Ali lahko na isti spletni prodajalni prodajata dve podjetji?

Spletne strani in trgovine, upravljanje z domenami, ocene projektov in komentarji.
Domen
Pripravnik
Prispevkov: 36
Pridružen: 04 Nov 2010, 12:45

Ali lahko na isti spletni prodajalni prodajata dve podjetji?

OdgovorNapisal/-a Domen » 07 Apr 2011, 16:18

Zdravo!

Zanima me, če ima kdo kakšno konkretno informacijo, če je karkoli narobe, da upravljata dve podjetji z eno spletno prodajalno. Se pravi, da vsaka doda svoje artikle na stran in prodaja. Ena firma je DDV zavezanec, druga ni. Vse to bi bilo tudi zapisano pri artiklih in ob naročilu.
Npr. v rubriki O NAS bi bilo zapisano vse o podjetjih, kaj katera prodaja, kontakti, o DDVju itd.

Kakšno je vaše mnenje glede takšnega načina prodaje?

Še konkreten primer kako bi se prodajalo. Tukaj se tudi vidi, da bi praktično imeli ločene kategorije.
1. podjetje bi prodajalo spodnje perilo, oblačila znanih blagovnih znamk - outlet ponudba.
2. podjetje bi prodajalo modne dodatke, nakit (niso znamke)

Do ideje sem prišel, ker bi lahko na ta način vsako podjetje plačevalo pol stroškov tako postavitve strani, admin. del kot tudi reklame.

Hvala za mnenja in nasvete!

lp
 

mladipodjetnik
Uradnik
Prispevkov: 76
Pridružen: 26 Feb 2011, 00:42

Re: Ali lahko na isti spletni prodajalni prodajata dve podjetji?

OdgovorNapisal/-a mladipodjetnik » 08 Apr 2011, 22:07

Po moje je najbolje, da to vprašaš na Vem dato. Pol te bodo pa že oni naprej usmerili po razne informacije. Jaz sem bil že na dveh seminarjih, ker tudi sam mislim odpreti spletno trgovino in karkoli rabim, vprašam njih po emailu ali na splošni telefon.

Po mojem, je pa to možno, samo striktno je treba navest, katere stvari prodaja kakšno podjetje oziroma vsake splošne pogoje mora imeti svoje podjetje. Ker če pride do kakšnih stvari, se gleda splošne pogoje nakupa in pred pogoji je napisano za katero podjetje te pogoji veljajo.

Drugače pa je ideja dobra. Stroški se delijo, samo ne vem, kako bo, če bo vsak plačal 500€ za oglas, potem bo neko podjetje to kampanjo pokrilo in zaslužilo, drugo pa ne. Pa če niste dobri znanci, bo seveda vsak navijal, da se čim več promovira svoje izdelke. Drugače pa, ideja mi je všeč, samo izpilite jo v nulo, da ne bo kasneje problemov, naredite več scenarijev in je. In obvestite nas, ko bo stran narejena.


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 61 gostov