Vprasanje - provizija

Spletne strani in trgovine, upravljanje z domenami, ocene projektov in komentarji.
Putka
Prispevkov: 4
Pridružen: 26 Maj 2011, 22:49

Vprasanje - provizija

OdgovorNapisal/-a Putka » 26 Maj 2011, 22:55

Pozdravljeni,

Imam vprašanje, na katerega nisem nasel odgovora s pomocjo gospoda googla, in nekaterih "marketinskih gurujev" zato se obračam na vas, ki si delite to znanje.

Torej, ime projekta in o čem se zadeva govori ne bom izdajal, bom pa kar se da podrobno opisal.

Torej mikimiška.com bo ponudila nekomu neko storitev, ta storitev je plačljiva, miki mišek, torej jaz, bom odgovoren za to opravljeno storitev, in zato se bo miki mišek (jaz) polastil provizije. Imam podjetje, in vse potrebno, ne vem pa kako prikazati zadevo da bo 99% legalno in zakonu zadoščeno. Tist 1 % spregledam (hec). Bil sem jasen in glasen, zato bi prosil za čisto temo, z enostavnim odgovorom, ali kontaktom nekoga, ki bi se na zadevo spoznal, vsaj 0,001% bolje kot mišek. Hvala lepa.

Vaš Miki Mišek.

p.s. malo heca, da popestrimo forum :)
 

dejanxx
Vodja projektov
Prispevkov: 123
Pridružen: 26 Maj 2011, 12:51
Kontakt:

Re: Vprasanje - provizija

OdgovorNapisal/-a dejanxx » 27 Maj 2011, 07:57

Mislim, da imaš dve možnosti.

Prva je, da ti (mikimiška) skleneš pogodbo za izvajanje te storitve z iskalcem storitve, pred tem, oz. vzporedno s tem pa imaš sklenjeno še pogodbo (podizvajalsko) z recimo pikapolonico, ki opravi storitev. V tem primeru ti izstaviš fakturo tistemu, ki je bila storitev narejena, pikapolonica pa tebi.

Druge opcije pa ne poznam prav dosti, ampak mislim, da se sklene pogodba za opravljanje storitve "iskanja posla", kjer pa ti izvajalcu (pikapolonici) izstaviš račun, ki je lahko vezan tudi na % računa, za opravljeno storitev, izvajalec in iskalec storitve pa potem med seboj uredita sama, kot pač uredite.

Kar se tiče davka, pa imaš v prvem primeru vstopnega in izstopnega (prejeti in izdani račun), pri drugem primeru pa obračunaš davek na opravljeno storitev (izdani račun)

Če sem ga kje biksnil, naj me kdo popravi :)
FashionOutletShop | Funky.si, svet zabavnih nakupov.

Putka
Prispevkov: 4
Pridružen: 26 Maj 2011, 22:49

Re: Vprasanje - provizija

OdgovorNapisal/-a Putka » 27 Maj 2011, 12:19

Zadeva je sledeča: Tisti ki opravijo to storitev, so fizicne osebe, in zadeva ne bo potekala preko direktne prodaje (gre se za zadevo na daljavo) torej miki miška ne bo imela nikakršnih osebnih stikov s prodajalci in kupci. Miki miška se bo samo polastila določene provizije ko bo kupcu uredila resnega prodajalca določene storitve.

Putka
Prispevkov: 4
Pridružen: 26 Maj 2011, 22:49

Re: Vprasanje - provizija

OdgovorNapisal/-a Putka » 02 Jun 2011, 20:29

Res bi prosil za pomoč, če bi kdorkoli znal pomagat, namreč probal sem ze na drugih straneh, in osebno, pa nisem našel enostavnega in pravega odgovora. Hvala lepa


p.s. Sorry za bump*

 

Putka
Prispevkov: 4
Pridružen: 26 Maj 2011, 22:49

Re: Vprasanje - provizija

OdgovorNapisal/-a Putka » 03 Jun 2011, 00:11

Stran, ki ima podoben sistem kot fiverr, gre sicer za drugacne usluge ampak princip je podoben. In mi ni jasno kako to papirno urediti, da bo zadeva legalna. Na kratko, nekdo naroci nekaj, nekdo to delo sprejme, mi poberemo provizijo od tega dela. Kako na papirju to legalno urediti. Hvala

Jure Mercina
Vodja projektov
Prispevkov: 139
Pridružen: 06 Apr 2007, 15:50

Re: Vprasanje - provizija

OdgovorNapisal/-a Jure Mercina » 05 Jun 2011, 18:02

Zdravo!

Glede na tvoj opis gre za klasično dejavnost posredništva. Sistem bi postavil podobno, kot pri družbah za posredovanje pri nakupu oz. prodaji nepremičnin. Vsak interesent, ki želi kupiti oz. prodati določeno storitev ali produkt, sklene s tabo (oz. tvojo družbo) pogodbo o posredovanju. Na podlagi te pogodbe nato posrednik išče izvajalca oz. naročnika. V primeru, da ga najde in se sklene posel, si upravičen do provizije (bodisi v % od vrednosti posla bodisi fiksna provizija).

Lp
Jure


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 29 gostov