Spletna trgovina s kozmetiko

AvonTina
Prispevkov: 1
Pridružen: 16 Mar 2012, 14:37

Spletna trgovina s kozmetiko

OdgovorNapisal/-a AvonTina » 16 Mar 2012, 14:44

Pozdravljeni.

Sem čisto nova na tem področju (razen končane ekonomske gimnazije) in imam nekaj vprašanj glede ustanovitve spletne trgovine.

Da razložim dejanski primer. Sem članica kluba Avon, ki se ukvarja s prodajo kataloške kozmetike. Torej strankam pokažemo kataloge, stranke si izberejo izdelke mi jih naročimo preko kluba. Kot sem videla drugje po spletu imajo nekateri člani po svetu (tudi pri nas) svoje spletne trgovine preko katere tržijo te izdelke. Zanima me kakšni so pogoji, da bi sama odprla svojo spletno trgovino s temi izdelki, pri čemer bi dejansko meni stranke oddajale naročila, jaz pa bi posebaj naročala izdelke sproti preko kluba Avon. Upam, da razumete kaj hočem povedat...

Torej v glavnem zanimajo me pogoji kako je s tem. Prodajala bi izdelke po cenah, ki bi veljale za aktualen katalog. Torej bi moj zaslužek bil tisti %, ki so dejansko naš popust (ne govorimo zaslužek;)).

Hvala za vse vaše odgovore in upam, da sem se javila na pravo stran.

Lep dan

Tina
 

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: Spletna trgovina s kozmetiko

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 16 Mar 2012, 15:02

Ni kakih posebnih pogojev. Samo odprete ustrezno dejavnost pri s.p. in to je to.

whitegold
Rookie
Prispevkov: 9
Pridružen: 26 Mar 2013, 18:38

Re: Spletna trgovina s kozmetiko

OdgovorNapisal/-a whitegold » 26 Mar 2013, 19:15

Živjo,

Jaz sem se našla v tej temi, ker imam podobno situacijo.
Preko kluba prodajam izdelke kot so parfumi in kreme, moram povedati, da so zelo kvalitetni in zato bi se lotila posla resneje.
Problem pa nastane, ker pri naročanju iz tujine ne dobim računa-nisem pa jih še vprašala če ga lahko dobim. Kolikor vem imata Avon in Oriflame v sloveniji dovoljenja za prodajo.
Zanima me kako poteka pridobitev dovoljenja, kako bi lahko jaz začela prodajati kreme in parfume na internetu? Morda bi za začetek prodajala preko fbja-sicer to že počnem vendar na nelegalen način in ker se bojim kazni bi rada stvar uredila.
Nimam še ustanovljenega podjetja, bi ga pa rada ustanovila, če se izkaže da lahko uredim potrebne stvari.
Kakšen nasvet?
Upam, da sem dovolj jasno napisala kaj želim doseči, če pa ne pa lahko še enkrat razložim, namreč nova sem v podjetništvu :)

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: Spletna trgovina s kozmetiko

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 27 Mar 2013, 12:29

1. Račun rabite v vsakem primeru.

2. Če imajo izdelki dovoljenje za prodajo v Sloveniji, potem jih kupite, odprete spletno trgovino in to je to.

Bond007
Uradnik
Prispevkov: 98
Pridružen: 15 Maj 2013, 14:59

Re: Spletna trgovina s kozmetiko

OdgovorNapisal/-a Bond007 » 20 Maj 2013, 10:26

Meni pa ni dobra ideja, to, da prodajaš ravno Avon. Prvič, izdelke prodaja že vsaka druga stara mama, imaš pa zelo nizko maržo - ne vem, razen če si se mislila kako spogajat za nižjo ceno izdelkov, sam ne verjamem, da bi ti uspelo, ker imajo pač ta drugačen način trženja, mrežni marketing, ki zanje deluje. Konkurenca je verjetno velika, hočem rečt od teh že tako dosti "prodajalcev" te kozmetike, verjetno ne boš edina, ki boš imela spletno trgovino.

Jaz bi na tvojem mestu poiskala druge dobavitelje.
 


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 56 gostov