PROBLEM na spletni strani - prosim za mnenja

Spletne strani in trgovine, upravljanje z domenami, ocene projektov in komentarji.
M_1987
Prispevkov: 4
Pridružen: 10 Jun 2008, 21:19
Kraj: Celje-okolica
Kontakt:

PROBLEM na spletni strani - prosim za mnenja

OdgovorNapisal/-a M_1987 » 06 Mar 2010, 16:34

Pozdravljeni.

Gre za spletno stran na naslovu http://www.porocna-fotografija.eu , težava pa je naslednja:

Pred približno 14 dnevi sem za zgoraj omenjeno spletno stran zekupil še eno domeno in sicer http://www.fotografiranje-poroke.si
Na to novo domeno sem naložil celotno stran, ki je identična tisti na domeni .eu, v bistvu sta to sedaj popolnoma ločeni ampak identični strani.
Strani sta med sabo linkani samo, če klikneš na LOGO in te preusmeri na drugo domeno.

Novo domeno sem zakupil zgolj zaradi boljše optimizacije oziroma zato, ker sem želel, da se stran pojavlja tudi pod ključnimi besedami "fotografiranje porok" in "fotografiranje poroke".

Pred tem, je bila stran na .eu domeni zelo dobro (1-5 mesto na Googlu) uvrščena po ključno besedo "poročna fotografija". Statistika strani je bila povprečno 15 unikatnih obiskov na dan, kar je popolnoma zadosti za tako specifično storitev.

Pa smo tam:

Ker me je motilo, da se stran v iskalnikih ne pojavlja tudi pod ključnimi besedami "fotografiranje porok" in podobno, se zakupil to drugo domeno.

Nekaj dni po tem, ko je nova domena začela funkcionirati, pa sem opazil, da se stara (.eu) v googlu ne pojavlja več, oziroma da občutno izgublja boljše pozicije.

V google sicer nisem vpisal te nove domene, ravno zaradi tega, da ne bi prišlo dokakšnih problemov.

Skratka, do danes je nova domena popolnoma izpodrinila staro, pozicije na iskalnikih pa so sledeče:

Najdi.si
"fotografiranje poroke" = 1. stran, 3. mesto (.si domena)
"fotografiranje porok" = 1. stran, 10. mesto (.si domena)
"poročna fotografija" = 1. stran, 2. mesto (.eu domena)
"poročni fotograf" = 2. stran, 5. mesto (.eu domena)

Google.com
"fotografiranje poroke" = 1. stran, 10. mesto (.si domena)
"fotografiranje porok" = 5. stran, 5. mesto (.si domena)
"poročna fotografija" = 1. stran, 2. mesto (.si domena)
"poročni fotograf" = nekje bolj v ozadju, ampak ni tako pomembno.

Skratka, menim da optimizacija spet ni tako zelo slaba (oziroma pozicije kot take), definitivno pa boljša kot pred nakupom .si domene.

Takrat se je spletna stran pojavljala med prvih 5. zadetkov, ampak zgolj pod ključno besedo "poročna fotografija.


Problem je drugje.

Odkar (oziroma nekaj dni po tem) sem kupil to novo domeno, oziroma stran zvezal na njo, je obisk občutno padel.

Včeraj na primer sta bila na porocna-fotografija.eu 2 obiskovalca, na fotografiranje-poroke.si pa 4- je obiskovalci, kar je skupaj več kot pol manj kot prej.

Zanima me, če kdo pozna kakšen pameten razlog, zakaj biprišlo do tega, ker sem sam pri sebi prepričan, da toni naključje.

Kaj bilahko naredil? Naj z .eu domene enostavno "odstranim" stran, da bo le ta obstajala samo na .si domeni..... ne vem sicer kaj bi s tem dosegel.


Hvala za odgovore.
 

Cmikl
Pripravnik
Prispevkov: 40
Pridružen: 29 Maj 2007, 23:14

Re: PROBLEM na spletni strani - prosim za mnenja

OdgovorNapisal/-a Cmikl » 06 Mar 2010, 16:50

Tako kot sem napisal že na IM. Tukaj ni nobenega problema. Vzorec je nikakov. V celem mesecu komaj zbereš dovolj obiskovalcev, da lahko sploh določiš padec/rast.

Vedit moraš, da če je povprečna konverzija 1% da boš porabil več kot mesec za eno konverzijo. Pusti SEO ker očitno ni to to kar rabiš ob kul pozicijah. Pogruntaj kje imaš stranke in začni oglaševat.

M_1987
Prispevkov: 4
Pridružen: 10 Jun 2008, 21:19
Kraj: Celje-okolica
Kontakt:

Re: PROBLEM na spletni strani - prosim za mnenja

OdgovorNapisal/-a M_1987 » 06 Mar 2010, 16:57

Vzorec je tak, ker je to pač tak posel, ki ni za zlo široko publiko, ampak dejansko sam za tiste, ki se poročijo v roko parih mescov, pa še od teh sam za tiste, ki hočjo poročnega fotografa.

Kar se tiče oglaševanja nima nobenga smisla, ker je blo obiskov dovolj, da je blo na teden 1-10 povpraševanj, realizirano pa tud tolk, da sem (oz sva, ker sva 2) skos zaseden. Več kot vsako soboto porok pač ne moreš fotografirat.

Mogoč se bo kdo vprašu zakaj se potem sploh obremenjujem... iz preprostega razloga: če se bo ta trend upadanja obiska nadaljeval, mogoče čez pol leta ne bo take gužve :)

Do zdej so vse poroke (poleg priporočil) pršle prek neta oz natančneje prek iskalnikov. Tko da optimizacija JE pomembna in ključna.

Cmikl
Pripravnik
Prispevkov: 40
Pridružen: 29 Maj 2007, 23:14

Re: PROBLEM na spletni strani - prosim za mnenja

OdgovorNapisal/-a Cmikl » 06 Mar 2010, 18:55

Je pomembna ampak je zame vedno v drugem planu. Sedaj točno vidiš zakaj. Vse ostalo se da kontrolirat oziroma maš trende. Pri SEO pa lahko padeš tudi v pozicijah za kakšno stran pa ti nikoli ne bo jasno kaj je bil problem. Če je to vir cashflowa potem je to brez veze riziko (ne glede na to koliko ti to sploh predstavlja).

Drugače pa so nihanja lahko posledica 1001 razloga. In vzorec je še vedno premajhen če ni 2 dnevno povprečje zadnjega meseca. Ne glede na procentualno odstopanje.

Krivc
Pripravnik
Prispevkov: 24
Pridružen: 31 Okt 2008, 11:42
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: PROBLEM na spletni strani - prosim za mnenja

OdgovorNapisal/-a Krivc » 08 Mar 2010, 00:14

Google Duplicate Content:
http://www.google.com/support/webmaster ... swer=66359

Samo naredi redirect iz ene strani na drugo, ne pa da mas na obeh straneh isti content.
 

M_1987
Prispevkov: 4
Pridružen: 10 Jun 2008, 21:19
Kraj: Celje-okolica
Kontakt:

Re: PROBLEM na spletni strani - prosim za mnenja

OdgovorNapisal/-a M_1987 » 08 Mar 2010, 02:20

Skratka, pustim celotno stran na eni domeni, drugo domeno pa nadrim tko, da jo avtomatsko preusmerna primarno (recimo.si)

A mi pol sploh kej pomaga kar se optimizacije tiče.

Vkončni fazi mi jepa trenutno čist vseen, najarajš bi nazaj naredu tko kot je blo, ker je blo čist zadovoljivo.

Če bi prej vedu ne bi nč spoh šaru po teh stvareh :)

lp

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: PROBLEM na spletni strani - prosim za mnenja

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 08 Mar 2010, 02:54

Ja saj ti tudi sedaj ne pomaga pri optimizaciji očitno :)

Sicer je pa čudno to, da je PR izgubila stara stran in ne nova... Ponavadi google kaznuje novejše strani.

Kinvart
Rookie
Prispevkov: 11
Pridružen: 05 Sep 2009, 13:48

Re: PROBLEM na spletni strani - prosim za mnenja

OdgovorNapisal/-a Kinvart » 08 Mar 2010, 09:20

Hja, po toči zvoniti je ponavadi prepozno, še dobro da se na spletu da malo "pogoljufati" če kaj zafrkneš :finga:

Predlagam, da daš vse na eno stran in obe domeni linkaš na to stran. Nato naredi oglase na googlu, npr. 5 za eno in 5 za drugo domeno. To bi bil neke vrste "quick fix" za to obdobje, ko ljudje gledajo za poročnimi fotografi. Ko pa gre ta euforija mimo, pa gremo dalje :lol:

M_1987
Prispevkov: 4
Pridružen: 10 Jun 2008, 21:19
Kraj: Celje-okolica
Kontakt:

Re: PROBLEM na spletni strani - prosim za mnenja

OdgovorNapisal/-a M_1987 » 08 Mar 2010, 10:29

Zdej me še sam zanima, na kateri domeni naj pustim stran na .eu, kjer stran deluje od avgusta lani, ali na .si, ki je bila registrirana šele 3 tedne nazaj?

Logično bi sicer bilo,da stran pustimna ta stari domeni (eu), a trenutno stanje je tako, da se si domena veliko bolje uvrščamed zadetkina googlu in najdi.si.


torej? pustim na si domeni eu pa samo linkam na si?

hvala lp
 

Cmikl
Pripravnik
Prispevkov: 40
Pridružen: 29 Maj 2007, 23:14

Re: PROBLEM na spletni strani - prosim za mnenja

OdgovorNapisal/-a Cmikl » 08 Mar 2010, 11:18

No če so pozicije res boljše potem rešuješ napačen problem, ker te Google očitno ni nič kaznoval. :D

Če je tako kot si napisal (torej boljše pozicije) potem je problem lahko samo število ljudi, ki iščejo te storitve, močnejše oglaševanje na ta keyword ali slabši text v Google povezavi tako, da ljudje nočejo klikat.


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov