Paypal, šifre dejavnosti

sunshine_1
Prispevkov: 1
Pridružen: 29 Dec 2015, 22:23

Paypal, šifre dejavnosti

OdgovorNapisal/-a sunshine_1 » 10 Jan 2016, 22:08

Pozdravljeni,

ukvarjam se z izdelovanjem nakita in ga imam nekaj malega namen prodati tudi na internetu .

Bi vas pa prosila za pomoč in sicer me zanima:

-katere šifre dejavnosti naj dodam?
(sama sem gledala za 32.120 Proizvodnja nakita in podobnih izdelkov; 47.910 Trgovina na drobno po pošti ali po internetu) sem modra kaj pozabila?

Gre pod šifro 47.910 Trgovina na drobno po pošti ali po internetu vsa prodaja preko spleta?

- potem me zanima kako je s tem, če je material kupljen predno dodam dejavnosti. Računi niso na podjetje, niti jih ne mislim dati računovodstvu za stroške, niso visoki zneski... me pa zanima če je to da jih ne dam lahko problem, ker so izdelki narejeni iz teh materialov?

- in na koncu me zanima kako je s prenosom denarja iz paypala na kartico sedaj, ko so davčne blagajne?
Če dam način plačila paypal (kar za tujino menim da ne bo problem, potem ko denar prenesem na kartico potrebujem zato davčno blagajno? In pa še to me zanima, če lahko denar iz paypala (bussines account) prenesem na katerokoli kartico ali mora biti nujno kartica od podjetja?

Hvaležna vam bom za odgovore,

pa lep pozdrav.
 

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: Paypal, šifre dejavnosti

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 13 Jan 2016, 17:31

Dejavnosti so ok.

Najlažje je, če material kupite kar na podjetje, torej ko je že odprto, drugače so komplikacije. Posvetujete se z računovodstvo.

Za paypal davčne blagajne ne potrebujete. Denar lahko prenesete na katerikoli visa račun, ampak je najbolj smiselno, da ga date na poslovni račun.

bilten
Uradnik
Prispevkov: 71
Pridružen: 22 Avg 2011, 09:15

Re: Paypal, šifre dejavnosti

OdgovorNapisal/-a bilten » 27 Jan 2016, 13:54

zaenkrat gre iz pay pala smo na visa elektron ne na katerokoli visa


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 19 gostov