Spletna trgovina in načini nakupa

Spletne strani in trgovine, upravljanje z domenami, ocene projektov in komentarji.
Doom3n
Uradnik
Prispevkov: 51
Pridružen: 17 Feb 2010, 19:14

Spletna trgovina in načini nakupa

OdgovorNapisal/-a Doom3n » 29 Apr 2010, 20:55

V izdelavi imam spletno prodajno stran, zato bi do zaključka potreboval par informacij in sicer predvsem v zvezi z načinom plačevanja strank.
Predvsem je popularn način plačevanja po povzetju z odkupnino in prek bančnega nakazila na TRR podjetja.
Kako je glede plačevanja prek MONETE (po nekaterih informacijah moram kontaktirat družbo Mobitel. Kakšen kontakt glede tega?)

Zanima me tudi kako je s možnostjo ODPLAČEVANJA NA OBROKE. Kako bi lahko na svoji strani to uredil, kakšni so pogoji? To bi prišlo prav za dražje artikle, nakup na cca 2-5 obrokov.

Poleg tega pa še vprašanje glede splošnih pogojev poslovanja. Verjetno gre tukaj za copy/paste določenih pogojev, ker opažam da imajo različne spletne prodajalne kar podobne.
Obstaja mogoče kje zapis pogojev, ki veljajo za vse spletne prodajalne in se to enostavno prekopira? Kako je glede dodajanja lastnih?

Hvala za odgovore in lep pozdrav.
 

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: Spletna trgovina in načini nakupa

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 29 Apr 2010, 22:12

Glede monete kontaktiraš mobitel, imajo človeka samo za to, cifro dobiš na mobitelovi spletni strani. Je pa Moneta kar draga, če se prav spomnim, ti vzamejo okolo 6, 7 %.

Deloma so pogoji standarni, dostikrat pa se najde tudi kaka specifika, še posebej, če ne govorimo samo o spletni strani pač pa trgovini.

inferno666
Rookie
Prispevkov: 5
Pridružen: 10 Jan 2009, 12:56

Re: Spletna trgovina in načini nakupa

OdgovorNapisal/-a inferno666 » 29 Apr 2010, 22:23

Večina ljudi plačuje po povzetju, manjši delež TRR, še manjši pa ostala plačila.
Na stran lahko implementiraš paypal ali podobrno storitev, ki je namenjena plačnikom s kreditnimi karticami ali pa skleneš pogodbo z banko o direktnem plačevanju preko kartice. (mesečna naročnina in visoka provizija pri plačilu - se ne splača dokler nimaš res veliko naročil)

Moneta kontaktiraš mobitel preko emaila, telefona (mi smo se dogovarjali: Ales.Sef (at)mobitel.si), oni ti pošlejo pogodbo, navodila za implementacijo v spletno stran in to je to. (to storitev ne uporablja skoraj nihče)
Podobrno je z Simobil simostom, ki ga uporablja še manj ljudi (omejitev strankam pri mesečni porabi)

Odplačevanje na obroke, vsa podjetja uporabljajo storitev BanKredit. V takem primeru se sklepa obročno odplačevanje do 24 mesecev če se ne motim. Pri tej storitvi, pri tebi kot ponudniku stranka sklene pogodbo o odplačevanju za nek izdelek, nato pa tebi banka plača celoten znesek računa, o obročnem odplačevanju oz neplačevanju pa banka direktno dogovarja s stranko. tako da imaš ti kot ponudnik nično tveganje.

Za začetek predlagam samo TRR in po povzetju, pa mogoče paypal, zato ker je namenjen plačevanju s karticami (za uporabnike z ali brez paypal računa. odvisno od sistema ki ga implementiraš), stroški pa so le pri posamezni transakciji: 3.4% (od vrednosti nakupa) + €0,35EUR (pri nakupu za 100eur je provizije 3,75eur)


Splošni pogoji podjetij temeljijo na zakonu o varstvu potrošnika in še nekaterih zakonih, in so si zato tudi tako podobna. Tukaj je potrebno paziti, da ničesar ne izpustiš, ker imaš lahko v takem primeru težave z inšpekcijo.

Doom3n
Uradnik
Prispevkov: 51
Pridružen: 17 Feb 2010, 19:14

Re: Spletna trgovina in načini nakupa

OdgovorNapisal/-a Doom3n » 30 Apr 2010, 08:59

Hvala za mnenja.

Potem bom glede Monete počakal nekaj časa. Bo pa prav prišla, ker kakšne manjše vrednosti se da kupovat tud na tak način.

Bankredit je tudi soliden način odplačevanja. A tudi oni poberejo določene procente? Se bom moral posvetovati direkt z njimi za več informacij.

Problem pri plačevanju po povzetju nastane, ker so danes poštnine precej drage (cca 6,5eur do 2kg), in če pošljem manjši izdelek, manjše vrednosti pride poštnina več kot je vrednost izdelka. V tem primeru lahko prihaja do zavrnitve pošiljk. So se mi je že par krat zgodilo, ko sem rezervne dele za avtomobile prodajal. Govoril sem tudi z vodjo ene logistične firme za moj regijo. S pogodbo dobim na začetku določen % popusta, v primeru večanja št. paketov več popusta.
Kot drugo pa, da so pošiljke ponavadi dražje, če so z odkupnino. Verjetno je v tem primeru priporočljivo napisati pod tak način plačila preden stranka potrdi naročilo, da so stroški nekoliko višji če gre za odkupnino.

Preseren
Pripravnik
Prispevkov: 35
Pridružen: 24 Jul 2009, 14:51
Kraj: Maribor
Kontakt:

Re: Spletna trgovina in načini nakupa

OdgovorNapisal/-a Preseren » 10 Maj 2010, 21:37

Ne samo da je pametno, da to napišeš, po zakonu je obvezno, da to napišeš, da stranka ve, koliko bo odkupnina/poštnina...
 

SlimDeluxe
Rookie
Prispevkov: 14
Pridružen: 04 Jan 2010, 18:50

Re: Spletna trgovina in načini nakupa

OdgovorNapisal/-a SlimDeluxe » 15 Maj 2010, 22:23

Glede poštnine, jaz sem uredil pogodbo z GLS in imam fiksno poštnino 2,5€ do 2kg, za odkupnino pa se poveča strošek za 1,2€. To so cene brez DDV.

Meni so GLS v redu, razen za stranke so morda malo na slabšem napram Pošti Slovenije, ker PS ima poslovalnice povsod in lahko pošiljko popoldan prevzameš na pošti, če si kot večina ljudi dopoldan v službi. Pri GLSu pa dobijo obvestilo in se potem dogovarjajo s kurirjem.

Je pa pri GLS neverjetno priročna spletna aplikacija, kjer tiskaš nalepke in to nalepiš na paket in je fertik. Zato, čeprav so malo dražji za majhne pakete, se mi vseeno zdijo boljša izbira, ker prišparam kar nekaj časa na račun tega.

Doom3n
Uradnik
Prispevkov: 51
Pridružen: 17 Feb 2010, 19:14

Re: Spletna trgovina in načini nakupa

OdgovorNapisal/-a Doom3n » 16 Maj 2010, 13:39

se strinjam, da je GLS ugodna rešitev. Tudi tam kjer delam imamo pogodbo z njimi, tud za printanje etiket kot si omenil. Vendar ta popust gre glede na količino paketov.
Pri meni pa je problem, ker bo v večini primerov šlo za manjše artikle, ki so daleč od 2kg, vendar začetni popust je le 10%, in stane lahko pošiljka brez odkupnine cca 6eur. In če je vrednost manjša se skoraj ne splača.

kalkulator
Pripravnik
Prispevkov: 30
Pridružen: 27 Sep 2010, 09:28

Re: Spletna trgovina in načini nakupa

OdgovorNapisal/-a kalkulator » 26 Dec 2010, 09:39

Doom3n napisal/-a:
Bankredit je tudi soliden način odplačevanja. A tudi oni poberejo določene procente?


Zna mogoče kdo odgovoriti na tole vprašanje?

Če se ne motim, če hočeš omogočati bankredit, moraš potem kupiti POS terminal, saj je prvi obrok potegnjen najprej s kartico, potem pa obročno kupec plačuje naprej..?
Kje se kupi pos terminal? Activa.si? Še kdo? In kakšna je cena?

Spletni sistemi
Rookie
Prispevkov: 5
Pridružen: 29 Dec 2010, 12:22

Re: Spletna trgovina in načini nakupa

OdgovorNapisal/-a Spletni sistemi » 29 Dec 2010, 12:35

Vse o načinih plačila v spletnih trgovinah si lahko preberete na naši spletni strani:
http://spletnisistemi.si/placilnimoduli.php

Predstavljena je Primerjava plačilnih sistemov za varno spletno plačevanje (od plačilnih kartic, monete, paysafecarda,..), opisani so postopki, provizije in ostali stroški,...

Mi tudi poskrbimo za integracijo posameznih modulov, VSO komunikacijo s ponudniki in bankami.
Za vsa vprašanja sem na voljo.

lp
luka
 

kalkulator
Pripravnik
Prispevkov: 30
Pridružen: 27 Sep 2010, 09:28

Re: Spletna trgovina in načini nakupa

OdgovorNapisal/-a kalkulator » 08 Jan 2011, 10:04

Jaz imam stran narejeno v flashu - premade template. Notri je že integriran shopping cart s paypalom in kreditnimi karticami. Me pa zanima kako integrirat notri plačilo na obroke, plačilo ob povzetju oz. bank transfer.. Oni še tega sicer ne omogočajo, me pa vseeno zanima , če se lahko spiše kakšna koda za HTML? Ker dodajanje HTML-ja opcija obstaja..

Pa še zanima me nekaj v zvezi s paypalom.. in sicer ker mi ne moremo sprejemat denarja in ves denar gre na paypal balance.. ima kdo izkušnje z odpiranje računa v avstriji? če že, potem katera banka, kaj rabim.. najbližji mi je graz.


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 66 gostov