Kako stopiti v stik z dobavitelji?

fcb
Rookie
Prispevkov: 11
Pridružen: 06 Feb 2009, 16:25

Kako stopiti v stik z dobavitelji?

OdgovorNapisal/-a fcb » 11 Jul 2010, 18:51

Pozdravljeni,
rad bi odprl spletno trgovino, kjer bi prodajal predvsem športno opremo, vendar ne vem točno kako se lotiti zadeve. Pred kratkim sem diplomiral in sedaj iščem zaposlitev, najraje pa bi se spustil kar v podjetniške vode. Že sedaj se ukvarjam z naročanjem blaga preko interneta za prijatelje, vendar prijateljem seveda ne računam provizije, vem pa da je povpraševanje po teh izdelkih veliko, saj imamo pri nas malo izbire oz. je skoraj vso blago 2x dražje kot blago, ki ga naročam iz tujine preko interneta. Lansko leto sem že kontaktiral slovenske zastopnike za ADIDAS, vendar nisem dobil veliko pozitivnih odgovorov, saj naj bi menda potreboval posebno dovoljenje, da bi lahko sploh prodajal ADIDASOVE izdelke, poleg tega pa cene veleprodaje niso tako nizke kot sem si predstavljal, saj lahko nekatere izdelke iz tujine celo v maloprodaji dobim ceneje. Zanima me, kako stopiti v stik z velikimi podjetji, kot so ADIDAS, PUMA, NIKE, KELME...? Ali je sploh možno, da bi blago naročal neposredno od njih, ali imajo vse firme ekskluzivne zastopnike za Slovenijo in bi moral blago naročati izključno preko teh posrednikov? Zanima me tudi, če ima kdo izkušnje s kupovanjem športne opreme preko alibabe? Ali imajo tisti proizvajalci res originalno robo, ali nas le "farbajo", ko to zatrjujejo? Upam, da nisem preveč zakompliciral stvari. Vesel bom vsakega vašega odgovora oz. pomoči. Lep pozdrav
 

supplier
Prispevkov: 1
Pridružen: 13 Jul 2010, 10:24

Re: Kako stopiti v stik z dobavitelji?

OdgovorNapisal/-a supplier » 13 Jul 2010, 10:48

Ukvarjam se s temi artikli že precej časa.Na direktno kupovanje pri velikih dobaviteljih verjetno vsaj v začetku lahko pozabiš.Kupovanje preko Alibabe pa je tudi precej velik riziko in seveda pomeni še dodatne stroške,saj blago prihaja izven EU.Glede dovoljenja za prodajo na našem trgu pa nasvet.Kupuješ pri dobaviteljih ki ti nudijo blago ki se lahko prosto prodaja na teritoriju EU.Nisi napisal kaj vse od športne opreme bi prodajal, morda ti lahko pomagam.

Danijel
Prispevkov: 2
Pridružen: 09 Jan 2010, 23:01
Kraj: Ljubljana

Re: Kako stopiti v stik z dobavitelji?

OdgovorNapisal/-a Danijel » 15 Avg 2010, 10:27

pozdravljen,

tudi jaz sem sem dlje časa poigraval z idejo, da bi odprl športno trgovino ampak potem, ko me je par proizvajalcev zignoriralo in, ko sem govoril z parimi lastniki trgovin kako so slabi časi in kako je vedno težje sem vrgel puško v koruzo...

Sicer sem pa zadnjih 4 let delal v trgovini kot trgovec 6 let pa kot trgovski potnik, tako, da mi je samo trgovinsko poslovanje zelo domače.

Daj mi pošlji ZS, če si mogoče zainteresiran za kakšno sodelovanje :)

Kaspia
Prispevkov: 1
Pridružen: 20 Jun 2012, 17:06

Re: Kako stopiti v stik z dobavitelji?

OdgovorNapisal/-a Kaspia » 20 Jun 2012, 17:10

če si zainteresiran za delo v trgovini lahko nam pošlješ prošnjo, iščemo prodajalca z izkušnjami in idejami. Lp

mojcakss
Rookie
Prispevkov: 7
Pridružen: 03 Apr 2012, 12:20

Re: Kako stopiti v stik z dobavitelji?

OdgovorNapisal/-a mojcakss » 22 Jun 2012, 15:18

V Bisnode imamo idealno orodje za iskanje novih poslovnih partnerjev, dobaviteljev in kupcev. Mednarodni B2B spletni iskalnik http://www.kompass.si je baza 3,5 mio podjetij iz 65 držav. Podjetja si lahko znotraj sistema Kompass pošiljajo povpraševanja o konkretnih izdelkih in storitvah. S tem si zagotovijo »no spam«, saj gre njihovo sporočilo prek Kompassove mreže. Priporočamo ogled videoposnetka http://www.youtube.com/watch?v=4Aghpp8QaxI&feature=plcp. Navežite stik z nami in skupaj poiščimo najboljšega poslovnega partnerja doma ali po svetu.

Kontakt:
Mojca Furlan Rejc
Vodja produkta in prodaje Kompass
01 620 2810
mojca.furlan.rejc@kompass.si
 


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov