spletna trgovina-začetniška vprašanja

Spletne strani in trgovine, upravljanje z domenami, ocene projektov in komentarji.
soncnica82
Prispevkov: 1
Pridružen: 14 Okt 2012, 13:44

spletna trgovina-začetniška vprašanja

OdgovorNapisal/-a soncnica82 » 14 Okt 2012, 13:51

Živjo,
sem čisto nova na forumu, zato najprej lep pozdrav.

Začela sem razmišljati o ustanovitvi spletne trgovine. Imam kar nekaj idej glede izdelkov in tudi par vprašanj.

Zanima me, kako je z uvozom izdelkov, če v Sloveniji že obstaja pooblaščeni distrubuter, ki svoje izdelke prodaja v trgovinah (franšizah), ima pa tudi že svojo online trgovino. Ali je sploh mogoče, da proizvajalec v takem primeru prodaja kakemu malemu podjetju (s.p. online trgovina)? Je potrebno kupiti franšizo? Kako sploh vstopiti v kontakt s proizvajalcem v zvezi s tem - kaj je najboljši način, da se ne osramotiš:)?

Hvala za odgovore!

Lep pozdrav
 

novinec
Vodja oddelka
Prispevkov: 677
Pridružen: 20 Jan 2011, 18:39

Re: spletna trgovina-začetniška vprašanja

OdgovorNapisal/-a novinec » 14 Okt 2012, 19:33

V kontakt z proizvajalcem stopiš tako da ga pokličeš oz. mu pošlješ mail. Ne vidim razloga, da se osramotiš. Če ga ne bo zanimalo, ti bo to že povedal.
Če pa že ima pri nas uvoznika in njegove franšizerje res ne vidim nobenega razloga oz. prednosti, da bi še tebi prodajal te izdelke. Prodal na našem trgu ne bo čisto nič več kot zdaj, do zdajšnega uvoznika bi pa to bilo krivično.

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: spletna trgovina-začetniška vprašanja

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 14 Okt 2012, 22:18

Tako da se mogoče lahko obrneš na našega uvoznika najprej. Če ne dela sam maloprodaje, bo gotovo zainteresiran za sodelovanje. Odvisno je samo kakšno maržo bo želel.

Ni pa s temi uvozniki več tako kot včasih. Marsikaj se dogaja na trgu, niso več tako zaščiteni (iz strani proizvajalcev) kot nekoč. Posebej, če gledamo na področju EU (ni carine..).

janbhip
Vodja projektov
Prispevkov: 122
Pridružen: 22 Okt 2012, 08:50

Re: spletna trgovina-začetniška vprašanja

OdgovorNapisal/-a janbhip » 31 Okt 2012, 15:29

Pozdravljena,


glede spletne trgovine lahko kaj pomagam,namreč tudi sam izdelujem spletno trgovino za svojo boljšo polovico ker bi rada prodajala izdelke preko spleta.Dobavitelje imam iz kitajske.....

V kolikor te sodelovanje zanima se lahko kaj dogovorimo.....

Glede tvojih vprašanj pa seveda lahko izdelke tudi ti kot s.p. dobiš vedar so načeloma pogoji....če ti dobavitelj dovoli da od njega kupuješ je OK....v kolikor je dal ekskluzivo za izdelke katere želiš imeti že podjetju v SLO potem moraš načeloma nabavlajti od SLO podjetja....kar se pozna po višji ceni in manjšem zaslužku

andraz.gavez
Pripravnik
Prispevkov: 24
Pridružen: 13 Apr 2010, 22:51
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: spletna trgovina-začetniška vprašanja

OdgovorNapisal/-a andraz.gavez » 01 Feb 2013, 11:57

soncnica82, sam imam spletno trgovino http://www.mojacokolada.si ter imam nekaj znanj s tega področja ... Če boš imela kakšna dodatna vprašanja, mi lahko pišeš in z veseljem pomagam.
 

jure2610
Pripravnik
Prispevkov: 22
Pridružen: 12 Nov 2012, 00:21

Re: spletna trgovina-začetniška vprašanja

OdgovorNapisal/-a jure2610 » 03 Feb 2013, 10:11

soncnica82 napisal/-a:Živjo,
sem čisto nova na forumu, zato najprej lep pozdrav.

Začela sem razmišljati o ustanovitvi spletne trgovine. Imam kar nekaj idej glede izdelkov in tudi par vprašanj.

Zanima me, kako je z uvozom izdelkov, če v Sloveniji že obstaja pooblaščeni distrubuter, ki svoje izdelke prodaja v trgovinah (franšizah), ima pa tudi že svojo online trgovino. Ali je sploh mogoče, da proizvajalec v takem primeru prodaja kakemu malemu podjetju (s.p. online trgovina)? Je potrebno kupiti franšizo? Kako sploh vstopiti v kontakt s proizvajalcem v zvezi s tem - kaj je najboljši način, da se ne osramotiš:)?

Hvala za odgovore!

Lep pozdrav


Pri fanšizah se od proizvajalca lahko zahteva določene standarde, da lahko prodajaš njihove izdelke. Npr. Footlocker trgovina, trgovina bo morala imeti izgled po njihovih standardnih - trgovine imajo isti dizajn v vseh državah. Enako je npr. Mecdonalds.

Vsekakor ti svetujem, da stopiš v kontakt prek mejla ali jih pokliči in povprašaj, da se zanimaš za prodajo njihovih izdelkov in ti bodo že povedali kaj in kako.

Veliko uspeha ti želim.

whitegold
Rookie
Prispevkov: 9
Pridružen: 26 Mar 2013, 18:38

Re: spletna trgovina-začetniška vprašanja

OdgovorNapisal/-a whitegold » 26 Mar 2013, 18:59

Lep pozdrav,

to je moj čisto prvi prispevek na tem forumu, čeprav ga prebiram že nekaj časa. Zelo me zanima podjetništvo, razmišljam dosti o tem, poslovne ideje padajo vendar se nisem nikoli resno lotila ničesar. Največja ovira se mi zdijo začetni stroški.

Torej sedaj imam konkretno idejo, ki pa jo bom izpeljala do konca. Trg sem že testirala in jim je moj produkt všeč, je cenovno ugoden in kvaliteten.
V načrtu imam še promocijske aktivnosti, verjamem da bi na ta način najlažje dosegla večje število ljudi.

Uglavnem, imam pa problem. Oz. nevem še če je to ovira, zato se obračam na vas. Sem začetnik pri mrežnem marketingu kateri se je izkazal za zelo uspešnega. Zadeva ki jo prodajamo je kot pravim ugodna in kvalitetna. Ni pa še dovolj razširjena, ker je bilo podjetje iz tujine ustanovljeno šele dobro leto nazaj. V sloveniji se je posel začel junija 2012, jaz pa sem pristopila v posel oktobra 2012. Iz tujine naročam izdelke in jim prodajam med prijatelji in po fbju (na črno bi se temu reklo)
Moje vprašanje tukaj je, ali je možno registrirati podjetje (upoštevajmo da sem neizkušena na tem področju in nimam ustanovljenega spja ali česarkoli...) u

Želim si, da bi lahko uradno prodajala svoje izdelke saj si ne želim nobenih kazni s strani davčne...kar sedaj delam ko prodajam na fbju je kaznivo.

Prosim za nasvet.

Hvala lepa!

API Prevajanje
Rookie
Prispevkov: 10
Pridružen: 04 Mar 2013, 13:25

Re: spletna trgovina-začetniška vprašanja

OdgovorNapisal/-a API Prevajanje » 26 Mar 2013, 19:18

Inšpektorji in podobni, ki služijo za za polnjenje državnega računa bi rekli "ne da lahko... Moraš!"

Mislim, da opcij je dovolj, pa sama ustanovitev v določenih primerih ni popolnoma nobena umetnost in ti vzame precej manj časa kot si misliš.

whitegold
Rookie
Prispevkov: 9
Pridružen: 26 Mar 2013, 18:38

Re: spletna trgovina-začetniška vprašanja

OdgovorNapisal/-a whitegold » 26 Mar 2013, 21:46

Ok potrebujem konkreten nasvet!


Zelo veliko izkušenj nimam, tudi v moji bližini ni nobenega super podjetnika ki bi imel kaj pametnega svetovati zato se obračam sem

Hvala
 

novinec
Vodja oddelka
Prispevkov: 677
Pridružen: 20 Jan 2011, 18:39

Re: spletna trgovina-začetniška vprašanja

OdgovorNapisal/-a novinec » 26 Mar 2013, 22:22

<v kolikor je zanimanje za ta izdelek je to logična stvar, da zadevo legaliziraš. Potem pa lahko začneš tudi oglaševati in s tem povečaš prodajo


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 60 gostov