dan. In prodajas po 182kn.


Lp :)

TajnikB
Uradnik
Prispevkov: 88
Pridružen: 18 Dec 2017, 15:26

Re: Knjiženje različnih cen enakih artiklov, zaradi različnega trga (HR + SLO)

OdgovorNapisal/-a TajnikB » 31 Mar 2019, 23:05

Tako po odmače pa to ne bo šlo, in še povsem napačno razmišljanje. Kaj vam računovodja ne zna razložiti? Hrvaška je isti trg, so članica EU že kar nekaj let.

In še - kdor se ukvarja s spletno trgovino je verjetno prebral zakon o varstvu potrošnikov in nova pravila za spletno trgovanje, ki veljajo od decembra 20018. Takrat je v veljavo stopila nova direktiva, ki poenostavljeno povedano, znotraj EU (EU = en trg) prepoveduje diskriminacijo potrošnikov za isti izdelek pri istem ponudniku. To kar piše zgoraj zato ne more biti skladno.

In še: slovenska firma mora potrošnikom izdajati račun v EUR.

Lmiha
Uradnik
Prispevkov: 95
Pridružen: 14 Okt 2015, 11:15

Re: Knjiženje različnih cen enakih artiklov, zaradi različnega trga (HR + SLO)

OdgovorNapisal/-a Lmiha » 01 Apr 2019, 21:23

No sej mi delamo vse kot je treba :)
Racuni v EUR. Cene enake :)


Ceprav to 100% ne drzi, ti imas v drugi drzavi lahkk drugacno ceno. Oz. Tako da nardis za npr. Drugo drzavo drugo firmo :)
Valda nebos v Spaniji prodajal po Slovenskih cenah ce imajo place 4x visje...

Skratka. Vse se da, in to po PSu :)
 


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov