Spletni posrednik

Spletne strani in trgovine, upravljanje z domenami, ocene projektov in komentarji.
stane
Rookie
Prispevkov: 7
Pridružen: 23 Jul 2009, 13:43

Spletni posrednik

OdgovorNapisal/-a stane » 16 Nov 2012, 19:46

Pozdravljeni!

Ima kdo izkušnje s spletnimi trgovinami, ki se ukvarjajo zgolj s "posredovanjem"? Na žalost ne vem, kako se takšnim trgovinam reče v bolj strokovnem žargonu (???), mislim pa na to, da nimajo artiklov na zalogi ali pa jih imajo zelo malo, imajo pa zato sklenjene pogodbe s partnerji na tak način, da se artikel nabavi šele po naročilu stranke. Na svoji strani lahko tako denimo ponujaš izdelke številnih različnih podjetij na določeno temo in zgolj sprejemaš naročila kupcev, ki morajo verjetno nekaj malega dlje počakati na dostavo. Mislim, da je vsaj nekoč na tak način posloval army shop.

Zanima me, kakšne so vaše izkušnje s takšnim poslovanjem, kako se sklene pogodbe s podjetji, ki ponujajo izdelke (težave z dostavo???)? Ne predstavljam si recimo, da bi za vsako strankino naročilo posebej kontaktiral podjetje iz tujine, da mi ta isti izdelek pošlje - preveč stroškov s pošiljanjem. Je treba počakati, da se nabere več naročil? Skratka, ker se tudi sam odločam za odprtje podobne trgovine kdaj v prihodnosti, me zanima čimveč na to temo. Vsakršna pomoč je dobrodošla. Se pa že vnaprej opravičujem za mojo laičnost na tem področju.

Hvala in lp.
 

atlet
Rookie
Prispevkov: 16
Pridružen: 19 Nov 2007, 23:32

Re: Spletni posrednik

OdgovorNapisal/-a atlet » 17 Nov 2012, 16:59

Reče se dropšiping. :)

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: Spletni posrednik

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 18 Nov 2012, 00:49

Z vsemi se tega ne da dogovorit. S tistimi s katerimi se pa da, pa ni problema ponavadi. Jim je v interesu in zadeva lepo teče ponavadi.

Malo je samo smotano, če zadeva ni znotraj EU, zaradi carin za izdelke nad 22 eur.


Tako da kar kontaktirajte želene prodajalce, tovrsten način prodaje je dober za začetek. Ni namreč tveganja z zalogami, vse kar se naroči se proda. Je pa minus to, da imate seveda marže manjše.

stane
Rookie
Prispevkov: 7
Pridružen: 23 Jul 2009, 13:43

Re: Spletni posrednik

OdgovorNapisal/-a stane » 18 Nov 2012, 17:57

Tako je, dropshipping je ta beseda, ki mi je ušla iz glave.

Hvala obema za informacije.

Ključen problem, ki ga vidim, je v stroških pošiljanja. Če najdeš distributerje iz Evrope, so kljub vsemu stroški pošiljanja za posamezne artikle precej visoki. Ima kdo kaj informacij na tem področju?

Lp

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: Spletni posrednik

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 19 Nov 2012, 01:04

Malo višji so, ne pa spet toliko.

Recimo za bookdepository, prodajajo knjige, sploh ni poštnine ali pa je v ceni produkta. S tem da ene knjige stanejo 3 dolarje... se je treba pozanimati kako njim to ratuje. Je pa dostavljajec v končni fazi, po Sloveniji, pošta.
 

guava
Uradnik
Prispevkov: 96
Pridružen: 22 Feb 2011, 15:00
Kontakt:

Re: Spletni posrednik

OdgovorNapisal/-a guava » 06 Jan 2013, 12:08

če delaš na veliko gre skozi. Npr. v Sloveniji tudi mimovrste dela to. Jaz sem konkretno pri njih naročil registrator v vrednosti 1,5€ pa so mi ga poslali zastonj, pa še 0,97€ provizije za plačilo položnice so oni plačali, ta da so sigurno šli v minus. So pa tisti dan na ostalih naročilih zaslužili, dovolj da si lahko privoščijo kak € izgube na kakem artiklu.

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: Spletni posrednik

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 08 Jan 2013, 12:54

Pomoje to še vedno ni primerljivo. Ker eno je poštnina iz Slovenije, drugo iz tujine...

andraz.gavez
Pripravnik
Prispevkov: 24
Pridružen: 13 Apr 2010, 22:51
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Spletni posrednik

OdgovorNapisal/-a andraz.gavez » 01 Feb 2013, 11:47

stane, če te zanima kaj več mi lahko pišeš. Imam kar nekaj izkušenj s tega področja :)

darkside
Vodja projektov
Prispevkov: 183
Pridružen: 17 Jun 2012, 18:38

Re: Spletni posrednik

OdgovorNapisal/-a darkside » 06 Jun 2013, 00:14

če imaš primer pogodbe za dropshiping bi se priporočal ;)

počasi delam na raziskavi trga in razmišljam da bi na začetku ponudil kakšnim podjetjem to možnost da na takšen način vidijo kako jim bo šlo s prodajo teh izdelkov (manjše firme). če bi se širil v tujino tega verjetno ne bom ponujal.
 


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 17 gostov