Oglaševanje

Spletne strani in trgovine, upravljanje z domenami, ocene projektov in komentarji.
Mirkos
Rookie
Prispevkov: 14
Pridružen: 15 Apr 2019, 13:02

Oglaševanje

OdgovorNapisal/-a Mirkos » 12 Maj 2020, 19:01

Pozdravljeni, mene pa zanima, če ima kdo mogoče informacije iz prve roke, koliko kaj porabijo spletne trgovine pri nas na mesec za oglaševanje na Googlu in Facebooku, Instagramu. Pa to ne mislim Mimovrste, Bigbang itd.

Pač te Alibaba, Aliexpress preprodaja trgovine, ki so dokaj velike pri nas, namreč Vigoshop, Smania in Kupihitro me vsak dan večkrat obletijo na družbenih omrežjih, potem na jolpu pogledam prodajo in vidim, da ta podjetja dejansko obračajo konkreten denar, zato me zanima, koliko taki vložijo v oglaševanje na družbenih omrežjih oziroma googlu, če naredi Vigoshop ne vem ca 10 milijonov € prometa, koliko je od tega za oglaševanje letno? 10% več? Se je kdo kdaj poglabljal v to? Mogoče je kdo od teh na forumu?

Ne zanima me to kot konkurenco ker nisem niti blizu, zanima pa me ker se mi zdi fascinantno, da se da na 2 milijona Slovencev, od katerih jih je na socialnih omrežjih 1 milijon, od tega jih FB uporablja redno ca 150k ljudi,
50k jih je zafrustriranih z Aliexpresom in bodo raje dali 18€ za nakup z Alija kot 20€ za nakup od slovenske trgovine, ker se tu "nateguje" (čeprav jih TIRS Varuje bolj kot svojo rit), obrniti tak denar in generirati tak promet. Dejansko me zanima informacija samo za Slovenijo, namreč vsi ti poslujejo tudi v tujini, sam pa sem samo na Slovenskem trgu sicer v drugačni branži ampak bi res rad vedel vsaj okvirno cifro. Bom pa vesel tudi nasplošnih odgovorov, ki vsebujejo tujino.

Vnaprej se zahvaljujem za konkretne odgovore.
Miran.
 

podjetnik sem
Rookie
Prispevkov: 10
Pridružen: 04 Maj 2020, 20:33

Re: Oglaševanje

OdgovorNapisal/-a podjetnik sem » 12 Maj 2020, 21:27

Sicer ne vem odgovora se pa pridružujem vprašanju.
lp

ajereb
Prispevkov: 2
Pridružen: 11 Maj 2020, 10:13

Re: Oglaševanje

OdgovorNapisal/-a ajereb » 14 Maj 2020, 09:24

Pozdravljeni,

okviren dogovor in ocena je, da podjetja, ki ste jih navedli v FB mesečno, če govorimo za EU trg porabijo med 500K in 1M denarja za oglaševanje. Večinoma gre tega denarja v FB nekaj pa tudi v google in še kam.

Da pa v Sloveniji oglas zavrtiš večkrat pa je potrebno veliko manj denarja. Govorimo med 5k in 10k mesečnega budgeta za oglaševanje.

Torej povzetek je za letni promet X moramo v marketing vložiti med 10% in 15% sredstev.

Zakaj ljudje raje kupijo v slo? čist preprosto ni potrebno čakati na izdelek 2 do 3 tedne. Tukaj je ta konkurečna prednost pred kitajskimi spletnimi trgovinami.

Lep pozdrav,
Andraz

Mirkos
Rookie
Prispevkov: 14
Pridružen: 15 Apr 2019, 13:02

Re: Oglaševanje

OdgovorNapisal/-a Mirkos » 14 Maj 2020, 10:30

Zdravo, hvala za odgovor, torej, če razumem na nek način, če imam pri nekem artiklu 25% ceno oglaševanja na en prodan artikel, torej npr za 40€ vredno zadevo porabim 10€, da jo prodam, je to pri takih firmah neprofitabilen izdelek? Razumem, da pri večjih zneskih se gleda drugače ampak pri teh manjših do 50€ mislim. Hvala in lp

MaBiz
Uradnik
Prispevkov: 56
Pridružen: 07 Okt 2014, 13:53

Re: Oglaševanje

OdgovorNapisal/-a MaBiz » 14 Maj 2020, 15:17

Živjo,
Andraž ni dal pravilne ocene kot tudi odpiralec posta ne. 10%-15 prometa v oglaševanje ni drži in je številka veliko višja.
Če bi bilo tako bi to pomenilo da porabijo na prodan izdelek vreden 19€ za oglas 1,90€ kar pa je smešno. Tisti ki se ukvarja koliko toliko resno z oglasi (in pozna stroške) ve, da ni izvedljivo pri redni prodaji in resnih večjih količinah. Če pa imamo koga pa se mi lako javi, ga vzamemo v podjetje že danes ;)

Hkrati je Andraž rekel da porabijo 500k do 1mio mesečno v oglaševanje, bi to zneslo letno med 5 - 12mio ( s čemer bi se načeloma strinjal) a njegova ocena o 10-15% prometa tukaj pade v vodo. Saj imajo omenjeni promet med 7 - 25mio €. Pri oceni 10% v oglase od prometa bi njihov promet moral znašati 50-100mio.

Sicer se znotraj vsakega podjetja, trgovine, izdelka, oglaševlaske kampanje razlukujejo podatki kot tudi stroški in dobički. A sem se pridružil zgornji debati "predvidevanj" ki pa ni čisto natančna ampak bolj tako od oka.

Mirkos zakaj meniš da je pri 25% ceni oglaševanja od vrednosti artikla neprofitabilen izdelek?
Saj znaš računati ;) Odvisno od izdelka, marže, trga, dostave, davkov in ostalih stroškov povezanih z samo prodajo in distribucijo izdelka...

Sicer je v ozadju dosti več zadev kot pa samo tole oglaševanje o čemer tukaj govorimo. A jih zgleda Mikos ne pozna, ker še ni imel izkušenj s takšnim poslovnim modelom v realnosti ;)

Je potrebno na začetku vse dobro zastaviti, da bi se lahko šli vsaj koliko toliko podobno zadevo.

lp,m
 

mk9999
Rookie
Prispevkov: 7
Pridružen: 09 Sep 2021, 11:19

Re: Oglaševanje

OdgovorNapisal/-a mk9999 » 09 Sep 2021, 11:25

Cene za oglaševanje izjemno varirajo. Za vsak produkt in storitev so stroški oglaševanja na raznih portalih zelo različni. :?
Če želite izvedeti več o cenah oglaševanja določenih produktov vam z veseljem pomagamo. Preberite si lahko članek o spletnem oglaševanju in nas kontaktirate. --> https://pro-marketing.si/spletno-oglasevanje/ :D

novinec
Vodja oddelka
Prispevkov: 677
Pridružen: 20 Jan 2011, 18:39

Re: Oglaševanje

OdgovorNapisal/-a novinec » 12 Sep 2021, 15:50

odgovor po 15 mesecih

qmss456
Prispevkov: 1
Pridružen: 25 Okt 2021, 16:03

Re: Oglaševanje

OdgovorNapisal/-a qmss456 » 25 Okt 2021, 16:06

milijon+ od teh, katere si naštel. Gladko.

matej1985
Rookie
Prispevkov: 12
Pridružen: 24 Dec 2020, 09:34

Re: Oglaševanje

OdgovorNapisal/-a matej1985 » 26 Dec 2021, 22:45

Po mojem gredo zneski za oglaševanje na FBju v nebo, je pa res, da se prihodnje leto obeta kar nekaj sprememb, predvsem pri "sledenju" uporabnikov in targetiranju z oglasi izven FBja... tretji piškotki, Google pa to!
 


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 16 gostov