Alibaba.com

BioMasa
Prispevkov: 3
Pridružen: 25 Jun 2015, 17:15

Re: Alibaba.com

OdgovorNapisal/-a BioMasa » 04 Jul 2015, 18:00

No bom še js podal svoje mnenje ....

Kar se tiče Alibabe je verjetno večinoma odvisno v kateri panogi si. Mi nastopamo kot ponudnik in kupec. Sicer je veliko povpraševanj, ki so na koncu brez zaključka, toda so med njimi tudi taka, ki se končajo kot uspešen posel. Kar se Aliexpressa tiče je pa tako... dosti reči moraš preverit in nikakor ne potrdiš prejema, dokler ne preveriš ali zadeve delujejo. Sicer do sedaj sem imel problem le z enim artiklom (nadomestni LCD) iz med mnogih.
Paziti je treba le da se plačuje znotraj alibabe z njihovim sistemom, ker le tako ti lahko garantirajo da ne pošlješ denar v 3 pisane marjetice. Moraš pa slediti dnem do sprostitve denarja prodajalcu, da lahko prekineš transakcijo, če artikla ne dobiš.

Moje osebno mnjenje je za obe strani pozitivno, v kolikor z njima delaš pametno in ne nasedeš ravno vsakemu ki bi ti ponudil € oz $ :)
 

klekej
Pripravnik
Prispevkov: 45
Pridružen: 17 Mar 2012, 14:39

Re: Alibaba.com

OdgovorNapisal/-a klekej » 27 Nov 2017, 23:58

Prvič bi rad naročil nekaj iz Alibabe, pa bi prosil za malo pomoči. Stopil sem že v kontakt s prodajalcem, ki pravi, da mi lahko pošlje "sample" 10ih kosov, izračun pa je takle: Senzorji me pridejo 49,5$ (pravijo, da lahko gor napišejo 23$), poštnina je 28$+PayPal stroški 3,88$. Skupaj torej 81,38$. Koliko bom plačal še našim, če mi res gor napišejo znesek 23$? Kaj pa če slučajno zamočijo, se naš DDV obračuna od celotnega zneska 80$? Je bolje plačati s PayPalom ali Alipay-em? Verjetno sprašujem bedarije, ampak sem imel do sedaj izkušnje samo z nakupovanjem B2C do 22€. :)

https://www.alibaba.com/product-detail/ ... ada4jI9G9g


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov