Donacije/PayPal

Spletne strani in trgovine, upravljanje z domenami, ocene projektov in komentarji.
AdVitam
Prispevkov: 1
Pridružen: 27 Sep 2009, 16:30

Donacije/PayPal

OdgovorNapisal/-a AdVitam » 13 Feb 2010, 16:38

Zanima me, če lahko naletim na kakršnekoli probleme, če imam na strani možnost donacije preko PayPala.
Donacije niso uporabljene za pretvezo za prodajo kakršnih koli izdelkov ali kaj podobnega. So le prostovoljne donacije.
Mogoče bi bilo dobro dodati še to, da nimam podjetja.

Hvala za odgovore in lp,
AdVitam
 

PeterLamut
Rookie
Prispevkov: 10
Pridružen: 06 Mar 2007, 00:13
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Donacije/PayPal

OdgovorNapisal/-a PeterLamut » 13 Feb 2010, 17:31

Glede na to, da dejansko ne gre za kakšno neregistrirano opravljanje dejavnosti, težav ne bi smelo biti. Seveda pa boš moral morebitne dohodke iz tega naslova še vedno prijaviti, ker so obdavčljivi. Ne vem sicer, ali so obdavčeni progresivno po dohodninski lestvici ali pa morda spadajo pod "druge dohodke" in plačaš fiksno 20% - povprašaj na DURS za mnenje, kako obravnavajo tovrstne donacije.
(pa ko dobiš mnenje, ga objavi še tu gori - čisto tako če bo kdo imel kdaj podobno vprašanje)

Če si bolj adrenalinski tip, pa lahko tovrstne donacije tudi zamolčiš. :) Če si denarja s PayPala ne izplačuješ na kakšen bančni račun, bodo dokaj težko ugotovili, da si sploh kaj dobil. Ampak da smo si na jasnem - tu gre potem za davčno utajo, ki je po zakonu kazniva in zato tega ne propagiram.

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: Donacije/PayPal

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 13 Feb 2010, 18:50

Kolikor sem se sam pogovarjal o tem z našim računovodjo, je to dovoljeno. Če imaš na primer neprofitno organizacijo, potem naj taki prihodki sploh ne bi bili obdavčeni. Pazi samo na to, da v zameno res ni kake protiusluge. Mora biti le donacija za rast oziroma podporo same organizacije.

PeterLamut
Rookie
Prispevkov: 10
Pridružen: 06 Mar 2007, 00:13
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Donacije/PayPal

OdgovorNapisal/-a PeterLamut » 15 Feb 2010, 11:36

Ampak kot sem ga jaz razumel, on nima nobene organizacije, temveč je samo posameznik (fizična oseba), ki ima slučajno pač še neko spletno stran?

Krivc
Pripravnik
Prispevkov: 24
Pridružen: 31 Okt 2008, 11:42
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Donacije/PayPal

OdgovorNapisal/-a Krivc » 28 Feb 2010, 02:32

Se mi zdi da če zadevo obdržiš na paypalu in jo uporabljaš za plačevanje po netu se ne prikaže v nobenih uradnih papirjih, tako da v končni fazi rabš prijavit samo to kar si nakažeš na račun/kartico.
 

Jurij
Rookie
Prispevkov: 15
Pridružen: 02 Mar 2010, 20:12

Re: Donacije/PayPal

OdgovorNapisal/-a Jurij » 03 Mar 2010, 23:16

Kakšne so pa kaj provizije za PayPal? Mislim, da sem z nekom govoril pa mi je rekel da ti za odprt poslovni račun za vsak priliv priračunajo 6%?

No pa še eno čisto splošno, glede na to da razmišljam o odprtju spletne trgovine - kako se vam zdi možnost nakupovanja s pomočjo PayPal-a? Je to nujna opcija za slovenski spletni trg, ali zgolj priboljšek?

1freedom
Rookie
Prispevkov: 9
Pridružen: 06 Mar 2008, 21:35

Re: Donacije/PayPal

OdgovorNapisal/-a 1freedom » 04 Mar 2010, 20:01

Glede obdavčitve.
V Sloveniji transakcije med osebnimi računi niso obdavčene. Glede PayPal pa predvidevam, da je nekaj podobnega.

Krivc
Pripravnik
Prispevkov: 24
Pridružen: 31 Okt 2008, 11:42
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Donacije/PayPal

OdgovorNapisal/-a Krivc » 05 Mar 2010, 10:52

Jurij napisal/-a:Kakšne so pa kaj provizije za PayPal? Mislim, da sem z nekom govoril pa mi je rekel da ti za odprt poslovni račun za vsak priliv priračunajo 6%?

No pa še eno čisto splošno, glede na to da razmišljam o odprtju spletne trgovine - kako se vam zdi možnost nakupovanja s pomočjo PayPal-a? Je to nujna opcija za slovenski spletni trg, ali zgolj priboljšek?


Za slovenski trg je priboljsek, za globalnega nuja.


Glede provizij:

Ko dobis nakazilo na paypal oni vzamejo 4%

Ko si nakazes na kartico = 2€

Za nakazilo na TRR pa ne vem

gizmagis
Rookie
Prispevkov: 6
Pridružen: 19 Jun 2010, 15:38

Re: Donacije/PayPal

OdgovorNapisal/-a gizmagis » 21 Jun 2010, 15:19

Je možno dobiti še odgovor kako je z donacijami če še nimaš podjetja ali kakšne druge organizacije - društva ? Lahko to počneš brez tega ali moraš prijaviti ?

Ali je možno prejemati donacije kot fizična oseba in samo prijaviti zadevo kasneje ?
 

luxxi
Prispevkov: 3
Pridružen: 15 Avg 2010, 21:07

Re: Donacije/PayPal

OdgovorNapisal/-a luxxi » 22 Nov 2010, 20:25

Tudi mene zanima točen odgovor glede donacij, če nimaš podjetja oz. kakšne organizacije.
In če si jaz potem nakažem iz Paypala na debetno kartico Visa Electron, ali lahko pride do kakšnih komplikacij?


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 20 gostov