Spletna trgovina, nekaj vprašanj

Spletne strani in trgovine, upravljanje z domenami, ocene projektov in komentarji.
fuser
Pripravnik
Prispevkov: 22
Pridružen: 05 Sep 2009, 17:17

Re: Spletna trgovina, nekaj vprašanj

OdgovorNapisal/-a fuser » 19 Nov 2011, 18:35

Ti dve trgovini sem Bojanu pokazal samo za primer, ker se mi je zdelo da se prvič srečuje s spletnim poslom. Ne vem koliko izkušenj ima z računalništvom in spletom. Vsekakor bi potrebovali več informacij glede njegovega računalniškega znanja, ciljev, budgeta, ali bo delal sam ali v timu... Tudi gostovanje sem dal slovensko zaradi lažjega razumevanja sistema in podpore, kasneje ga lahko še vedno preseli in prišpara nekaj €.
 

Nejc1992
Rookie
Prispevkov: 12
Pridružen: 19 Okt 2011, 10:34

Re: Spletna trgovina, nekaj vprašanj

OdgovorNapisal/-a Nejc1992 » 19 Nov 2011, 21:17

ja vem ja. samo problem je da se vcasih najcenejsa moznost lahko na hitro spremenit v najdrazjo. malo razmisli bojan kako resno gres v posel in glede na to tudi izbiraj

mertez
Prispevkov: 2
Pridružen: 26 Avg 2008, 00:08

Re: Spletna trgovina, nekaj vprašanj

OdgovorNapisal/-a mertez » 21 Nov 2011, 23:31

Bojan preden se zadeve lotiš, bi bilo morda vredno razmisliti kako bo s:
- pošiljanem robe : takojšnje -> problem skladiščenja in hranjenja aktualnih artiklov, po naročilu -> problem dolgega čakanja na strani kupca
- dobavitelji in ekskluzivami ki jih imajo nekateri uvozniki
- shranjevanjem robe
- neprodano robo, ki ni več aktualna niti pod raznimi akcijami
- #€ potrebnih za vstop na trg in pogodbe z dobavitelji..

Naj še drugi kaj pripomnijo k majo več izkušenj, bi pa bilo lepo slišat kako si se odločil in kako ti stvar teče..

lp

kalkulator
Pripravnik
Prispevkov: 30
Pridružen: 27 Sep 2010, 09:28

Re: Spletna trgovina, nekaj vprašanj

OdgovorNapisal/-a kalkulator » 26 Nov 2011, 12:57

zdravo.

rabila bi pomoč. Odločam se med opencartom in magento. Opencart je free, magenta je za plačat.
Magenta nudi certifikat bone, ki jih nujno rabim, za opencart ne vem.

Domena je na godaddy. Zanima me kam naložim fajle, z opencartom dajem artikle noter, kako to vse skupaj povežem? Imam kje tutorial? Nujno potrebujem plačilne opcije kot so paypal, kreditne (visa, mastercard..). Spletno trgovino imam trenutno v flashu, vse te plačilne opcije so zastonj.. je pa flash katastrofalen in ga odsvetujem vsakomur.

Template imam že ogledan. Me pa zanima, če lahko buttone velikosti in barve dodam naknadno, če jih trenutno zdaj v templatu ni? Menda lahko ne? Ozadje mora biti nujno spremenljivo, prav tako hočem uvoden page pred trgovino, ki je poseben template in ga hočem združit s tem..

Bi raje sicer mela magento, ampak 1200 dolarjev na mesec zaradi certifikat bonov jim ne dam. Verjetno se da to s kakšno javascript kodo noter fliknit ali ne?

Torej zanima me naslednje:

- postopek povezave med opencartom, templatom, godady + paypal
- dodajanje buttonov v templatu + sprememba fajlov
- uveljavljanje kode (popustov) + povezava s paypalom (trenutno sploh ne morem nastavit discounta v paypalu- ve kdo kje je pravi gumb?)

Hvala že v naprej.

fuser
Pripravnik
Prispevkov: 22
Pridružen: 05 Sep 2009, 17:17

Re: Spletna trgovina, nekaj vprašanj

OdgovorNapisal/-a fuser » 27 Nov 2011, 12:07

Lahko ti povem za opencart, ki ga tudi porabljam.

-file naložis preko ftp-ja, na strežnik kjer imaš gostovanje. domena je nato povezana na ta srežnik in prikazuje vsebino, ki si jo naložila na strežnik. Kje imaš gostovanje?
-izgled teme lahko prilagajaš po volji, vendar se to dela v kodi tako da jo moraš poznat
-imaš možnost darlnih bonov, kuponov za popuste. poglej demo: http://www.opencart.com/index.php?route ... onstration
 

Nejc1992
Rookie
Prispevkov: 12
Pridružen: 19 Okt 2011, 10:34

Re: Spletna trgovina, nekaj vprašanj

OdgovorNapisal/-a Nejc1992 » 30 Nov 2011, 13:23

magento je zastonj verzija ki ti ponuja vse kar rabiš!

buderus
Prispevkov: 4
Pridružen: 23 Avg 2011, 20:15
Kontakt:

Re: Spletna trgovina, nekaj vprašanj

OdgovorNapisal/-a buderus » 03 Dec 2011, 13:31

Magento je zahtevnejši tako za samo uporabo (iz strani upravljavca trgovine), kot za postavitev in prilagoditev in ga kot takega ne priporočam za "ne-preveč" prometne ali enostavne spletne trgovine. Za kakšno enostavnejšo spletno trgovino je open cart dobra izbira.

kalkulator
Pripravnik
Prispevkov: 30
Pridružen: 27 Sep 2010, 09:28

Re: Spletna trgovina, nekaj vprašanj

OdgovorNapisal/-a kalkulator » 09 Jan 2012, 11:45

fuser napisal/-a:Lahko ti povem za opencart, ki ga tudi porabljam.

-file naložis preko ftp-ja, na strežnik kjer imaš gostovanje. domena je nato povezana na ta srežnik in prikazuje vsebino, ki si jo naložila na strežnik. Kje imaš gostovanje?
-izgled teme lahko prilagajaš po volji, vendar se to dela v kodi tako da jo moraš poznat
-imaš možnost darlnih bonov, kuponov za popuste. poglej demo: http://www.opencart.com/index.php?route ... onstration


super. opencart je odlična izbira ! deli kdo kodo za csv xml import produktov ? PM prosim.

Bojanxe
Rookie
Prispevkov: 8
Pridružen: 26 Avg 2011, 22:07

Re: Spletna trgovina, nekaj vprašanj

OdgovorNapisal/-a Bojanxe » 03 Feb 2012, 20:15

Pozdravljeni,

Ideja o spletni trgovini je še vedno aktualna in bo v bližnji prihodnosti realizirana.
Kot vedno imam pa nekaj vprašanj:
- v UK sem našel trgovino, od katere bi po dokaj ugodni ceni dobil igralne konzole (Xbox, PS...) pa me zanima, kakšen je postopek dobave blaga v Slovenijo. Verjetno nič posebnega, glede na to da je vse v EU?
- Ali od njih lahko dobim račun na podjetje? mogoče za koga smešno vprašanje, vendar se žal prvič s tem srečujem.
- Ali lahko na izdelke uveljavljam garancijo tudi v Sloveniji? Oziroma, če lahko konzolo iz UK, kupec sam nese na pooblaščen servis v garancijsko popravilo?

Vnaprej hvala za odgovore in lep pozdrav,
Bojan
 

Edgar
Prispevkov: 3
Pridružen: 08 Feb 2012, 13:58

Re: Spletna trgovina, nekaj vprašanj

OdgovorNapisal/-a Edgar » 09 Feb 2012, 16:25

Mene pa zanima kakšen je postopek, da v spletno trgoivno dodaš možnost plačila s kreditnimi karticami(ne PayPal)? Tako kot ima to npr. urejeno mimovrste.

Hvala


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov