Blagovne zname ter prodaja od vrat do vrat

anzetk
Uradnik
Prispevkov: 71
Pridružen: 06 Feb 2009, 18:53
Kraj: Kranj

Blagovne zname ter prodaja od vrat do vrat

OdgovorNapisal/-a anzetk » 04 Mar 2015, 17:54

Pozdravljeni,

po daljšem premoru se vračam v podjetniške vode. Pravkar ustanovil popoldanski s.p., konec tedna že štartam s prodajo. Robo bom naročal od kitajskih in evropskih dobaviteljev, katero bom prodajal na slovenskem trgu. Šlo bo tudi za posredovanje podjetjem, zalaganje podjetij z zalogo.

Zanimata me 2 stvari. Najprej bi rad vprašal kako je s prodajo "znamk" pri nas kot npr. Spider man, Hello Kitty. Je potrebno pridobiti kakršnokoli dovoljenje za prodajo na našem trgu?

Prodajali bomo tudi od vrat do vrat, pri tem pa me zanima izdajanje računov, v primeru, da izdelka ne prodam jaz ampak študent. Je OK, če v tem primeru študent v imenu podjetja proda izdelek, se na paragonski blok napiše podatke, poštempla in to je to? Ali sem samo jaz kot lastnik podjetja pristojen za prodajo izdelkov. Je dovolj samo potrdilo oz. račun na paragonskem bloku, tudi če prodajam le jaz, lastnik podjetja? Če je to možno me zanima še katero dejavnost vpišem v samo podjetje, ker nisem prepričan, če dejansko obstaja dejavnost za prodajo od vrat do vrat.

Hvala tistemu, ki si bo vzel 3min in odgovoril na zgornja vprašanja.

Lep dan vam želim in lep pozdrav,

Anže
 


novinec
Vodja oddelka
Prispevkov: 677
Pridružen: 20 Jan 2011, 18:39

Re: Blagovne zname ter prodaja od vrat do vrat

OdgovorNapisal/-a novinec » 19 Mar 2015, 21:27

Konec tedna štartaš z prodaja pa teh stvari ne veš ??

direktor
Rookie
Prispevkov: 9
Pridružen: 14 Jan 2011, 05:17

Re: Blagovne zname ter prodaja od vrat do vrat

OdgovorNapisal/-a direktor » 07 Apr 2015, 10:39

Ce bos Spidermana in Hello Kitty prodajal v SLO iz Kitajske ti bo najbrz carina vse zasegla.


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 17 gostov