Uvoz s Kitajske

Mirkos
Rookie
Prispevkov: 14
Pridružen: 15 Apr 2019, 13:02

Uvoz s Kitajske

OdgovorNapisal/-a Mirkos » 25 Apr 2020, 17:56

Zdravo, februarja smo si napolnili zalogo spletne trgovine za nekje do konca maja, ob trenutnem prometu. Zanima me, je kdo zdal uvažal kaj s kitajske? Gre vse tako kot prej preko DHLa? Mi lahko paketi kje obstanejo? Evropski dobavitelji so se dokaj izčrpali, eni že nabijajo cene za vnaprej, pa bi kar vse s Kitajske preko DHLa vzel, poštnina ni problem, zanima me samo, če je imel kdo izkušnje z uvozom s Kitajske preko DHLa v marcu in aprilu. Lahko pričakujem kakšne težave, ker Kitajci pravijo da je vse ok pri njih ampak saj vemo :D
 

novinec
Vodja oddelka
Prispevkov: 677
Pridružen: 20 Jan 2011, 18:39

Re: Uvoz s Kitajske

OdgovorNapisal/-a novinec » 25 Apr 2020, 22:38

Preko DHL-a poteka vse noirmalno. Edino kar precej se je prevoz podražil

Mirkos
Rookie
Prispevkov: 14
Pridružen: 15 Apr 2019, 13:02

Re: Uvoz s Kitajske

OdgovorNapisal/-a Mirkos » 07 Maj 2020, 10:00

Sem naročil, poslano je baje že 24.4. Kitajec mi je dal Tracking, na trackingu pa piše, da so bile sprejete samo informacije o paketu. Zdaj od tega Kitajca sem že precej naročal, tako, da nategun ni in pravi da ima DHL ogromne zamude. Na DHL Slovenija pa mi pravijo, da to kar kaže tracking pomeni da še niso dobili paketa. Je že kdo imel podoben primer zdaj? Se tracking res ne posodablja? DHL HongKong res rabi 2 tedna da sploh sprejme in pošlje naprej? LP

novinec
Vodja oddelka
Prispevkov: 677
Pridružen: 20 Jan 2011, 18:39

Re: Uvoz s Kitajske

OdgovorNapisal/-a novinec » 07 Maj 2020, 10:10

To kar piše pomeni da so obvestili DHL da jih čaka paket. Niso pa ga še dvignili. V normalnih časih je možno kakšnih par dni, 2 tednas pa je že res preveč. Edini krivec je lahko DHL ki še paketa ni dvignil

Mirkos
Rookie
Prispevkov: 14
Pridružen: 15 Apr 2019, 13:02

Re: Uvoz s Kitajske

OdgovorNapisal/-a Mirkos » 08 Maj 2020, 13:20

Ja na trackingu mi piše informacije o paketu prejete 29.4.2020, ta seller mi je poslal še en tracking od enega nizozemca od 21.4, kateremu isto piše in da baje DHL ne fulga pošiljat,da nimajo letal in kaj vem kaj vse.

Ampak na DHL Slovenija mi pravijo, da tega paketa DHL sploh nima kar mi je logično, se pa mi je že pri DPDju parkrat zgodilo, da je paket bil že pri meni tracking se pa ni posodabljal.

Seller mi je verodostojen, ker sem že kupoval pri njemu, naročil sem tudi direktno preko Alibabe, tako, da denar je itak zavarovan, ne gre pa mi v glavo tole vse skupaj, ker DHL je vedno delal BP vsaj v mojih primerih in ne vem zakaj, če je on 29.4 poslal ne piše vsaj, paket je predan DHLu, pa pač bi predvideval, da čaka letalo, tako pa mi nič ni jasno, bom počakal do 15ega potem pa bom cancelal nakup.
 

mordor
Rookie
Prispevkov: 5
Pridružen: 23 Maj 2014, 08:33

Re: Uvoz s Kitajske

OdgovorNapisal/-a mordor » 31 Avg 2020, 14:59

Na Facebooku obstaja skupina "spletni trgovci". Tam bodo verjetno imeli več informacij, saj jih kar nekaj posluje in naroča iz Kitajske.


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov