Uvoz iz ZDA + prodaja

Doom3n
Uradnik
Prispevkov: 51
Pridružen: 17 Feb 2010, 19:14

Uvoz iz ZDA + prodaja

OdgovorNapisal/-a Doom3n » 17 Feb 2010, 19:46

Pozdravljeni,

Trenutno še čakam na vzorce izdelkov, ki jih želim uvažat. Če bodo izdelki po pregledu kvalitetno narejeni oz. primerni za prodajo, se bom najbrš odločil za uvoz. Določena je tudi že nabavna cena za določeno količino blaga.
Sedaj pa bi rabil predvsem pomoč tistih, ki imate kaj teoretičnega ali praktičnega znanja iz uvoza. Najbolj me muči predvsem strošek pošiljanja in pa takse oz. ddv. Podjetje prihaja iz ZDA in Kanade. V Evropo uvažajo trenutno le v 5 držav, skladišče imajo na Poljskem. Na grobo izračunano za določeno količino naj bi me prišla poštnina (shipping) cca 600eur iz ZDA do skladišča na Poljskem.Iz Poljske do Slovenije pa bi moral poiskat kakšno ugodno prevozno službo.
Ali gredo taki stroški tudi pod stroške, če imam odprt "popoldnaski" s.p.?

Zanima me predvsem koliko znašajo še ostali stroški, ki so povezani z uvozom poleg poštnine, kaj vse bi moral jaz plačati preden bi blago prišlo do mene? To mi je najbolj pomemben podatek, ker tako lahko na grobo izračunam ali se mi uvoz sploh splača.Če vam kaj pomaga, lahko povem da gre za eno euro paleto materiala, nabavna vrednost pa cca 1400eur.

PRODAJA TEGA BLAGA
Zanima me, če lahko jaz kot recimo uvoznik, ki bi prodajal predvsem na debelo (trgovine), ali smem potem prodajati tudi končnim potrošnikom?
Kaj vse bi recimo cena enega artikla vsebovala. Če mene stane en izdelek z vsemi stroški 30eur in končna (primerna) prodajna cena 60eur, koliko lahko pričakujem da bi znala biti moja prodajna cena trgovinam? Verjetno odvisno od marže posameznih trgovin?

verjetno sem pozabil še marsikaj vprašat. če bo kdo kaj svetoval se bom mogoče še spomnil.

hvala za nasvete in mnenja.

Lep pozdrav,

Domen
 

sasok
Pripravnik
Prispevkov: 41
Pridružen: 10 Maj 2007, 23:04

Re: Uvoz iz ZDA + prodaja

OdgovorNapisal/-a sasok » 18 Feb 2010, 18:39

Najbolj me muči predvsem strošek pošiljanja in pa takse oz. ddv. Podjetje prihaja iz ZDA in Kanade. V Evropo uvažajo trenutno le v 5 držav, skladišče imajo na Poljskem. Na grobo izračunano za določeno količino naj bi me prišla poštnina (shipping) cca 600eur iz ZDA do skladišča na Poljskem.Iz Poljske do Slovenije pa bi moral poiskat kakšno ugodno prevozno službo.


Če ima tvoj partner podružnico na Poljskem potem je zadeva enostavna. Ti plačaš račun poljski firmi brez DDV in pri nas narediš samoobdavčitev. Zadeva je znotraj EU zato ni nobenih carin.

Če gre zadeva direktno iz USA pa bo šla pošiljka skozi carino. Kakšna je carinska stopnja se pozanimaj na carini. Poleg carine boš plačal pri tudi stroške špedicije, ki so za tako pošiljko okoli 100€ +-.

Ni mi čisto jasno zakaj bi iz USA pošiljali najprej na PL potem pa v SLO. Zmeni se, da ti pošljejo iz PL ali pa naj pošljejo direktno na tvoj naslov, da ne boš imel dvojnih stroškov s poštnino.

Ali gredo taki stroški tudi pod stroške, če imam odprt "popoldnaski" s.p.?


Seveda.

Zanima me predvsem koliko znašajo še ostali stroški, ki so povezani z uvozom poleg poštnine, kaj vse bi moral jaz plačati preden bi blago prišlo do mene? To mi je najbolj pomemben podatek, ker tako lahko na grobo izračunam ali se mi uvoz sploh splača.Če vam kaj pomaga, lahko povem da gre za eno euro paleto materiala, nabavna vrednost pa cca 1400eur.


Carina, DDV, dostava. To je to.

Zanima me, če lahko jaz kot recimo uvoznik, ki bi prodajal predvsem na debelo (trgovine), ali smem potem prodajati tudi končnim potrošnikom?


Lahko, ampak pogosto ni smiselno. V nobenem primeru ni priporočljivo prodajati ceneje kot tvoji partnerji.

Kaj vse bi recimo cena enega artikla vsebovala. Če mene stane en izdelek z vsemi stroški 30eur in končna (primerna) prodajna cena 60eur, koliko lahko pričakujem da bi znala biti moja prodajna cena trgovinam? Verjetno odvisno od marže posameznih trgovin?


Odvisno od trgovca in izdelka. Manjši rabat daš boljše je za tebe.

Luka
Pripravnik
Prispevkov: 35
Pridružen: 22 Okt 2007, 23:19

Re: Uvoz iz ZDA + prodaja

OdgovorNapisal/-a Luka » 19 Feb 2010, 00:59

ampak ne pozabi, z nizkimi rabati sicer več ostane tebi, ampak boš zato težje našel trgovce, ki bodo tržili tvoje izdelke, pa še težje jih bodo sploh tržili ker jim bo manj ostalo za oglaševanje. Tako da moraš najti neko pametno mejo, koliko vzeti zase.

Doom3n
Uradnik
Prispevkov: 51
Pridružen: 17 Feb 2010, 19:14

Re: Uvoz iz ZDA + prodaja

OdgovorNapisal/-a Doom3n » 19 Feb 2010, 08:58

hvala za mnenja. ja, potrebno bo izbrati eno srednjo pot. še posebaj, ker računam da bi se blago moralo prodati v večjih količinah, tako da si lahko privočim malce manjši dobiček na kos. vsekakor pa bom moral to s kakšnim izkušenim pretuhtat. ko dobim vzorce, bom tudi povedal kakšno bi bilo moje laično mnenje glede oblikovanja cene.


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov