Nezavezaec za DDV in nakupi preko ebaya

misko20
Prispevkov: 4
Pridružen: 08 Avg 2014, 10:37

Nezavezaec za DDV in nakupi preko ebaya

OdgovorNapisal/-a misko20 » 10 Nov 2014, 17:19

Ta tema je vedno aktualna, veliko se piše, a nikjer nisem zasledil odgovora, katerega bi se lahko prijel. Zanima me sledeče, če mi lahko kdo pomaga:
Nisem DDV zavezanec, kupoval bom v Italiji in nekaj sem že kupil preko interneta (ebay). V Italiji so mi zaračunal DDV, ki sem ga pač upošteval pri ceni artikla in ga naprej prodal brez DDV seveda. Vse to je ok in prav, sploh če kupim do 10.000 v Italiji.

Kako pa je glede ebaya - kupil sem artikle, manjša testna vrednost, slabih 30 €, kjer nisem dobil računa oz. računa z DDV, samo pač Order confirmation od ebaya in paypal potrdilo, vse brez DDV. Ali lahko to naprej prodajam končnim kupcem, brez DDV seveda, ker nisem davčni zavezanec? P

Saj kako je sploh s tem, ko kupujemo na Kitajskem in ZDA in ni kakšnega pravega računa z DDV - ali lahko to naprej prodajamo končnim uporabnikom?

Hvala!
bellabu.si
 

matej medved
Pripravnik
Prispevkov: 44
Pridružen: 05 Mar 2012, 11:59

Re: Nezavezaec za DDV in nakupi preko ebaya

OdgovorNapisal/-a matej medved » 10 Mar 2016, 12:17

Imam isti problem. Samo 10.000 € je na leto in ne na nakup, vsaj tako so meni rekli.
Zato je najbolj enostavno postati zavezanec, kar je pa očitno vsaj v mojem primeru kar težko.

modrivlak
Uradnik
Prispevkov: 76
Pridružen: 15 Mar 2016, 17:31

Re: Nezavezaec za DDV in nakupi preko ebaya

OdgovorNapisal/-a modrivlak » 03 Maj 2016, 11:39

Najboljše vama je verjetno biti normiranca kjer vaju boli... od kje so računi in zakaj so - ker jih ne rabita in koliko so njihovi zneski.

Drugače pa ja - NETO nakup ni pravica ampak dobra volja prodajalca tudi pri zavezancih. Recimo v Apple trgovini v EU ne boš dobil NETO fakture nikoli - pač moreš zahtevati denar nazaj iz pristojnega urada - kar pa lahko traja tudi pol leta ali več.

Kar se tiče nakupa iz kitajske ne glede na to če si zavezanec ali nisi, plačati moreš morebitno carino in DDV pri uvozu, če pa si lahko DDV poračunaš je pa debata zavezanca ali nezavezanca.


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov